DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2018 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Z Wikipedii usunięto pedofilski cytat z biografii Cohn-Bendita

Z Wikipedii usunięto pedofilski cytat z biografii Cohn-Bendita
Daniel Cohn-Bendit i polska lewicowa eurodeputowana Danuta Hubner fot.Marek Lapis/FORUM

Lewacki polityk Daniel Cohn-Bendit, który chwalił się w autobiografii pedofilskimi zachowaniami, we wtorek wziął udział w debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej w warszawskiej siedzibie Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”. A z polskiej Wikipedii, ze strony głównej usunięto pedofilski fragment z jego książki.

 

Gdy Cohn-Bendit zjawił się w Agorze przywitano go brawami. Został przedstawiony przez zastępcę naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego, jako wybitny działacz społeczny i znamienity polityk.

 

Co miał na myśli Kurski? Czy jego działalność w radykalnych grupach lewicowych i udział w falach rozbijackich protestów z 1968 roku? A może pedofilskie zachowania, jakimi Cohn-Bendit chwalił się w autobiografii? Obok Cohn-Bendita i Kurskiego, w debacie wzięła udział też prof. Magdalena Środa.

 

O Cohn-Bendicie stało się głośno w Polsce we środę, gdy odmówił on przyjazdu na Uniwersytet Wrocławski, gdzie miał wziąć udział w debacie. Tłumaczył się chorobą. Na przyjazd lewaka przygotowani byli jednak narodowcy, którzy planowali protest przeciwko niemu. Nie jest wykluczone więc, że Cohn-Bendit przestraszył się.

 

Nagłaśnianie wizyty w Polsce Cohn-Bendita łączy jego nazwisko z pedofilskimi zachowaniami, które opisał w autobiografii. Co ciekawe, ktoś usunął w ciągu dwóch dni ze strony głównej Wikipedii cytat o opisach zboczonych zachowań, zaczerpnięty z książki francuskiego lewaka. Jeszcze w środę mogliśmy znaleźć dość obszerny opis relacji seksualnych Cohn-Bendita i jednej z dziewczynek w wieku przedszkolnym: „W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem...”

 

Oto cytat, który można było znaleźć na Wikipedii jeszcze w środę. A obecnie? O książce napisane jest na stronie głównej tylko tyle, że Cohn-Bendit został oskarżony przez niemiecką dziennikarkę Bettinę Rohl „o pedofilię na podstawie autocytatów z autobiograficznej książki pt. Wielki Bazar (1975) (w tym miejscu znajdują się przypisy-przyp. red.)”. I dalej: „Podobne obserwacje zawarł w opublikowanym rok później artykule w pismie kulturalnym "Das da". W wywiadzie telewizyjnym w 1982 roku Cohn-Bendit opisywał dalsze szczegóły, podkreślając, że ‘seksualność dziecka jest czymś wspaniałym’ i ‘uczucie rozbierania przez 5-cio letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze’”.

 

Następnie Wikipedia opisała krótko krytykę Cohn-Bendita przez jego współpracowników, oraz jego wyjaśnienia: „W 2009 roku podczas debaty z Ganley'em Cohn-Bendit wyjaśnił, że wypowiedzi te były wynikiem szerszego społecznego trendu eksperymentów społecznych, w tym badań nad "dziecięcą seksualnością", na fali rewolucji seksualnej”.

 

Dlaczego z polskiej Wikipedii, ze strony głównej, czyli najłatwiej dostępnej, zniknął porażający cytat o pedofilskich zachowaniach Cohn-Bendita, erotycznym flircie, czy "rozsuwaniu rozporka"? Czy kolejne, nieco przecież łagodniejsze cytaty, nadal będą znikać?

 

 

PCh24.pl

ged


DATA: 2013-04-26 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O nie tylko pisał , również wprost o tym mówił http://www.youtube.com/watch?v=cPYm9B707Qc
ponad 5 lat temu / Szperacz
 
Wikipedia zaczeła być cenzurowana, to nie pierwszy taki przypadek
ponad 5 lat temu / cxzer43
 
Niech redakcja PCH24 spojrzy na angielską edycję Wikipedii. Tam to dopiero jest wybielany z zarzutów o pedofilię. Przynajmniej rok temu, można było zapoznać się z obszerniejszym materiałem o mrocznej stronie działalności tego lewaka w Wiki.
ponad 5 lat temu / Mine
 
tolerancja dla wszelkiego rodzaju zboczen prowadzi do zagłady cywilizacji.G. Wybiórcze to banda złodzieji ,zdrajców narodu,zboków .
ponad 5 lat temu / góral
 
No prosze, to on i con i bandit. To co się dziwić.
ponad 5 lat temu / Jacak
 
To ja poprawiłem to hasło w Wikipedii i nie wydaje mi się, żebym zasługiwał na te wszystkie obelgi. Cytat bynajmniej nie zniknął - został przeniesiony do odnośników pod artykułem. Zrobiłem to w ramach znaczącej rozbudowy (a nie wycinania) tego akapitu, w ramach której znalazły się tam m.in. trzy nowe źródła wypowiedzi Cohn-Bendita. Ich sumaryczna wymowa jest moim zdaniem ma o wiele większy ciężar niż jeden cytat z książki. Dodałem również tłumaczenia Cohn-Bendita z 2009 roku, które jak Państwo zauważyli jest dość żałosne. Ale moim zdaniem powinno się tam znaleźć bo po pierwsze świadczy o Cohn-Bendicie, a po drugie pokazuje, że to nie był jednorazowy wybryk tylko pewna tendencja istniejąca w tym pokoleniu.
ponad 5 lat temu / Paweł Krawczyk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.