Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Wielki Post 2018 z księdzem Glasem. Konferencja I


W każdy piątek Wielkiego Postu – tylko dla czytelników PCh24.pl rekolekcje z księdzem Piotrem Glasem. Materiał przygotowany przez PCh24.pl. Zakaz kopiowania bez zgody redakcji. Wolno udostępniać w mediach społecznościowych:)

Zobacz także Konferencja IIKonferencja III.


DATA: 2018-03-03 12:38:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pięknie na moje pytania odpowiada "o.Augustyn Pelanowski OSPPE - Czy Jezus przebaczył Kajfaszowi" Emmanuel Gospel, Opublikowany 26 lut 2018
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
dokończę - Jak mówić, by nie stracić duszy? Proszę o rozważania na ten temat...Potrzebujemy formacji katolickiej, dużo konkretów i przykładów. Abyśmy nie czuli, że mówiąc tracimy więź z Panem Jezusem i spokój sumienia...Bo nawet jeśli nie zależy nam na opinii ludzkiej, to na opinii Boga nam bardzo zależy - a czy ta opinia nie odbija się w naszych sumieniach? Skoro nasze sumienie czuje niepokój, to jak mamy opierać się na relacji z Bogiem? A nauczeni jesteśmy, że niepokój sumienia jest świadectwem o grzechu naszym - chcemy się wyspowiadać ale nie wiemy jak - czy mamy się spowiadać z mówienia? No to wtedy przestajemy mówić - tylko gdy milczymy to też czujemy niepokój...jak mieć relację z Bogiem, która będzie oparciem, a nie niepokojem? Czy już nie da się mieć pokoju bez niepokoju? Czy niepokój to jedyna relacja z Bogiem w tych czasach zamętu? Jak być pewnym, że ten niepokój jest od Boga? A jeśli Ksiądz w parafii mówi inaczej - że błądzimy mówiąc?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Jak mówić aby mówienie nie było: osądem, obmową, krytyką, zdradą, schizmą ? potrzebujemy kazań o tym jak mamy mówić i co mówić ? aby jednocześnie nie zatracać własnej duszy, nie obciążać sumienia wyrzutami i nie ulegać poczuciu winy. Do kogo mamy mówić ? my świeccy...tylko do świeckich? Czy mamy też mówić do Księży? Czy Biskupi mają mówić do biskupów, Księża mają mówić do księży, świeccy do świeckich? Kto ma nazywać po imieniu ludzi i ich czyny, i jak ma to robić aby nie mieć grzechu? Święty niepokój - jak może być pozytywny? Jak go rozumieć - proszę o przykłady. Skoro będzie wiele niepokoju, gdy wybierzemy Chrystusowy pokój, to co nam da wybór tego niepokoju - dyskomfortu? W tym świecie tylko znajdujemy poczucie bezpieczeństwa w Bogu, więc czy niepokój nie będzie utratą własnej duszy w myśl - gdybym świat zyskał, a na duszy szkodę poniósł? Cóż da człowiek za swą duszę? Może lepiej chronić duszę i spokój? Aby duszy nie stracić? Jak mówić by nie str
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus. Czy będzie w sprzedaży nagranie lub w formie drukowanej? Pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Czytelnik PCh24.pl
 
Uwielbiamy tego księdza !!! bardzo mądrze mówi, ma dużą wiedzę i doświadczenie!!! super, że promujecie tego Księdza! Bóg zapłać !!!
ponad 1 rok temu / Ja
 
ten sam znak jest na oltarzu co on oznacza?
ponad 1 rok temu / basis
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 93 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.