DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Wietnam: komunistyczne władze prześladują katolików

Wietnam: komunistyczne władze prześladują katolików

W Wietnamie nie ustają represje wobec katolików. W ostatnich dniach ojcowie redemptoryści wraz z wiernymi wystosowali oficjalny protest przeciwko zagarnianiu przez lokalne władze ziemi należącej do parafii Thai Ha w Hanoi. Także teraz rozpoczęła się nagonka reżimowych mediów na ordynariusza diecezji Vinh. Biskup Paul Nguyen Thai Hop oskarżany jest przez tamtejszą telewizję publiczną o rozsiewanie kłamstw, celowe łamania prawa i działalność przeciwko rządowi w Hanoi. Dzieje się to po tym, jak upomniał się o uwolnienie dwóch katolików przetrzymywanych od ponad 3 miesięcy w więzieniu bez postawienia im konkretnych zarzutów.

 

Władze Hanoi przygotowują się do przejęcia kolejnej części obszaru, który należy do parafii Thai Ha. W tym miesiącu do redemptorystów, którzy pracują w parafii, dotarło pismo z prośbą o opinię na temat wykorzystania przez instytut urbanistyki w Hanoi terenu nad jeziorem Ba Giang należącego do parafii. W ocenie redemptorystów, przesłana im ankieta to tylko pretekst dla władz, by po raz kolejny odmówić katolikom ich praw i wydać zgodę na budowę na terenie parafii. W liście, jaki zakonnicy skierowali do prezydenta miasta czytamy m.in.: „To działanie sprzeczne z konstytucją, prawem stanowym, polityką wobec grup religijnych i prawem własności. Jest to również sprzeczne z moralnością i zdrowym rozsądkiem, gdyż powoduje poważne szkody wobec praw i interesów organizacji religijnych, obrażając wiarę i uczucia religijne wiernych”.

 

Ojciec Matthew Vu Khoi Phung, przełożony tamtejszej wspólnoty redemptorystów przypomina także, że ziemia, która została bezprawnie odebrana parafii, to zdecydowanie większa część 15 akrów legalnie zakupionych przez zakonników w 1928 roku. Od roku 1945 była sukcesywnie odbierana przez komunistyczne władze, aż jej obszar zmniejszył się do 5 procent pierwotnej powierzchni.

 

Od wielu lat katolicy w Wietnamie są prześladowani. Protesty wiernych kończą się pobiciami, aresztowaniami i oskarżeniami o zakłócanie porządku publicznego czy próbę obalenia władzy.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam


DATA: 2013-09-24 18:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tym sposobem zapobiegają szerzeniu nienawiści, braku tolerancji i piętnowaniu nauki.
ponad 5 lat temu / zdzislawdyrmazasadniczo
 
Węgry 2013 - http://www.miniszterelnok.hu/in_english_article/vietnamese_president_truong_tan_sang_is_on_an_official_visit_to_hungary
ponad 5 lat temu / Baletnica
 
"oskarżeniami o zakłócanie porządku publicznego czy próbę obalenia władzy" - ja myślę, że słusznie się obawiają - chrześcijaństwo niesie wolność, a wiek XXI jest wiekiem nieuświadomionego zniewolenia. Wszyscy zwolennicy niewolnictwa w różnych formach nienawidzą z tego powodu chrześcijaństwa.
ponad 5 lat temu / Wolny Katolik
 
Polska 966 - katolickie władze prześladują pogan.
ponad 5 lat temu / Muzyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.