DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Wiemy kiedy zapadnie wyrok w sprawie Macieja Maleńczuka oskarżonego o atak na działacza pro-life

Wiemy kiedy zapadnie wyrok w sprawie Macieja Maleńczuka oskarżonego o atak na działacza pro-life
Maciej Maleńczuk na planie teledysku do utworu „Lucifer” zespołu Behemoth. FOT.: Krzysztof Wiktor (www.krzysztof.wiktor.eu), CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Jeszcze w grudniu zapadnie wyrok w sprawie wydarzeń na krakowskim Rynku z grudnia roku 2016, gdy Maciej Maleńczuk – wedle relacji pokrzywdzonego działacza fundacji Pro Prawo do Życia – zaatakował pro-lifera. Reprezentujący pokrzywdzonego adw. Maciej Kryczka z Instytutu Ordo Iuris domaga się dla oskarżonego kary miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Muzyk nie przyznaje się do winy i twierdzi, że to on został zaatakowany.

 

Proces, w którym oskarżony jest Maciej Maleńczuk, trwa od września roku 2018. W czwartek 3 grudnia roku 2020 wygłoszono mowy końcowe, a wyrok ma zapaść 17 grudnia.

 

Muzyk jest oskarżony o fizyczny atak (uderzenie) działacza pro-life podczas antyaborcyjnej pikiety. Miały nie spodobać mu się banery obrońców życia. Maleńczuk nie przyznaje się do winy i twierdzi, że to on został zaatakowany.

 

W sprawie zdarzenia toczył się także proces wytoczony obrońcy życia przez muzyka. Maleńczuk zarzucał pro-liferowi „publiczne znieważenie”. Proces został umorzony, gdyż biegli ocenili, że oskarżony w tamtym procesie z powodu choroby w chwili zdarzenia nie mógł kierować swoimi działaniami. Adw. Kryczka stwierdził, że tamto umorzenie nastąpiło z powodu niemożności rozpoznania działania, jednak – jak dodał – podczas przesłuchania jego klienta był oceny psycholog, który ocenił, że zeznania pokrzywdzonego mają pod względem psychologicznym wymiar wiarygodności.

 

Obrońcy życia przyznają zresztą, że w stronę Maleńczuka skierowane zostały słowa powszechnie uznawane za obraźliwe. Zostały jednak wyrażone w konsekwencji ataku muzyka na pro-lifera – zauważają. Istotna w całej sprawie jest więc chronologia zdarzeń, gdyż muzyk Maleńczuk twierdzi, że było odwrotnie.

 

Jeśli sąd przychyli się do racji obrońców życia i wniosku pełnomocnika pokrzywdzonego to Maleńczuk może zostać skazany na miesiąc więzienia w zawieszeniu oraz zapłatę 5 tys. złotych dla obrońcy życia. Prokuratura wnosi o łagodniejszą karę: grzywnę i tysiąc zł zadośćuczynienia. Adwokat muzyka, który twierdzi, że jest niewinny, domaga się uniewinnienia.

 

 

Źródło: onet.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-12-04 08:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta wymalowana 60 letnia ciota rewolucji wygląda strasznie .Co te narkotyki robią z ludżmi ?
1 miesiąc temu / Hilary
 
Ja bym jemu dał za sam wygląd - dożywocie w celi z sodomitami dla takiego to nagroda a nie kara
1 miesiąc temu / pol
 
Nergala poprosi o pomoc ktoś musi zaopiekować się rodzina tam na wsi gdzie mieszka jest to raczej wątpliwe
1 miesiąc temu / ztula
 
Z jego autobiografii "Chlałem, ćpałem i przetrwałem" - wyłania się postać odrażająca !
1 miesiąc temu / Olek
 
Koniecznie zamknąć go na odwyku. Odsunąć go od wszelakich używek i skierować do pracy fizycznej.
1 miesiąc temu / Stary
 
Wiemy kiedy i wiemy niestety jaki :
1 miesiąc temu / Apolinary Andrz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.