DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Wielki Odpust Tuchowski rozpoczęty

Wielki Odpust Tuchowski rozpoczęty
fot. Krzysztof Jasiński

We wtorek 1 lipca rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. W tym roku przeżywany jest pod hasłem „Witaj Matko Syna Bożego”. Uroczystej Eucharystii, w której udział wzięli pielgrzymujący do Tuchowa strażacy, członkowie orkiestr dętych i policjanci, przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.


W homilii kaznodzieja podkreślał nierozerwalny związek Jezusa z Bogiem Ojcem. Chrystus wypełnił wolę Ojca, aż po śmierć krzyżową i zmartwychwstanie. Mimo swojej boskiej natury Jezus nie chciał zasłaniać swojego Ojca. Ksiądz biskup podkreślał, że życie ludzkie pochodzi od Boga i jest ono wielkim darem. Bóg chroni nas i leczy oraz prowadzi do wiecznego szczęścia. Bóg nie jest dla nas zagrożeniem, ale jest dla nas największym sprzymierzeńcem. Jezus wskazywał, aby ludzie nie zapominali o Królestwie Bożym.


Ksiądz biskup podziękował także strażakom za podejmowany przez nich trud w obronie drugiego człowieka. Wspomniał również o tym, jak ważne jest zbliżanie się do Boga poprzez codzienną modlitwę.


Już po raz 26. na rozpoczęcie odpustu licznie przybyli strażacy oraz orkiestry dęte. Od paru już lat na rozpoczęcie odpustu licznie przybywają także policjanci.


Tradycyjnie, po zakończonej Mszy świętej dokonano poświęcenia pojazdów straży pożarnej. Dzień zakończył się koncertem orkiestr strażackich podczas Wieczoru Maryjnego.


W tym roku Wielki Odpust Tuchowski trwać będzie do środy 9 lipca. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej - Pani Ziemi Tarnowskiej.br. Jerzy Krywult CSsR


Fot. Krzysztof Jasiński

 


DATA: 2014-07-02 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.