DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Wiemy kto wrzucił figurki Pachamamy do Tybru. „One nie powinny znaleźć się w kościele”

Wiemy kto wrzucił figurki Pachamamy do Tybru. „One nie powinny znaleźć się w kościele”
fot. YouTube / Corrispondenza Romana

Witajcie. Nazywam się Alexander Tschugguel i to ja jestem gościem, który wrzucił idole Pachamamy – tymi słowami rozpoczyna nagranie młody katolik z Austrii, który na swoim kanale YouTube przyznał się do wyrzucenia pogańskich symboli Pachamamy z kościoła Santa Maria in Transpontina.

 

„Dlaczego to zrobiłem?” – pyta. „Od początku synodu amazońskiego bardzo uważnie obserwowałem to, co się dzieje w Kościele. W moim umyśle pojawił się pomysł, by zasięgnąć węcej informacji w samym Rzymie. Dlatego pojechałem tam, by wziąć udział w kilku konferencjach dotyczących kwestii poruszanych na zgromadzeniu” – wyjaśnia młody katolik.

 

„W ich trakcie odwiedziłem kościół Santa Maria in Transpontina (…). Wewnątrz znajdowały się dwie kaplice przeznaczone dla gości związanych z synodem. Byli obecni wolontariusze, a w samych kaplicach znajdowały się przeróżne przedmioty związane z kulturą Amazonii. W jednym miejscu umieszczono figurki symbolizujące tzw. Pachamamę”- opisuje sytuację Tschuggel.

 

„Wolontariusze tłumaczyli, że są to symbole płodności, Matki Ziemi, ekologii integralnej itd. Przekonywali, że synod nie dotyczy też za bardzo kwestii religijnych, ale chodzi przede wszystkim o politykę. Miałem wiele pytań dotyczących zagadnienia, powiedziano mi, że tamtejsi Indianie nie są nawet chrzczeni przez misjonarzy, ponieważ byłoby to naruszeniem ich kultury itd. Byłem bardzo zasmucony,  raz poszedłem tam nawet z kolegą, który mówi po portugalsku, by jeszcze lepiej zrozumieć o co chodzi i zdobyć więcej informacji” – mówi.

 

„Po tym co usłyszałem i zobaczyłem, nie miałem wątpliwości; to wszystko było grzechem przeciw pierwszemu przykazaniu. Wszystko było nie tak; jakaś bogini płodności? Pierwsze przykazanie wyraźnie mówi: „Jam jest Pan Bóg twój (…) nie będziesz miał cudzych przede mną” i dalej „nie oddasz pokłonu żadnemu z nich”. Po czym widziałem film, jak oni oddają pokłon wizerunkowi bożka w ogrodach watykańskich” – opisuje swoje doświadczenie.

 

„Wróciłem do Austrii i starałem się to przemyśleć wiele razy. Pytałem czy jest to dobre? Wraz z przyjaciółmi doszliśmy do wniosku, że powinniśmy to zrobić. Powinniśmy wrócić do Rzymu i wyrzucić statuetki z Domu Bożego. One tam nie należą, nie powinny znajdować się w kościele. Więc wróciliśmy i chcieliśmy dostać się do Kościoła wcześnie rano. Dowiedzieliśmy się, że kościół Santa Maria in Transpontina jest otwarty od 6.30, ale kiedy tam dotarliśmy był jeszcze zamknięty. Usiedliśmy na pobliskiej ławce i zaczęliśmy odmawiać Różaniec. Kiedy dotarliśmy do ostatniej zdrowaśki, drzwi świątyni się otworzyły” – wspomina. Co było później, doskonale wiemy. Katolicką opinię publiczną na całym świecie obiegło nagranie, jak kilku młodych mężczyzn wynosi pięć statuetek Pachamamy z rzymskiej świątyni i wrzuca je w nurty Tybru z pobliskiego mostu.

 

„Okazało się to wielkim sukcesem. Na początku nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, ale już godzinę, trzy godziny później zrozumieliśmy, że miało to ogromny wpływ na świat katolicki i sam synod. Od tej chwili wszyscy zobaczyli co się dzieje; zaczęto zadawać pytania, czym są te Pachamamy? Co symbolizują, czy jest to w ogóle katolickie? Otrzymaliśmy wiele wsparcia od wspaniałych i fantastycznych ludzi. Modlono się za nas – na tą chwilę – odmówiono chyba z milion Różańców” – Austriak nie ukrywa swojego zadowolenia.

 

„Jestem dumny z tego, że to się stało i wdzięczny za modlitwę, bo bez niej nic nie jesteśmy w stanie zdziałać. Uznałem, że nie chcę się ukrywać, ale pragnę publicznie przyznać się do tego co zrobiłem. Nie chcę, by myślano, że jest to jakaś tchórzliwa akcja. Nie ujawnialiśmy się wcześniej, ponieważ całe wydarzenie musiało odpowiednio wybrzmieć. Chcieliśmy, by ludzie skupili się na tym, co się stało, a nie kto to zrobił. Dwa tygodnie później, a tydzień po zakończeniu samego synodu, chcemy im stawić czoła i pokazać, że są młodzi, świeccy, którzy nie chcą, by takie rzeczy działy się w Kościele katolickim. Mieszkamy i pochodzimy z Wiednia w Austrii”.

 

 

Źródło: YouTube / Corrispondenza Romana

PR     

 

 

Zobacz także:

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

  

  


DATA: 2019-11-04 11:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
36
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

brawo brawo brawo to jest prawdziwa wiara pozdrowienia z Polski
6 miesięcy temu / krzysiek
 
Tolerować to można pachamame w Boliwii, ale pozwolic na wniesienie jej wizerunku do kościoła to jest pogwałcenie 1 przykazania.
8 miesięcy temu / tom
 
Człowiek, który wyrzeźbił te figurki, został bez wątpienia obdarzony iskrą bożą. Sztuka naiwna, prawdziwa, zdolność tworzenia. Szkoda, że po barbarzyńsku wyrzucona do rzeki , gdy tymczasem miliony plastikowych kiczowatych figurek sprzedawanych w miejscach największego kultu a wyprodukowanych w niezbyt ,,katolickich" Chinach obrażają Boga i ludzi swoja szpetnością i komercją.
8 miesięcy temu / Ale
 
Brawo.
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Aleksander, brawo! Ujawnienie w dobrym momencie, i ma sens: dla wielu to źródło nadziei i inspiracji, a także wzór do naśladowania. Ks. Gregory Hesse też Wiedeńczyk i też wielki obrońca Tradycji KK z pewnością uśmiecha się z nieba. :
8 miesięcy temu / vera
 
Słusznie, że usunięto jakieś wizerunki. Jezus Chrystus w tabernakulum, to tam winny być ukierunkowane modlitwy. Jeśli nie wiemy co to jest nie może mieć miejsca w kościele, gdzie ludzie składają modlitwy. W tym kontekście winna odbyć się Msza wynagradzająca Panu Bogu. AMEN
8 miesięcy temu / BK
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.