DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Wietnam: 28 osób przyjęło chrzest w czasie Wielkanocy

Wietnam: 28 osób przyjęło chrzest w czasie Wielkanocy
dcubillas / sxc.hu

W Niedzielę Wielkanocną w katedrze Notre Dame w Mieście Ho Chi Minha (dawny Sajgon) na południu Wietnamu miejscowy metropolita kard. Jean-Baptiste Pham Minh Man ochrzcił 28 katechumenów. Nastąpiło to tuż przed Mszą św., która zgromadziła ponad 2 tys. wiernych. Główny celebrans poprosił wszystkich o modlitwę zarówno za przyjętych do Kościoła katolickiego, jak i za nowego papieża Franciszka. Po liturgii wiernym rozdano kilka tysięcy obrazków z wizerunkiem Ojca Świętego.

 

Nawiązując do przyjęcia przez nowo ochrzczonych również dwóch innych sakramentów: komunii i bierzmowania, kardynał podkreślił w homilii, że „są one dane każdemu wierzącemu”. „Jest to ścieżka do osiągnięcia życia wiecznego” – dodał.

 

Wspomniał również o dramacie męki i śmierci Jezusa, które znalazły swe całkowite wypełnienie w Jego zmartwychwstaniu. „Chrystus chciał podjąć śmierć, aby zbawić ludzkość i dać nam nowe życie w miłości i zgodzie” - podkreślił kardynał. Zaznaczył, że „każdy, kto ma wiarę w Niego, zostanie uwolniony od grzechów i od ciemności ziemi”.

 

Jeden z katechumenów po Mszy powiedział włoskiej agencji misyjnej Asia News o „radości, jaka malowała się na twarzach wiernych”. „Wracam do domu szczęśliwy i z pokojem w sercu. Ufam, że przez Ducha Świętego Bóg będzie mógł coraz bardziej uświęcać moje życie i życie każdego katolika wietnamskiego” - dodał. „Bądźmy zawsze mocni w wierze, trwając w nadziei i płomienni w miłości, aby być prawdziwymi świadkami Ewangelii w coraz bardziej zeświecczonej rzeczywistości” - zaapelował młody Wietnamczyk.

 


Źródło: KAI

mat


DATA: 2013-04-04 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.