DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Winnicki i Braun krytycznie o raporcie USA w sprawie 447: nowy etap wywierania presji na Polskę

Winnicki i Braun krytycznie o raporcie USA w sprawie 447: nowy etap wywierania presji na Polskę
źródło: Facebook / KONFEDERACJA 2019

Posłowie Konfederacji Grzegorz Braun i Robert Winnicki domagają się od rządu informacji na temat kierowanych w stronę Polski roszczeń dotyczących tzw. mienia bezspadkowego oraz zaprzestania współpracy z „rządami, które chcą na nas wymuszać roszczenia”. To reakcja w sprawie raportu Departamentu Stanu USA na temat „kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia krajowego lub odszkodowań za konfiskaty związane z Holokaustem”. Dokument ten jest pokłosiem ustawy 447.

 

Winnicki zażądał w imieniu Konfederacji „czytelnych, transparentnych informacji ze strony rządu na temat kierowanych w stronę Polski roszczeń” oraz „zaprzestania jakiejkolwiek współpracy z rządami, które chcą na nas wymuszać roszczenia”. Zwrócił także uwagę, że nie są jasne okoliczności opublikowania amerykańskiego raportu.

 

– Opublikowanie tego raportu, opóźnione o trzy kwartały, świadczy o tym, że rząd amerykański wyświadczył pewną przysługę rządowi w Warszawie. Niemniej jednak jest to ostatnia z przysług, jaką rząd USA wyświadczył – ocenił poseł Konfederacji. Dodał, że jego zdaniem „treść tego raportu wskazuje na stale rosnący nacisk w sprawie roszczeń majątkowych”.

 

Z kolei według Grzegorza Brauna, amerykańska legislacja, sugerująca „dążenie do sprawiedliwości” oznacza w praktyce „wielką niesprawiedliwość i nieuczciwość wobec Polaków”. – Mamy do czynienia z kolejną odsłoną, nie zamknięciem bynajmniej, ale otwarciem nowego etapu wywierania presji na państwo i naród polski – podkreślił.

 

Braun zapowiedział, że Konfederacja będzie dociekała w rządzie Mateusza Morawieckiego, na jakiej podstawie w raporcie Departamentu Stanu USA wzięły się liczone w dziesiątkach miliardów dolarów kwoty ewentualnych rekompensat.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

 


DATA: 2020-07-31 20:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panowie, przecież z tymi pytaniami to musicie się udać do USA, a nie do polskiego rządu! Dlaczego mącicie ludziom w głowach?
1 miesiąc temu / Mela
 
@Second kłamał, gdy informował nas na tym portalu o podpisaniu przez siebie protestu do Trumpa przeciw Just Act 447 przed 9 maja 2019. Jak widać Żydzi przeważnie kłamią.
1 miesiąc temu / wniosek
 
Dajcie jakis cytat kiedy panu Braunowi cos sie podobalo I nie krytykowal rzadu. Mamy najlepszy czas w historii Polski a Wy ciagle narzekacie.
1 miesiąc temu / Second
 
Nie widać reakcji ze strony prezydenta, ministrów Glińskiego, Czput...i całego rządu...komu służą Polsce czy sobie???
1 miesiąc temu / Mona
 
Aj, waj! Aj, waj!
1 miesiąc temu / Bom Tombadil
 
Trzeba było poprzeć Dudę w wyborach, to wtedy moglibyście się domagać... ale teraz to za późno dzieciaczki.
1 miesiąc temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.