DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 6  >   Społeczeństwo

Camillo Langone

Wieże Babel naszych czasów


Istnieje dziś religia, której wyznawcy wznoszą świątynie w całej Europie. Świątyniami tymi są budynki będące przykładami współczesnej architektury, jak wieżowce, siedziby banków, parlamentów czy centra handlowe; wyznawcami zaś politycy, a zwłaszcza ich wyborcy, którzy jako podatnicy finansują budowę tych świątyń. Czynią to zupełnie nieświadomie, gdyż przypuszczam, że nawet osiem osób na tysiąc nie wpłacałoby z własnej chęci „datków” na budowę obiektów, które śmiało można określić jako „antyludzką architekturę”.

Jak każde szanujące się wyznanie, także i to posiada swoje święte teksty, które, choć stale głoszone w środkach masowego przekazu przez swych Najwyższych Kapłanów, dla szerszej grupy odbiorców mimo wszystko pozostają nieczytelne. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną takiego stanu rzeczy jest prosta zasada sprowadzająca się do stwierdzenia: To, że na coś patrzysz, nie oznacza, że widzisz lub chcesz zobaczyć. Znakomicie oddaje ten fakt ludowe porzekadło, które głosi, iż ślepy wcale nie jest gorszy od tego, kto widzieć nie chce.

Potwierdzenie owej ludowej mądrości znajdziemy zarówno w historii (niektórzy przeciwnicy nazizmu w latach 30. XX wieku czytali Mein Kampf tylko po to, by łudzić się, że Hitlerowi wystarczy zagarnięcie jedynie skrawka Czechosłowacji), jak i w czasach współczesnych (wyznawcy innych religii niż islam czytają Koran dlatego, iż chcą uważać wszystkie religie za równe i nakierowane na miłość uniwersalną). Zarówno jedni, jak i drudzy na coś patrzą, z czymś się zapoznają, lecz niestety nie dostrzegają lub nie chcą dostrzec tego, co najistotniejsze, zadowalając się jedynie pozorami.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Posłowie Lewicy oraz aktywiści objęci patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich usiłują wprowadzić do polskiego systemu prawnego niechrześcijańskie pochówki ekologiczne. Chodzi na przykład o mieszanie prochów zmarłych z nasionami drzew. To modna na Zachodzie alternatywa dla chrześcijańskiego grzebania zmarłych.

 
 

Czterdziestu pięciu z pięćdziesięciu senatorów zasiadających w wyższej Izbie kongresu poparło wniosek, by nie poddawać byłego prezydenta Donalda Trumpa po raz kolejny procedurze impeachmentu. Chociaż inicjatywa nie powiodła się, komentatorzy wskazują, że to wyraźny znak, iż były szef Białego Domu nie zostanie skazany za domniemane podżeganie do szarży na Kapitol, w wyniku której śmierć poniosło pięć osób.

 

Prof. Jan Talar, który zajmuje się wybudzaniem chorych ze śpiączki od ponad 40 lat przekonuje, że najgorsze w sprawie Polaka z Plymuth jest to, że mimo przebywania w stanie wegetatywnym „rozumiał sytuację”.

 

Jestem w stanie wyobrazić sobie Szymona Hołownię biorącego udział we Mszy, a nawet przyznającego się do odmawiania różańca. Problem w tym, że w jednej ręce ściskał będzie koralik, a w drugiej długopis, którym podpisze ustawę legalizującą homozwiązki. Lider ruchu Polska 2050 przekształca stowarzyszenie w partię i jest zdeterminowany by zdobyć władzę. Na każdych zasadach, a – co najważniejsze – w zupełnie nowych warunkach.

 

Od środy na Słowacji zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia, które mocno ograniczają możliwość opuszczania własnego domu. „Przepustką” do bardziej swobodnego poruszania się jest negatywny test na koronawirusa, szczepienie lub przejście Covid-19.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.