DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Wikipedia cenzuruje prawdę. Nie pozwala promować normalnego małżeństwa

Wikipedia cenzuruje prawdę. Nie pozwala promować normalnego małżeństwa

Kierownictwo Wikipedii – wolnej, ogólnodostępnej internetowej encyklopedii powszechnej – zabroniło tworzącym ją redaktorom wyrażania poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa i rodziny oraz okazywania niechęci do związków jednopłciowych. Według portalu christianpost.com wolontariusze i ochotnicy, którzy piszą i redagują artykuły w Wikipedii, nie mogą już włączać do swych profili tzw. "userboxa", czyli znaczka, wskazującego, iż "użytkownik ten uważa, że małżeństwo zawiera jeden mężczyzna z jedną kobietą".


Decyzję w tej sprawie podjęto po zgłoszonej przez redaktora Adama Cuerdena propozycji usunięcia tylko jednego znaczka, który nazwał on "jawnie homofobicznym". Powołał się on przy tym na wytyczną tej strony, zakazującą umieszczania "podżegającej lub budzącej rozbieżności" treści w "userboxach". Wkrótce potem zaproponował on wycofanie także innych podobnych znaczków, wyrażających poparcie dla normalnych małżeństw.

 

Posunięcie to zmusiło administratora strony "Ad Orientem" do ustąpienia, ponieważ – jak zauważył – decyzja kierownictwa Wikipedii jest "jawnie nie do pogodzenia" z wiernością zasadzie neutralności, przyświecającej temu projektowi. Admin uważa również, że wrogie komentarze wobec zwolenników tradycyjnych związków małżeńskich "stanowią szkodliwą tendencję do potępiania poglądów innych jako wykraczających poza ramy możliwego do przyjęcia myślenia, nie mówiąc już o tym, że poglądy te wyznaje przytłaczająca większość ludzi na całym świecie oraz wyznawcy większości głównych religii światowych".

 

W maju br. współzałożyciel Wikipedii Larry Sanger oświadczył, że zasada NPOV, czyli "neutralnego punktu widzenia" tej strony jest "martwa". “Pierwotna polityka od dawna jest już zapomniana, a Wikipedia nie prowadzi już skutecznej polityki neutralności” – stwierdził Sanger. Według niego “obecnie mamy do czynienia z napisaną na nowo polityką, która jednak potwierdza całkowicie zbankrutowaną opinie, wedle której ludzie mediów winni unikać tego, co nazywają «fałszywą równowagą»”. Pogląd, jakoby należało jej unikać, jest bezpośrednio sprzeczny z początkową zasadą neutralności – dodał współtwórca Wikipedii.

 

Źródło: KAI

 

Pach


DATA: 2020-10-20 19:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto poważny używa wikipedii do czegoś poważniejszego niż brzmienie nazwisk, dat i nazw miejsc jakichś wydarzeń czy przejrzenia pełnej dyskografii The Beatles ... ?
1 miesiąc temu / Hawk
 
@Ślązak: Krótko i zwięźle - MAŁŻEŃSTWO trzeba chronić i bronić. Małżeństwo nie jest stanem przejściowym i nie może być obiektem poddanym aktualnej modzie lub lewackim trendom obyczajowym. Dlatego też w tym konkretnym przypadku, słowo "promowanie" jest obelgą i poniżeniem instytucji, w odniesieniu do której jest ono użyte.
1 miesiąc temu / W-Sawa
 
Iście Orwelowskie podejście. Jeszcze trochę i będziemy się wszystkiego dowiadywali z Wikipedii na nowo. Przepiszą wszystko pod dyktat lewaków.
1 miesiąc temu / west
 
Do W-Sawy. Myśle ze tytul jest jak najbardziej właściwy, a to z tego powodu, że mamy w dzisiejszych czasach do czynienia z pewnym kryzysem małżeństwa. Nie znam statystyk, ale to co sam obserwuję zatrważa. Co raz więcej rozwodów z jednej strony a z drugiej coraz więcej ludzi młodych i nie tylko, żyje na kocią łapę, podczas gdy nie mają przeszkód, by wziąść ślub kościelny. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak tylko właśnie promować małżeństwo i to w tym sensie właściwym, czyli związek kobiety i mężczyzny, bowiem wszystkie inne formy związków to nie są małżeństwem.
1 miesiąc temu / Ślązak
 
Zastanówcie się, proszę, nad określeniem użytym w tytule. "Wikipedia cenzuruje prawdę. Nie pozwala PROMOWAĆ normalnego małżeństwa". A czy można promować małżeństwo - związek mężczyzny i kobiety, ten związek, którego początek jest początkiem naszego życia na Ziemi? To chyba oczywiste, że promuje się tylko coś, co jest nowością, co chcemy, by nadeszło, by stało się znane i przyswajane. A może aż tak skutecznie daliśmy się zapędzić w kozi róg, że już i dostrzec tego nie potrafimy?
1 miesiąc temu / W-Sawa
 
Serio o znacznik się będziecie kłócić?
1 miesiąc temu / Jak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.