DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Wielki dramat austriackich dzieci – Trybunał Konstytucyjny zgodził się na homoadopcję

Wielki dramat austriackich dzieci – Trybunał Konstytucyjny zgodził się na homoadopcję

Austriacki Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że homoseksualiści mają prawo do adopcji dzieci. Wyrok oznacza, że do końca roku wdrożone będą stosowne przepisy prawne w tej sprawie.

 

Dotąd pary jednopłciowe adoptowały dziecko wówczas, gdy jeden z partnerów był jego biologicznym rodzicem. Trybunał Konstytucyjny uznał jednak, że ten stan rzeczy koniecznie trzeba zmienić. To dlatego prezes Trybunału, Gerhart Holzinger ocenił, iż „żadne obiektywne argumenty nie przemawiają za zróżnicowaniem reguł wyłącznie na podstawie orientacji seksualnej”.

 

Ale Holzinger poszedł dalej, znajdując oparcie dla swojej opinii w prawie międzynarodowym. Jego zdaniem bowiem restrykcje dotyczące homoseksualistów są niezgodne z postanowieniami europejskiej konwencji praw człowieka.

 

Homoseksualiści w Austrii wywalczyli już prawo do związków partnerskich, w których korzystają z wielu praw przysługujących małżeństwom. Teraz wywalczyli prawo do adoptowania dzieci. Minister sprawiedliwości Wolfgang Brandstetter zapowiedział terminowe wdrożenie zmodyfikowanego prawa do adopcji.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2015-01-15 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tess, jesteś kompletnym ignorantem jeśli twierdzisz że nigdze nie jest dowiedzione że para homo jest gorszym opiekunem niż hetero. Doedukuj się, a potem wypowiadaj, zanim jako ciemnogród będziesz pluł na tych co mają wiedzę. Cztery wątki na początek edukacji:___ http://www.pch24.pl/dzieci-wychowywane-przez-pary-homoseksualne-sprzeciwiaja-sie-homomalzenstwom,33241,i.html___http://www.pch24.pl/lesbijki-przerobily-adoptowanego-chlopca-w-dziewczynke,32843,i.html___http://www.pch24.pl/homoseksualista-zabral-mi-meza-i-dzieci,31982,i.html___http://www.pch24.pl/wychowaly-ja-lesbijki---teraz-ujawnia-prawde--doznalam-wielkiej-krzywdy,31689,i.html
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Nareszcie dzieci beda miały DOM a nie przytułek POPIERAM ADOPCJE
ponad 4 lata temu / hyra
 
Żaden wielki dramat, dramat to jest homofobia, brak edukacij o tym wszystkim ... nigdzie nie jest dowiedzione że para homo jest gorszym rodzicem jak hetro.. ... brawo!!! a u nas ciemnogród dalej będzie pluł ...
ponad 4 lata temu / Tess
 
@taPani82: Porównywanie homoseksualistów do zoofili jest merytorycznie jak najbardziej na miejscu, a inaczej uważają jedynie bardzo głupi homoideolodzy, nie potrafiący podać merytorycznych argumentów. Homoseksualizm jest chorobą gdyż uniemożliwia naturalne rozmnażanie, a ponieważ istota tej choroby tkwi w mózgu więc jest chorobą umysłową. Sytuacja dzieci w związkach homoseksualnych jest statystycznie dużo gorsza od tych z rodzin hetero - dotyczy to zarówno związków bez dodatkowych patologii, jak i związków z innego powodu patologicznych (np. rodzice narkomani-hetero mniej krzywdy robią dziecku od związków narkomanów-homo). Takie są FAKTY oparte na badaniach. Podsumowując, homoseksualizm jest czynnikiem negatywnie wpływającym na wychowanie dziecka. Natomiast styl Twojej wypowiedzi (np. oskarżanie wszystkich księży o pedofilię) świadczy o Twoim prymitywnym chamstwie. Bez zmiany tego stylu nie spodziewam się dalszej wymiany MERYTORYCZNYCH argumentów z Tobą :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
taPani82 Twoje homodoktrynerstwo jest równie bizantyjskie co ignorancja kobieto. Zboczenia są w każdej grupie społecznej, ale tam gdzie naruszona jest biologiczno-seksualna rónowaga w związku ich występowanie będzie nasilone. W STANIE NATURALNYM nowe życie powstaje ze związku kobiety z męzczyzną i każde z nich na swój sposób wynikający z odmienności psychologiczno -emocjonalnej ma wpływ na kształtowanie się unikatowej emocjonalnej macierzy w psychice dziecka. Zróżnicowanie tych bodźców rozwojowych i socjalizacyjno-wychowawaczych dopiero tworzy KOMPLETNĄ CAŁOŚĆ. Wszystko inne będzie prowadziło do nasilenia negatywnych zjawisk znanych z rodzin niepełnych, patologicznych, z zaburzeniami emocjonalnymi na czele. Jednia poprzez zróznicowanie życia, takze w aspekcie seksualnym i rozrodczym zawiera się w symbolu ying-yang, tak samo dotyczy to relacji między ludźmi. Twoje chore wypociny są odpryskiem antyludzkich projektów NWO, o czym nawet nie masz pojęcia...
ponad 4 lata temu / Kissmyassinger
 
Marzena, porównywanie homoseksualistów do zoofili jest jak stawianie heteryków i pedofili na tej samej szali. Dalej - jeśli twierdzisz, że homoseksualizm to choroba umysłowa najwyraźniej jesteś tak bardzo głupia, że aż mi Ciebie szkoda. Wystarczyłoby się doedukować lub zamienić dwa zdania z homoseksualistą który nie jest dewiantem paradującym na golasa - Ci faktycznie robią złą robotę, ale dokładnie taką jak Wam robią złą robotę tatusiowie pedofile walący swoje dzieci a przede wszystkim KSIĘŻA. Reguły w tym zero. to są normalni ludzie którzy nie daliby skrzywdzić swoich dzieci za nic w świecie. marekb54 - oglądasz nieodpowiednie filmy na pornostronach skoro masz takie wyobrażenie o parach homo, bo idąc Twoim tokiem myślenia o parach hetero można powiedzieć dokładnie to samo.Polecam Wam zakład zamknięty bo Wasza wiedza i pojęcie o świecie ogranicza się do tego co powie ksiądz pedofil, albo co wyczytacie na takich własnie portalach Ciemnogrod wstyd mi za Was bardzo.
ponad 4 lata temu / taPani82
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.