DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Wielki Odpust Tuchowski

Wielki Odpust Tuchowski
#MSZA    #MAŁOPOLSKA    #MARYJA    #TARNÓW    #ODPUST    #TUCHÓW    #GDZIE NA ODPUST    #POGÓRZE

1 lipca w Tuchowie rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej. Do 9 lipca przed cudownym obrazem będą modlić się m.in. rodziny, strażacy, żołnierze, leśnicy, członkowie Rodziny Radia Maryja i  Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci,  samorządowcy oraz kolejarze.

 

Rok temu podczas odpustu do Tuchowa przybyło  ok. 85 tys. pielgrzymów z całego kraju i z zagranicy.

„Witaj Matko Syna Bożego” to hasło, które będzie towarzyszyć tegorocznemu Wielkiemu Odpustowi. Codziennie w sanktuarium, którym opiekują się redemptoryści będą sprawowane Msze Święte o godz. 6.00,  7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.30.

 

Każdego dnia o godzinie 6.30 pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w śpiewie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny, czy nieszporach o godzinie 18.00. Stałym punktem każdego dnia będą także m.in. modlitwy o powołania o godzinie 8:40, koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 14.45, różaniec na dróżkach o godzinie 16.30 i droga krzyżowa o godz. 17.15. Na zakończenie każdego dnia odpustu odbywać się będą specjalne Wieczory Maryjne.


Codziennie w godzinach od 6:00 do 19:30 pielgrzymi będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.


Odpust rozpocznie się 1 lipca o 18.30, pielgrzymką strażaków i orkiestr dętych.

 

W sobotę 5 lipca o godzinie 15:00 Radio Maryja przeprowadzi transmisję ze spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, natomiast 6 lipca o godzinie 11:00 Radio RDN Małopolska będzie transmitować Mszę Świętą z udziałem ludzi pracy, osób pracujących zagranicą i bezrobotnych.

 

Po modlitwie przed obrazem Matki Bożej, wierni będą mogli zwiedzać muzeum misyjne i etnograficzne. Można tam zobaczyć m.in. zabytkowe urządzenia rolnicze i gospodarstwa domowego. Każdego roku, nie tylko przez najmłodszych oblegana jest ruchoma szopka, która w tym roku została poddana gruntownemu remontowi. Tradycją Wielkiego Odpustu są barwne kramy, na których można kupić odpustowe cukierki i mnóstwo zabawek.

 

Więcej informacji o Wielkim Odpuście Tuchowskim można znaleźć na stronie: www.klasztor.tuchow.pl.

 

Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej to jedno z najstarszych i najliczniej odwiedzanych sanktuariów w południowo–wschodniej Polsce. W latach 1530-1540 jeden z opatów tynieckich podarował tuchowskiemu kościołowi obraz Matki Bożej. Przedstawia on Maryję trzymającą na lewym ręku Dzieciątko Jezus. Pierwsze wzmianki na temat obrazu pochodzą z 1597 r. Obraz maryjny został koronowany 2 października 1904 r. przez ówczesnego ordynariusza diecezji tarnowskiej bp. Leona Wałęgę.

 

W 2010 roku sanktuarium otrzymało tytuł Bazyliki Mniejszej.

 

br. Jerzy Krywult, redemptorysta


DATA: 2014-07-02 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to dobrze. Tam też są katolicy zachowujący integralne nauczanie Kościoła. Stąd chyba niechęć sławnego Ojca do Tradycji Świętej na falach i w eterze.Dorzucę niesmak wobec teologi na kolanach. Tego już nie da się nie zauważyć.
ponad 5 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.