16 kwietnia 2018

Vaclav Klaus krytykuje politykę imigracyjną w Europie. Określa ją jako pseudohumanistyczną

(By David Sedlecký [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons)

Były czeski prezydent Vaclav Klaus w swojej nowej książce pokazuje przepaść, nad którą stanęła Europa poprzez swoją błędną politykę imigracyjną oraz centralizację rządzenia w Unii Europejskiej.

 

Publikację pt. „Europe All Inclusive: Krótki przewodnik po zrozumieniu obecnego kryzysu migracyjnego” Vaclav Klaus napisał wspólnie z ekonomistą Jirzim Weiglemem. Napływ imigrantów do Europy oraz skutki zmian demograficznych stały się przyczynkiem do podjęcia przez autorów tematów szerszych niż tylko przepływ ludności do Europy. Politykę imigracyjną UE nazywają „pseudohumanistyczną” i uznają ją jako pełną hipokryzji.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Zespół zjawisk społecznych, zachodzących obecnie w Europie określają jako wyzwanie dla przyszłości Europy i ideologie wielokulturowości są według autorów „modowe i samobójcze”. W krytyce polityki imigracyjnej Klaus i Weigl pokazują, że w obecnej zjednoczonej Europie prawo do migracji  prowadzi do innych uprawnień i przywilejów, jakie należą się przybyszom do Europy. Szczególnie niewłaściwe jest kierowanie szerokiego strumienia świadczeń społecznych do imigrantów, na które muszą pracować społeczeństwa europejskie.

 

Problemem dzisiejszej Europy jest osłabienie jej polityki lewicową utopią, która dąży do przekształcenia Starego Kontynentu w państwo źle pojmowanej solidarności. W takim „państwie” obywatele przekształcają się w klientów uzależnionych od aparatów państwowych oraz instytucji wchodzących w rolę państwa, np. instytucji europejskich. W Europie, w miejsce dawnej dumy z poczucia historii i dorobku pokoleń, pojawia się wzorzec podmiotów uzależnionych od decyzji politycznych różnych organów.

 

Zdaniem Klausa, wielokulturowe podejście, promowane przez europejskie elity polityczne i intelektualne, opiera się na tezie o pozytywnym wpływie masowych migracji na zjawiska społeczne. Autorzy książki mają diametralnie odmienne stanowisko i uważają, że masowe migracje destabilizują Europę oraz zagrażają pokojowi w państwach UE. Odwołując się do przeszłości Klaus i Weigl twierdzą, że każda masowa migracja powodowała konflikty kulturowe, społeczne i polityczne, których koszty były znacznie dużo większe niż korzyści z imigracji.

 

Były prezydent Czech uważa, że węgierskie podejście do migracji jest wynikiem odważnej, ale unikalnej w UE polityki Wiktora Orbana, która ma wielu zwolenników także nad Wełtawą. Co więcej, Vaclav Klaus jest zdania, że obecny kryzys migracyjny jest związany z postdemokratycznym charakterem UE, a zarazem jest produktem ubocznym trwającego już kryzysu europejskiego oraz ideologicznego pomieszania w kręgach europejskich wielokulturowych elit politycznych. Na tę ideologizację polityki imigracyjnej nakładają się inne grzechy nadmiernego centralizmu – gospodarczego i politycznego, a także niedemokratycznych represji jakim są poddawane państwa narodowe przez instytucje paneuropejskie.

 

JB

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 624 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram