DZIŚ JEST:   18   KWIETNIA   2019 r.

Wielki Czwartek
Św. Ryszarda Pampuri
Św. Galdina, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 8  >   Społeczeństwo

Rozmowa z ks. abp Josephem Naumannem

Wilki w owczej skórze


Z ks. arcybiskupem Josephem Naumannem, metropolitą diecezji Kansas City, na temat duszpasterskich aspektów publicznego napomnienia gubernator Kathleen Sebelius, rozmawia Thomas J. McKenna.

Gubernator stanu Kansas, Kathleen Sebelius, katoliczka od dawna znana z proaborcyjnych poglądów, została powołana przez prezydenta Obamę do kierowania resortem zdrowia i opieki społecznej. W ubiegłym roku Ksiądz Biskup napisał do niej list z prośbą o powstrzymanie się od przyjmowania Komunii Świętej, gdyż nie pozostaje w jedności z Kościołem katolickim i jego nauczaniem. Czy może Ksiądz Biskup wyjaśnić powody takiego kroku?

– Od wielu miesięcy prowadzę z panią gubernator rozmowy, próbując, najlepiej jak umiem, uświadomić jej znaczenie jej wcześniejszego i obecnego stanowiska. W następstwie naszego długotrwałego dialogu i pewnych jej działań, jak na przykład zawetowanie ustawy mającej na celu ograniczenie tzw. „późnej aborcji”, poprosiłem ją najpierw w prywatnym liście, by ze względu na własną uczciwość i dla własnego dobra duchowego nie przystępowała do komunii. Nie chciałem, by się to przedostało do opinii publicznej. Dopiero kiedy w marcu następnego roku przystąpiła do komunii w jednej z naszych parafii, o czym poinformował mnie tamtejszy proboszcz, znów do niej napisałem, ponawiając moją prośbę. Powiadomiłem ją, że tym razem list upublicznię, ponieważ oprócz troski o jej dobro duchowe muszę także dbać o to, by inni członkowie Kościoła nie zostali zwiedzeni wrażeniem, iż pani gubernator jest wierną katoliczką, wiedząc jednocześnie, że ­zajmuje ona stanowisko całkowicie sprzeczne z naszym nauczaniem na temat świętości ludzkiego życia.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Z bólem musimy przyznać, że są powody, dla których musimy się wstydzić, za niektóre występki naszych współbraci – powiedział abp Marek Jędraszewski, który w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przewodniczył Mszy św. krzyżma. – Nieprawdą jest jednak, że taki jest Kościół – podkreślił metropolita krakowski.

 
 

Middlebury College (Vermont) postanowił odwołać wykład prof. Ryszarda Legutki dotyczący zagadnienia totalitaryzmu. Władze uczelni ugięły się pod żądaniami części studentów określających działalność profesora jako człowieka, który zbudował swoją karierę na „homofobicznym, ksenofobicznym, rasistowskim i mizoginistycznym dyskursie”.

 

Kardynał Gerhard Müller w ostatnim wywiadzie z portalem Life Site News omówił list Benedykta XVI opublikowany 10 kwietnia 2019 roku. Stwierdził, że jego esej wyraża większą mądrość niż wypowiedzi ekspertów z niemieckiego Episkopatu oraz uczestników rzymskiego szczytu o nadużyciach.

 

To przecież tylko kilka drzew na wzgórzu… W dodatku najpewniej nie tych drzew. Ale w bogatej przecież w skarby naszej wiary Jerozolimie, niemal nic nie robi bardziej piorunującego wrażenia.

 

Było to parę tygodni temu. Udałem się na Drogę Krzyżową ulicami mojego miasta. Docieramy do stacji dziesiątej. Pan Jezus z szat obnażony. Kłaniamy się Tobie… wstajemy. I wtedy zobaczyłem, gdzie jesteśmy: dziesięć metrów od szyldu… „centrum erotyki”. Trudno o dobitniejszy symbol naszych czasów.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.