DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Wierni domagają się ekskomuniki dla gubernatora Nowego Jorku za legalizację aborcji

Wierni domagają się ekskomuniki dla gubernatora Nowego Jorku za legalizację aborcji
Andrew Cuomo, fot. REUTERS/Jeenah Moon

Andrew Cuomo to polityk Partii Demokratycznej i gubernator stanu Nowy Jork, który wydał zgodę na zabijanie dzieci w łonach matek przez cały okres ciąży. Katoliccy liderzy i wierni z USA domagają się ekskomuniki dla polityka, który w pełni popiera aborcję i jednocześnie uważa siebie za katolika.

 

Decyzja o zalegalizowaniu możliwości zabijania dzieci nienarodzonych w trakcie ciąży, aż do momentu narodzin, wywołała wielkie oburzenie wśród wiernych w USA, w tym także biskupów oraz katolickich liderów oraz działaczy pro-life. Inicjatywa proaborcyjnych środowisk została poparta przez gubernatora stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo. Polityk Partii Demokratycznej uznaje się za katolika, co nie przeszkodziło mu w poparciu zbrodniczego prawa do zabijania dzieci. Wierni domagają się od biskupów nałożenia na niego kary ekskomuniki.

 

Tzw. „ustawa o zdrowiu reprodukcyjnym” została zatwierdzona pod koniec stycznia br. a na jej mocy, kobiety chcące dokonać zabójstwa dziecka nienarodzonego, będą mogły zrobić to w świetle prawa w każdym momencie ciąży. Nowe prawo zostało potępione przez biskupów Kościoła katolickiego, ale sprawę w swoje ręce wzięli również wierni oraz działacze pro-life, którzy wystosowali list otwarty w sprawie ukarania Andrew Cuomo ekskomuniką.

 

Kary ekskomuniki dla polityka Partii Demokratycznej domaga się m.in. Shawn Carney, dyrektor generalny organizacji „40 Days for Life”. „Jeśli Cuomo nie zostanie ekskomunikowany to ja jako katolik przyłączam się do wielu i zastanawiam, co należy zrobić lub co publicznie popierać, aby uzyskać karę ekskomuniki” – powiedział Carney. Działacz pro-life przypomina również, że gubernator stanu Nowy Jork zanim podpisał dokument o legalizacji aborcji do momentu urodzin, wielokrotnie wypowiadał się na ten temat, akceptując zabijanie dzieci nienarodzonych.

 

Shaw Carney dodaje również, że polityk Partii Demokratycznej mówi o sobie, że jest katolikiem, ale żyje w związku pozamałżeńskim, a także wspiera różne inicjatywy będące sprzeczne z nauką moralną Kościoła. Przykładem ma być poparcie Cuomo dla homoseksualnego stylu życia i postaw LGBT oraz zakaz prowadzenia terapii dla homoseksualistów.

 

Warto zwrócić uwagę, że w sprawie ekskomuniki dla Andrew Cuomo wypowiedział się kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku. Jego zdaniem nałożenie ekskomuniki „przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego”, ponieważ „dałoby to amunicję naszym wrogom”. Innego zdania są Richard Stika, biskup Knoxville oraz Joseph Strickland, biskup Tyler, którzy powiedzieli, że jeśli gubernator stanu Nowy Jork byłby pod ich jurysdykcją, nałożyliby na niego karę ekskomuniki.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2019-02-01 17:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pozwólcie tym wszystkim dzieciom dotrwać do końca ciąży. A nasz konsul da im Polski paszport -jeśli Hameryka ich nie chce.U nas jest wiele par pragnących zaadoptować dziecko.
ponad 1 rok temu / Kobieta
 
Przecież on sam na siebie tę ekskomunikę już zaciągnął. Nie ma w prawie czegoś takiego jak dublowanie sankcji.
ponad 1 rok temu / Jake
 
Niepokojący i potencjalnie bardzo szkodliwy jest termin "podlega mocą samego prawa". Niezależnie od jego właściwego znaczenia, w praktyce może być hohsztaplersko rozumiany jako sytuacja, kiedy odpowiedzialny za nakładanie sankcji kanonicznych hierarcha może ich zaniechać, twierdząc sankcje "same się nałożyły". Jak pamiętam z jednego z wcześniejszych artykułów kard. Dolan w swoich wypowiedziach dla prasy szedł właśnie w tym kierunku, mówiąc o gubernatorze:"myślę że on się już chyba sam nie uważa za katolika", czy coś podobnego. Ot taka "donlanizacja" prawa. Drugą kwestią jest pytanie czy wierni świeccy mogą wymówić posłuszeństwo swojemu biskupowi, który w ewidentny sposób nie dopełnia swoich obowiązków i zwrócić się do Stolicy Apostolskiej z wnioskiem o jego odwołanie? Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 roku za przerwanie ciąży groził karą ekskomuniki69. Także odnowione prawodawstwo kanoniczne idzie po tej samej linii, gdy stwierdza: ?Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa?70, to znaczy przez sam fakt popełnienia przestępstwa. Ekskomunika obejmuje wszystkich, którzy dopuszczają się tego przestępstwa, wiedząc, jaką jest obłożone karą, a więc także tych współsprawców, bez których udziału to przestępstwo nie zostałoby popełnione71. Za pomocą takiej surowej kary Kościół wskazuje na to przestępstwo jako na jedno z najcięższych i najbardziej niebezpiecznych, zachęcając sprawcę do gorliwego poszukiwania drogi nawrócenia. W Kościele bowiem kara ekskomuniki wymierzana jest po to, aby w pełni uświadomić winnemu powagę popełnionego grzechu, a z kolei by doprowadzić go do koniecznego nawrócenia i pokuty.ENCYKLIKA EVANGELIUM VITAE Jan Paweł II
ponad 1 rok temu / Nick
 
Popiera mordowanie dzieci i jednocześnie kocha BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO ??? Albo wariat albo opętany przez stado demonów. Oprócz ekskomuniki powinien zostać odizolowany od społeczeństwa.
ponad 1 rok temu / Daro
 
to mason morderca dzieci pewnie jak inny z pomorza
ponad 1 rok temu / pol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.