DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


brawo brawo brawo to jest prawdziwa wiara pozdrowienia z Polski
3 miesiące temu / krzysiek
 
Tolerować to można pachamame w Boliwii, ale pozwolic na wniesienie jej wizerunku do kościoła to jest pogwałcenie 1 przykazania.
4 miesiące temu / tom
 
Człowiek, który wyrzeźbił te figurki, został bez wątpienia obdarzony iskrą bożą. Sztuka naiwna, prawdziwa, zdolność tworzenia. Szkoda, że po barbarzyńsku wyrzucona do rzeki , gdy tymczasem miliony plastikowych kiczowatych figurek sprzedawanych w miejscach największego kultu a wyprodukowanych w niezbyt ,,katolickich" Chinach obrażają Boga i ludzi swoja szpetnością i komercją.
4 miesiące temu / Ale
 
Brawo.
4 miesiące temu / [email protected]
 
Aleksander, brawo! Ujawnienie w dobrym momencie, i ma sens: dla wielu to źródło nadziei i inspiracji, a także wzór do naśladowania. Ks. Gregory Hesse też Wiedeńczyk i też wielki obrońca Tradycji KK z pewnością uśmiecha się z nieba. :
4 miesiące temu / vera
 
Słusznie, że usunięto jakieś wizerunki. Jezus Chrystus w tabernakulum, to tam winny być ukierunkowane modlitwy. Jeśli nie wiemy co to jest nie może mieć miejsca w kościele, gdzie ludzie składają modlitwy. W tym kontekście winna odbyć się Msza wynagradzająca Panu Bogu. AMEN
4 miesiące temu / BK
 
Brawo!!! Chrześcijanin, który rozumie o co chodzi. Maryja jest dumna na pewno :-
4 miesiące temu / tretka
 
Chwałę Kościołowi przynoszą tacy chrześcijanie. Ave Maryja!
4 miesiące temu / Arvena
 
Abc, nie chciał postąpić tchórzliwie. Jot, to już widać jak na dłoni, przynajmniej jeśli chodzi o wyższą hierarchię. Niestety, stronników ciemnej strony chyba więcej, a najwięcej tych, którzy milczą.
4 miesiące temu / @abc, Jot
 
Alexander, jesteśmy z Tobą!
4 miesiące temu / Isia84
 
Michał - zniszczenie tych nic by nie dało - przywieźliby nowe. Natomiast pokazuje to jaki stosunek mają do bożków. Jeśliby wypatrywać czegoś pozytywnego w tym zamieszaniu to chyba tego że wyklaruje się kto jest wierny a kto nie. To widać coraz bardziej. To jest ten plus całego tego plugastwa - pomału każdy sie będzie musiał zadeklarować co wybiera.
4 miesiące temu / Jot
 
@Michał, "Priest burns Pachamama effigies in reparation for idol worship at Vatican" z kanału LifeSiteNews, z 4 lis 2019
4 miesiące temu / kwiatek77
 
źle zrobił. Trzeba było się nie ujawniać. Nic to nie da, będzie z tego więcej pronblemów niż pożytku. I dla niego samego i dla sprawy.
4 miesiące temu / abc
 
Nikt z mojego katolickiego otoczenia nie ma pojęcia co się dzieje - nie słyszeli nawet o synodzie amazońskim nawet pisząc to słownik nie podpowiada jak trzeba. Nawet znajoma co jeździ od Lourdes do Fatimy i Madjugorje, rekolekcje ignacjańskie, inne spotkania i wykłady - ni w ząb nie wie nic a nic o tym. Podejrzewam, że większość księży a za nimi i biskupów też nic nie wie a jak wie to siedzi cicho na zasadzie przeczekania bo lepiej się nie wychylać.
4 miesiące temu / czloax
 
Dlaczego ich przedtem nie zniszczyleś... gdyby Papież Franciszek zabiegał tak o młodych katolików jak o wyciągnięcie tego bożka z Tybru - Kościół by kwitł... to zdrada Ewangelii Świętej. Hierarchowie kościoła powinni nieść Światło Chrystusa poganom... a oni się z nimi sprzymierzyli.
4 miesiące temu / Michał
 
Oj, ciekawe czy kard. Schoenborn niebawem skasuje miejsca z celebracją w KRR we Wiedniu w ramach "podziękowania". Taki kwiatek u niego w diecezji, ojojoj!!! A miało być tak pięknie, Conchita nawet była i co?
4 miesiące temu / Obcy Astronom
 
"... co myśleć o setkach księży ..." --- Ja bym powiedział, że są pod wpływem przesłania z pierwszego Asyżu.
4 miesiące temu / Jan
 
Główny bohater tej akcji to 26-latek, który ponoć 10 lat temu konwertował z luteranizmu!
4 miesiące temu / Andrzej
 
To jedni z tych, dzięki którym bramy piekielne nie przemogą Kościoła.
4 miesiące temu / jac
 
Aleksander i koledzy to prawdziwi rycerze Jezusa i Maryi! Dziękuję za Wasz czyn godny prawdziwego katolika i obrońcy wiary. Niech Wam Bóg błogosławi i Matka Boża ma w swej opiece. Ty, ignorancja, nie kompromituj się. Wierzysz w Boga w Trójcy Świętej Jedynego, czy nie? Znasz pierwsze, więc najważniejsze przykazanie? Czytałeś o tym, co Pan Jezus zrobił, gdy zobaczył targujących w świątyni? Sam nic nie zrobiłeś i jeszcze krytykujesz tych, którzy zareagowali właściwie. Każdy z nas powinien to zrobić. Zastanów się, czy jesteś po stronie Boga czy szatana.
4 miesiące temu / L @ignorancja
 
Austria Rozum o Godność Człowieka
4 miesiące temu / Habsburg
 
Dziękuję za odwagę, Aleksandrze! Niech Cię strzeże, błogosławi i zachowa Bóg Wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty. Przez wstawiennictwo Maryi, naszej wspólnej Matki. Amen.
4 miesiące temu / Czytelniczka
 
Do zwyciestwa zla wystarczy milczenie dobra.Tak wlasnie nas naucza od dawien dawna lektura samego zycia. Dobro jest naiwne, a co za tym idzie, jest bezbronne wobec szalajacego zla.
4 miesiące temu / Bartek
 
w j. angielskim, "The Vortex ? Pachamama 'Thieves' Go Public" z Church Militant, z 4 lis 2019
4 miesiące temu / kwiatek77
 
Brawo młodzi, odważni katolicy z Austrii.Tylko co myśleć o sektach księży, zakonników, zakonnic, którzy mieszkają w Rzymie i wiedzieli o pogańskich figurkach w kościele, ale jednak nie zareagowali? Czyżby całkowity zanik sensus fidei, nieznajomość I Przykazania Dekalogu? Nie wiadomo co myśleć o takiej postawie. W naszych polskich katolickich mediach niemal całkowita cisza na temat synodu amazońskiego, nikt nie wypowiedział się o szamańskich obrzędach. Ciekawe, czy w ogóle jakiś proboszcz by zareagował, gdyby w Polsce do kościoła ktoś przyniósł posążek światowida, lub innego słowiańskiego bożka i postawił na bocznym ołtarzu?
4 miesiące temu / tradycja
 
Błogosławię tego odważnego człowieka w imię Ojca i Syna I Ducha Świętego . Amen
4 miesiące temu / Ks Grzegorz
 
Extra,mlody człowieku????????????????
4 miesiące temu / Aga
 
Znam go osobiscie! Fajny gosc! Wspolorganizuje Wiedenski Marsz dla zycia u rozne kontramanifestacje przeciwko LGBT paradzie. Pozdrawiam z Wiednia. Marek
4 miesiące temu / Marek
 
Deo gratis!
4 miesiące temu / Katolik
 
"Być może Synod Amazoński nie dotrze do nas poprzez media czy sprawozdania. Pewnego razu w naszej parafii pojawi się pani Jadwiga jako nowy wikariusz, albo przyjedzie nowy proboszcz ? z żoną i trójką dzieci. Dopiero wtedy uświadomimy sobie, że w Kościele coś się dzieje dziwnego. W Polsce jest rzeczywiście mały poziom zainteresowania tym, czym żyje Kościół powszechny. Media przekazują mało wiadomości na temat szczegółów Synodu i okołosynodalnej debaty. Zainteresowani tymi problemami muszą szukać wiedzy w obcojęzycznych mediach."..."Pasterze potrzebują być budzeni beczeniem owiec, żeby nie żyć w takim przekonaniu, iż po epoce św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki już nic nam nie grozi. To iluzja. Trzeba domagać się głoszenia zdrowego chrześcijańskiego życia, podawania pokarmu z czystych źródeł; trzeba zmuszać pasterzy do gorliwości pozbawionej ideologii." z "Ks. prof. Robert Skrzypczak: Synod Amazoński. Czas na dogmatyczny ruch oporu"
4 miesiące temu / kwiatek77
 
Brawo dla tego Chłopaka! Cały te synod to jedna wielka pomyłka.
4 miesiące temu / jj
 
Pięknie Alexandrze! Jesteś młodym Człowiekiem, którego Bóg obdarzył nie tylko urodą ale również dobrym i odważnym sercem, które dostrzega co podoba się Bogu, a co Go obraża. Niech Trójca Święta ma nad Tobą opiekę, a Matka Boże trzyma mocno w swoich ramionach by nie spotkała Cię krzywda od żadnych podłych ludzi...
4 miesiące temu / Annaa
 
@Ignorancja to wybrzmiała przez twoje słowa... Widzę, że brak ci elementarnego doświadczenia wiary... Ci młodzi ludzie postąpili jak Chrystus w świątyni jerozolimskiej wyganiajac kupczacych... Wyrzucili pogańskie emblematy sprzed ołtarza Chrystusa... Wbrew pozorom nie chodzi, aby na siłę kogokolwiek przekonywać do wiary w Chrystusa... Św. Paweł doświadczył tego w Atenach, gdy mówiąc o zmartwychwstaniu Chrystusa nie chcieli go słuchać... To jest walka, a nie lelum polelum... Dziś potrzeba wyrazistości poglądów i wiary, a tego zgromadzonym na tym Synodzie po prostu było brak...
4 miesiące temu / Krakusik
 
@Ignorancja.Nick adekwatny do treści. Proszę przeczytać Katechizm Kościoła Katolickiego.W szczególności Credo i Dekalog.
4 miesiące temu / pe
 
@Ignorancja: Dobrze dobrany nick. Katolicy od wieków ewangelizują w normalny sposób ludy pogańskie proponując im na przykład tradycyjną łacińską Mszę św., sprawiając, że poganie odwracają się od swoich idoli i stają się pobożnymi wyznawcami Chrystusa. Wystarczy ruszyć te dwie komórki mózgowe i poczytać sobie o działalności marksistów w Ameryce Łacińskiej, którzy antagonizowali miejscową ludność przeciwko białemu człowiekowi z Europy, postulując powrót do tradycji, kultury i organizacji społecznej sprzed kolonizacji. W tym nurcie działali "katolicy" od teologii wyzwolenia, którzy nawet wskrzeszali zapomniane pogaństwo, tak aby indianie je znowu kultywowali, pisze o tym ks. prof. Poradowski. Ta obrzydliwa działalność miała swój wyraz w Synodzie Amazońskim.
4 miesiące temu / M.
 
Do IGNORANCJA - "ludzką" metodą "synkretyzmu" wierzący są przekonywani w łagodny sposób, że wszystko jest względne i dozwolone... A bezwzględne "mowa wasza niech będzie: tak, tak - nie, nie" jest zapominane i wypierane; Mądrzy i pokorni chłopcy:
4 miesiące temu / AdKa
 
Głupi zadufani w sobie chłopcy. "ja postanowiłem, ja uznałem ze tak jest dobrze" Tzw synkretyzm jest znaną metodą przekonywania niewierzących w łagodny sposób, i na naszych ziemiach też tak postępowano, no ale to trzeba by ruszyć te dwie komórki mózgowe które się posiada i czytać książki a nie bawić się w krzyżaka. Świetny sposób żeby zrazić do siebie miejscową ludność i zniszczyć dotychczasową miejscową pracę misjonarzy. Niech Bóg nas broni przed głupotą uzbrojoną w źle ukierunkowaną wolę walki.
4 miesiące temu / Ignorancja
 
Szacun!
4 miesiące temu / Q
 
rośnie katolicki ruch oporu!!! i dobrze, przy czym zabrania się występowania z Kościoła, bo tego by chciał największy wróg masoneria, a więc diabeł, nie dajcie się sprowokować! Różaniec bronią!
4 miesiące temu / Poloniaa
 
Powinni te figurki spalić a popiół wyrzucić do Tybru
4 miesiące temu / Ja
 
Nie można tak dalej milczeć,bo wyrażamy zgodę na te diabelskie dewastacje Kościoła Katolickiego.
4 miesiące temu / odwagi
 
Dobrze zrobiliście! Balwochwalstwo jest grzechem. Gdyby wszyscy katolicy byli tak aktywni, dawno podbilibysmy świat dla Chrystusa.
4 miesiące temu / Me
 
@Stan::D oj, o tych żdżbłach i belkach:D to jak w języku brazylijskim wymawia się ,,ch,,???:D
4 miesiące temu / szpulas11
 
@Stan nie przesadzaj, nie jest ważne jak się to dokładnie wymawia, chodzi o to , by się na wzajem rozumieć :
4 miesiące temu / mama
 
Biada pasterzom, którzy prowadzą do zguby i rozpraszają owce mojego pastwiska - wyrocznia Pana. Dlatego to mówi Pan, Bóg Izraela, o pasterzach, którzy mają paść mój naród: Wy rozproszyliście moją trzodę, rozpędziliście i nie zatroszczyliście się o nią; oto Ja się zatroszczę o nieprawość waszych uczynków - wyrocznia Pana. Jer 23 1,2
4 miesiące temu / west
 
Oj to kardynałowi z Wiednia się oberwie, powiedzą : słuchajcie no Schönborn co wy tam macie za ekstremistów? ;-
4 miesiące temu / IzajaszGB
 
Byłem całym sercem za tą "akcją". Tak się walczy z herezją szerzoną przez katolicki "sanhedryn"
4 miesiące temu / Wieś
 
No to jeszcze jest nadzieja, że ten Kościół nie upadnie. Brawo młodzi!
4 miesiące temu / Greg
 
Wysłuchałe z zainteresowaniem i pewną irytacją Pana korespondencji z Rzymu! Kwestia wymowy: nie: "Pakamama", ale "Pacziamama" hiszp. i braz. "ch" wymawia się jak miękkie "cz", nie mówiąc o nazwach włoskich. Dobrze będzie lepiej się zorientować jak się wymawia i włoskie słowa, np: "Traspontina". To na przyszłość! Istota ok!
4 miesiące temu / Stan
 
Brawo! Takich młodych na potrzeba.
4 miesiące temu / ROKman
 
Bóg zapłać za posłuszeństwo natchnieniu Ducha Świętego. Niech Was Bóg strzeże i doprowadzi do pełni świętości.
4 miesiące temu / kwiatek77
 
Aleksandrze Tschugguel - dziękuję! Zachowałeś się jak trzeba.
4 miesiące temu / Dzięki
 
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
4 miesiące temu / sp
 
Pan Jezus nie miał litości dla kupczących w Świątyni, smagał biczem ze sznura, przewracał stoły z monetami, przepędził zwierzęta, a wszystko to z miłości do Swego Ojca. Ci młodzi mężczyźni wykazali się odwagą i stanęli w obronie Pana Boga, szczególnie Jego przykazania: " Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną".
4 miesiące temu / M
 
Ten młodzieniec zasługuje na nie jedną zdrowaśkę.
4 miesiące temu / Radosław Świe
 
Aleksandrze dziękujemy tobie i twoim Przyjaciołom za ten chrześcijański uczynek. Wasze dłonie są naszymi dłońmi. Niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża otoczy płaszczem Swojej opieki. JPII tak mówił do młodych; Jesteście przyszłością świata, narodu, Kościoła. ?Od was zależy jutrzejszy dzień?... Bądźcie konsekwentni w swojej wierze! Bądźcie wierni Matce Pięknej Miłości. Zaufajcie Jej, kształtując waszą własną miłość, tworząc wasze młode rodziny. Niech Chrystus pozostanie dla was ?drogą, prawdą i życiem?.
4 miesiące temu / Maria
 
Brawo, Młodzieńcze! Cieszę się, że nie wszyscy austriaccy katolicy hołdują zapatrywaniom hr. kard. Schoenborna!
4 miesiące temu / Karotl
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.