DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Wielki Tydzień bez publicznych liturgii. Kościół w Polsce będzie zawierzony Matce Bożej w Fatimie?

Wielki Tydzień bez publicznych liturgii. Kościół w Polsce będzie zawierzony Matce Bożej w Fatimie?
Fot. Episkopat News

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia – podkreśla w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 

Przewodniczący Episkopatu jednocześnie zachęca wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych, zwłaszcza w niedziele oraz podczas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. „Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach” – napisał ksiądz arcybiskup.

 

„Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, poprosiłem kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku” – dodał abp Gądecki.

 

Przewodniczący Episkopatu zapewnił też, że w tym bardzo trudnym czasie modli się za wszystkich, a zwłaszcza za osoby starsze, chore i samotne. „Zachęcam równocześnie do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących” – prosił przewodniczący Episkopatu Polski.

 

 

Poniżej pełna treść komunikatu.

 

 

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń

 

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

 Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

 

 Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

 

 Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, poprosiłem kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku.

 

W tym bardzo trudnym czasie ogarniam wszystkich moją modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Równocześnie zachęcam do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących.

 

Z pasterskim błogosławieństwem,

 

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 24 marca 2020 roku

 

 

 

Źródło: Episkopat.pl

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-25 12:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla mnie również Bóg jest największą Wartością i Celem mojego życia. Modlę się również, abym była przygotowana na śmierć - nie posiadam żadnych zapasów żywności. Bóg jest moim największym Skarbem i dziękuję Mu za łaskę wiary. Pozdrawiam Pana serdecznie, ja ostatni raz na Mszy św. byłam 23go marca i nie wiem, kiedy łaskawie otworzą mi drzwi kościoła.
8 miesięcy temu / Iwona
 
Uczestnictwo w codziennej Mszy Św. zawsze umacniało mnie duchowo jak i fizycznie co często mnie dziwiło. Nie zawsze jednak uczestniczyłem w codziennej Mszy Św. ale bardzo często. 22 marca 2020 byłem po raz ostatni na Mszy Św. a teraz nie wiem kiedy będę mógł znów uczestniczyć. EUCHARYSTIA zawsze jest dla mnie radością. Sądzę, że bez niej teraz będzie trudniej żyć. Czy też w ogóle można bez niej sensownie żyć? Mam teraz żyć jak poganin i modlić się tylko do smartfona czy ekranu komputera? Nie widzę w tym sensu ... Jednak jestem posłuszny decyzjom biskupów i zostanę w domu. O jedno zaczynam się tylko martwić - abym nie umarł bez sakramentów: sakramentu pokuty, Eucharystii i namaszczenia chorych. O to dziś odmówiłem Różaniec Św. by nie umrzeć bez sakramentów. Mam także przeczucie, że rok 2020 będzie moim ostatnim na tym ziemskim padole gdzie po woli dostrzegam brak sensu mojego życia. Muszę przyznać Iwonie poprzedniczce w komentarzu, że Ojciec Pio miał racje ...
8 miesięcy temu / Cieslanin
 
Potrafią strajkować lekarze, nauczyciele i inni. Prawdziwi katolicy powinny stać przed kościołem i domagać się Mszy św., a nie ukrywać się - to jest wiara???
8 miesięcy temu / Iwona
 
Św. o. Pio mówił, że świat może istnieć bez słońca, ale nie może istnieć bez Mszy świętej. Co robi dziś Kościół z tymi, którzy pragną uczestniczyć we Mszy świętej... Ludzie boją się śmierci, katolik żyje by umrzeć i żyć wiecznie, a nie robić zapasy i ukrywać się. Kościele nawróć się do Boga, bo już czas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8 miesięcy temu / Iwona
 
Dlaczego biskupi nie modlą sie w Czestochowie przed obrazem Matki Boskiej? Wszyscy powinni tam pojechac i na kolanach modlic sie .Skoro jest tak powazna sprawa ,ze zamknięto kościoły, oraz ograniczono do 5 osob udział we Mszy swiętej.Każecie modlic sie nam po domach,ale wy jestescie od tego żeby odważnie pokazać wiarę w Boga ,a nie zamknąć sie w pokojach. Teraz odpowiedz kilku osobom. Rozpaczamy ,bo zamkneli nam kościoly i ograniczyli udzial we Mszy Swietej.Skoro w tramwaju jest wiecej osob niz w kosciele to jest to skandal ! I prosze nie opowiadac o tym czy ktos szanuje chleb ,bo skad wie ta osoba jak jest?
8 miesięcy temu / pytam
 
@niktważny odważna teza, a znasz jakiś dokument magisterium na jej poparcie? Zdarzały się na świecie zamachy w czasie Mszy Świętej, gdzie ginęli ludzie. Jeżeli drugi człowiek może Cię zabić w czasie Mszy, to dlaczego miałby nie móc Cię zarazić? Pan Bóg nie zawiesza praw przyrody w czasie Mszy nawet jeżeli kiedykolwiek je narusza, to są to wyjątkowe interwencje,a nie coś stałego. Jeżeli ktoś Cię postrzeli to jest ryzyko, że umrzesz, a jeżeli ktoś przekaże Ci wirusa drogą kropelkową, to jest ryzyko, że zachorujesz. Owszem Bóg może Cię uchronić, ale nigdy nie obiecywał, że będzie zawsze to robił. Sakramenty są nierozerwalnie złączone wyłącznie z łaskami duchowymi, natomiast łaski dla ciała są co prawda możliwe, ale tylko opcjonalnie, zgodnie z wolą Bożą.
8 miesięcy temu / rndm1234
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.