DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 43  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Wielkie Oczyszczenie

Wielkie Oczyszczenie

Idą barbarzyńcy, ich smród zatruje miasta całej Europy. Idą barbarzyńcy, rozgrabią Rzym ich łapska, roztratują stopy. Idą barbarzyńcy, chęć walki prędko mdleje na odgłos ich kroków. Nie ma co się bronić, zewsząd brak pomocy, a przecież zawsze lepszy od wojny jest pokój – śpiewał nieżyjący już Przemysław Gintrowski. Słowa tej wstrząsającej pieśni napisane przez Jerzego Czecha brzmią jak spełniająca się dziś szybkimi krokami straszliwa przepowiednia.

 

Jeśli spojrzeć tylko na bliskowschodni kocioł, w którym warzy się i kipi żądne krwi – nie tylko chrześcijańskiej – barbarzyństwo Państwa Islamskiego oraz towarzyszącą temu niemal absolutną bezczynność krajów Zachodu, widać, że historia jest wprawdzie nauczycielką, ale niewielu chce się od niej uczyć. Pomijając tych apostatów i zdrajców cywilizacji łacińskiej, którzy świadomie działają na jej zgubę i wykorzystują wszystkie metody dla walki z jej sercem, Kościołem katolickim, wielu innych wciąż łudzi się mirażem multi‑kulti i o pochodzie barbarzyńców twierdzi, że to tylko plotka a pod ich rządami można żyć – to też są ludzie. Inni z kolei, i nie brak ich zwłaszcza w strukturze hierarchicznej Kościoła Świętego, wydają się jeśli nie wierzyć, to z pewnością działać w takim przekonaniu, że owa prostota barbarzyńców, zdrowa, konopna i rumiana ożywi Rzym tonący w lenistwie i nudzie…


Tymczasem chrześcijański świat Bliskiego Wschodu i Afryki ginie w pożodze – niewinni wyznawcy Chrystusa tysiącami przelewają męczeńsko krew, gdy ich bracia w wierze, w dostatniej jeszcze Europie, karmią się pseudoekumeniczną papką o dialogu kultur i religii, oferując jednocześnie swoje Kościoły wyznawcom islamu, często tym samym, którzy manifestują na ulicach Starego Kontynentu swą sympatię do bestii z ISIS.

 

Kiedy próbuję zrozumieć istotę tego obłędu prowadzącego do zbiorowego samobójstwa Zachodu, przed oczy powraca uparcie obraz z internetu – zdjęcie małej dziewczynki o niewinnej, delikatnej twarzyczce całej we łzach. To przerażone dziecko chrześcijańskie stoi przed tłumem, a obejmuje je łapą jeden z potworów Państwa Islamskiego, który prowadzi właśnie coś w rodzaju targu niewolnikami… Po takim widoku długo nie można zasnąć, a pięści same zaciskają się w bezsilnym geście. Ukojenie daje tylko modlitwa błagalna w intencji tego i wielu innych chrześcijańskich dzieci…

 

Tymczasem na profilach internetowych mediów społecznościowych krąży już inny obraz – pochód zwolenników dżihadu, którzy na londyńskim lotnisku, w eskorcie brytyjskiej policji (sic!), z wściekłym rykiem witają swych liderów. Nie sposób nie poczuć tego swędu, który z wolna, jednak coraz intensywniej, zatruwa miasta całej Europy.

 

Nie ma złudzeń – a przynajmniej nie żywią ich ci nieliczni, którzy nie zatykają uszu i oczu, u których światło rozumu oświeconego Bożą łaską jeszcze nie zgasło – że owi barbarzyńcy nie tylko z Bliskiego, ale i z tego najbliższego nam Wschodu, chcą świat antyczny mieczem aż do trzewi przeryć. Nadchodzi czas eksplozji całej odwiecznej furii wewnętrznych i zewnętrznych wrogów cywilizacji – cywilizacji par excellence, bo chrześcijańskiej. Ci nowi barbarzyńcy pragną wysadzić w powietrze ruiny twierdzy oparte na pogrążonym w kryzysie i udręczonym przez własne dzieci Świętym Kościele Katolickim oraz sławnej legendzie krzyżowców. A w Rzymie nie chcą wiedzieć, który z nich się zbliża, ospałej myśli nic już nie porwie do buntu…


Można by banalnie rzec, że historia się powtarza i jak na jej ironię przystało, po ponad półtora tysiąca lat cywilizowany świat znów stanął u swego kresu. Kończy się cywilizacja, jaką znamy, a wraz z nią cała rewolucyjna dekadencja. Za sprawą Bożej sprawiedliwości i Bożego miłosierdzia zbliżamy się do wodospadu historii – czasu oczyszczenia, który zrodzi nową cywilizację. I jedno jest pewne – na przekór wszystkim wrogom – będzie to cywilizacja chrześcijańska bardziej niż kiedykolwiek. Ale zanim nadejdzie – sub tuum praesidium confugimus, sancta Dei GenitrixPowyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Kardynał Müller nie ma innych celów, które mogłyby nim kierować, jak tylko obrona czystej nauki wiary – ocenił arcybiskup Stanisław Gądecki motywację i cel ogłoszenia „Manifestu”, wydanego w ostatnich dniach przez byłego prefekta jednego z najważniejszych urzędów Stolicy Apostolskiej.

 
 

Socjaliści hiszpańscy próbują już od wielu miesięcy usunąć szczątki generała Franco z mauzoleum w Dolinie Poległych pod Madrytem. Z takimi decyzjami nie zgadza się rodzina, w tym Ludwik Burbon książę d’Anjou, spokrewniony z Franco przez matkę, pełniący też funkcję rzecznika całej rodziny. Jest on także jednym z dwóch pretendentów do tronu Francji.

 

Nie odbędzie się szczyt krajów Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu – oznajmił premier Czech Andrej Babisz. Informację potwierdził izraelski MSZ.

 

Do Trybunału Konstytucyjnego, który miał zbadać konstytucyjność zapisów regulujących tzw. eugeniczną przesłankę aborcyjną, wysłano 1039 „Jasiów”. Właśnie tyle dzieci w 2017 roku zostało zabitych w łonach matek ze względu na podejrzenie choroby.

 

Mimo, że Polska zabiegała o pogłębienie współpracy Chin z krajami Europy Środkowowschodniej w ramach formatu „16+1,” w obecnej sytuacji, gdy nie widać wyraźnych korzyści z zacieśniania relacji, rząd w Warszawie podjął decyzję o wycofaniu się z tej polityki – pisze Łukasz Sarek na stronie jamestown.org.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.