DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Wildstein: jeśli ktoś oskarża Polaków o Holocaust to osłania prawdziwych sprawców

Wildstein: jeśli ktoś oskarża Polaków o Holocaust to osłania prawdziwych sprawców
Bronisław Wildstein, Fot.Pawel Krzywicki/Wprost/FORUM

Bronisław Wildstein z zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem skomentował wizytę polskiej delegacji w Tel Awiwie. Podkreślił, że obie strony zastąpiły monologi wspólnym dialogiem. Dodał jednak, że „jeśli ktoś oskarża Polaków, to jak gdyby osłania prawdziwych sprawców”.

 

– Powiedzieliśmy, że nie przyjechaliśmy negocjować ustawy. My możemy tylko tłumaczyć, ponieważ w sposób ewidentny zostało wprowadzone w błąd społeczeństwo i nawet elity izraelskie. I śmiem twierdzić, że w dużej mierze przez Polaków mieszkających w Polsce – powiedział Bronisław Wildstein, komentując wizytę w Tel Awiwie polskiego zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem.

 

Były prezes TVP podkreślił, że emocje związane z ustawą o nowelizacji IPN nieco opadły. Dodał, że nastąpiła poważna zmiana w dyskursie, ponieważ obie strony zaczęły ze sobą rozmawiać. Wildstein zauważył, że strona polska musiała zapewnić władze Izraela, że ustawa o IPN „nie będzie kagańcem na badania naukowe i dokumentowanie prawdy o Holocauście”. – Na pewno coś z naszych wyjaśnień dotarło do strony izraelskiej – powiedział na w programie „Gość Wiadomości”.

 

Wildstein zapewnił, że nowelizacja ustawy o IPN to de facto to samo prawo, które obowiązuje w Izraelu i innych krajach. – Co więcej, można je potraktować jako element tego prawa, ponieważ istnieje definicja Holocaustu. To jest akcja ludobójcza wymierzona w naród żydowski przez niemiecką III Rzeszę. Jeśli ktoś oskarża Polaków, to jak gdyby osłania prawdziwych sprawców – powiedział.

 

Publicysta podkreślił, że wyjazd do Izraela nie był okazją do „negocjowania” treści ustawy, ponieważ ta już obowiązuje. – Jakiekolwiek żądania dotyczące ustawy są nie na miejscu. I myśmy powiedzieli, że nie przyjechaliśmy negocjować ustawy. Ustawa jest już zatwierdzona, przyjęta zgodnie z procedurą i funkcjonuje w Polsce. Naturalnie trafiła od Trybunału Konstytucyjnego i TK, który jest niezależny, może podjąć daleko idące zmiany – zakończył.

 

 

Źródło: TVP Info, Gość Wiadomości

WMa

 

 


DATA: 2018-03-02 22:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Akcja ludobujcza nie była wymierzona "głównie" w żydów tylko w ludzi stojącym na przeszkodzie w realizycji niemieckiej polityki "Lebensraum" nie tylko tej pod wodzą partii narodowo-socjalistycznej ale jak historiia pokazuje już od X wieku w całej imperialnej ideologi niemieckiej. Władze niemieckie miały swoją InteligentzAction po swojej stronie wespół z Sowieckim planem wymordowania elit polskich na wschodzie oraz wytępienia polaków przez ukrainskich nacjonalistów we wschodnich województwach. To wcale nie jest prawdą że żydzi byli głównym celem.
3 miesiące temu / Krzysiek
 
Dlaczego pan panie Wildstein, oskarżając Polaków bez wznowienia śledztwa czyli bez dowodów, osłania prawdziwych sprawców mordu w Jedwabnem?
3 miesiące temu / pytam
 
W tym samym programie Wildstein oświadczył "wszystko wskazuje na to, że mordu w Jedwabnem dokonali Polacy. Byli źli Polacy". Wnioskuję, że uśpiony i wybudzony na końcówkę gry mason Wildstein zgadza się na dokonaną przez komunistów interpretację wydarzeń, a dr Kurek została wpuszczona do mediów tylko na chwilę i jedynie po to, aby uciszyć zbulwersowanych Polaków.
3 miesiące temu / rw
 
Pojechali do Izraela po dalsze instrukcje a cały spektakl "dialog z Izraelem" jest dokładnie wyreżyserowany. Podejrzewanie żydów o niezrozumienie Ustawy IPN i wynikającą z tego konieczność tłumaczenia rzeczywistych intencji Polaków jest uwłaczaniem żydowskiej inteligencji. Moim zdaniem Wildstein mówi to co Polacy chcą usłyszeć, a jednocześnie realizuje żydowski plan grabieży Polski według przewidywań A.Ściosa "Przepaść".
3 miesiące temu / dygudygu na kolanach
 
bardzo chciałbym więcej profesjonalizmu wśród piszących ustawy po co do ustawy ma być np.43 poprawki czy nie można jej napisać raz i dobrze chyba że za każdą ustawą jest ustawką i te wszystkie wyjazdy na konsultacje płatne poprawki ekspertyzy biura itp są robione dla dużych pieniędzy a ja podatnik muszę za to płacić jeżeli w innych krajach są podobne ustawy i sa dobre można je przyjąć bez żadnych poprawek w końcu prawo rzymskie obowiązywało na całym cywilizowanym świecie dura lex et lex
3 miesiące temu / pol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.