DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Wildstein o stosunku PiS do aborcji: dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło

Wildstein o stosunku PiS do aborcji: dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło

W programie „Południk Wildsteina” w TVP 2 poruszono temat stosunku Prawa i Sprawiedliwości do aborcji. Krytycznie o zmianach pro-life za rządów PiS wypowiadali się m.in. Kaja Godek oraz publicysta Tomasz Rowiński.  

 

Rowiński wyraził obawę, że PiS społecznie prezentuje raczej lewicową wizję świata nie zaś konserwatywną. Do takiej refleksji skłoniła go właśnie niejasna polityka tej partii wobec aborcji. Z jednej strony jej politycy mówią bowiem, iż są przeciwni zabijaniu nienarodzonych, z drugiej – nie chcą zakazać tego straszliwego procederu.

 

- Być może pod koniec rządów PiS dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę mamy do czynienia z lewicą patriotyczną – ocenił Rowiński. Z kolei raczej broniący strony rządowej Jacek Karnowski odparł, że innej większości parlamentarnej, sprzyjającej konserwatystom, raczej nie będzie. W jego opinii PiS wspiera rodzinę.

 

Dyskusję podsumował prowadzący, Bronisław Wildstein, komentując stosunek PiS do aborcji: - Przytoczę znane ludowe powiedzenie: dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło.


 

Źródło: TVP2

ged


DATA: 2017-04-22 13:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie/e "mf" -Święty Kościół Apostolski; to Wszyscy Wyznawcy Jedynego Boga i Jego Wysłannika -Jezusa Chrystusa. Prymas-i i inni (...)* -to pasterze Ludu Bożego,obarczeni różnymi ...). Co by powiedział Jezus na takie postawy ("popieram ale nie mogę") -będące w sprzeczności ze Świętym DEKALOGIEM ? TAK, TAK czy nie nie ? TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI od ułomnych postaw i myślenia. Na Wieczną Chwałę Boga.
ponad 1 rok temu / Stanislavus
 
Dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło. Tak dokładnie to właśnie przysłowie pasuje do aktualnej sytuacji w kwestii ochrony życia nienarodzonego i aktualnej postawy PIS w tej kwestii.Taka jest smutna prawda. Przy okazji zapraszam na protesty antyaborcyjne organizowane przez Pro-Life FUNDACJĘ ŻYCIE I RODZINA, KOLEJNY PROTEST ODBĘDZIE SIĘ: PRZED WOJEWÓDZKIM SZPITALEM ZESPOLONYM IM. L. RYDYGIERA W TORUNIU PRZY ULICY ŚW. JÓZEFA 53/59, 87-100 TORUŃ, W DNIU 23 KWIETNIA 2017 ROKU, W GODZINACH 13:00-15:00 [NIEDZIELA]. A KOLEJNY ODBĘDZIE SIĘ: ZAPEWNE PRZED SZPITALEM BIELAŃSKIM IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W WARSZAWIE PRZY ULICY CEGŁOWEJ 80, W DNIU 24 KWIETNIA 2017 ROKU, W GODZINACH 18:00-19:00 [PONIEDZIAŁEK]. ZAPRASZAM.
ponad 1 rok temu / kuj-pom10
 
Pan Karnowski ma całkowita rację! PIS wspiera rodziny. Rodziny Karnowskich, niepokornych :-)
ponad 1 rok temu / Anna
 
P. Rowiński ma refleks szachisty. Od lat widać, że PiS to patriotyczna, ale lewica.
ponad 1 rok temu / stasiu
 
Lewica patriotyczna to nic nowego. W czasach PRL patriotyzm był przecież dozwolony. Na ścianach były murale o miłości do Ojczyzny. Oczywiście za dobro ojczyzny uznawano ateizm i jego dziecko - komunizm. Dzisiaj jest to dobrze widoczne, że pewna część osób chce patriotyzmu bez Boga. Nawet bardzo manifestują patriotyzm. Każdy rozumie go inaczej. Trzeba uczyć ludzi, że pierwszą szkołą patriotyzmu jest Kościół, a nie stadion czy strzelnica, bo to są sprawy drugorzędne.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Nic dodać, nic ująć. PiS to pozoranci. Popierałem, nie popieram. Obłudnicy i tchórze.
ponad 1 rok temu / Sama prawda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "51067"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.