DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@abc Nie wiem czy się spierasz. Co wydaje mi się, że robisz, to sugerujesz, że ktoś, kto sprzeciwia się niesprawiedliwości ze względu na prawdę o porządku naturalnym oraz hierarchii władz, wg Ciebie obłudnie wskazuje palcem na winnych. To niekoniecznie jest prawda, że wskazuje na winnych, bo może tylko wskazuje na błąd lub zwykły fakt. Zajrzyj do swego serca, wg własnego zalecenia, nie waż cudzych serc, stawiając im warunki, które kto wie czy sam spełniasz. Prawdy należy bronić, a kłamstwu się przeciwstawiać. Minister czy premier nie ma prawa znosić lub ograniczać sprawowanie kultu w świątyniach katolickich ponad głowami biskupów. Występowanie przeciwko kłamstwu jest obiektywnie sprawiedliwe. A co do subiektywnego wnętrza ludzkiego oraz subiektywnych intencji, nie osądzaj, bo ich nie znasz, ani nikt nie ma obowiązku Tobie tych spraw powierzać i pod Twój sąd się poddawać. Poprzestań na wezwaniu do nawrócenia.
3 miesiące temu / Murem
 
@Murem O to się nie spieram, czy biskupi mogli czy powinni czy musieli, czy rząd, czy liturgię zniszczyli itd... Ja wskazuję na konieczność OSOBISTEGO NAWRÓCENIA, które wielu myli się z pokazywaniem palcem na innych - biskupów, polityków, modernistów... Więc jeszcze raz, napiszę: uczciwie by się trzeba zastanowić nad własną postawą - jeśli w sytuacji ograniczenia dostępności mszy do 50 osób i światowego zagrożenia pandemią ktoś nie spędził więcej czasu w kościele na indywidualnej modlitwie to jego oburzenie nie ma wiele wspólnego z miłością do Jezusa Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza.
3 miesiące temu / abc
 
Nie chowajmy się po domach, nie dajmy sobie wmówić, że telewizor wszystko załatwi. Chrystus na Ołtarzu znów oddaje życie! Za mnie, za Ciebie, za nas. Nie zostawiajmy Go samego. On nigdy nas nie opuszcza, nie opuśćmy Go więc i my. Bracia i Siostry. To jest właśnie ten czas, gdy wspólną modlitwą zebrani w Imię Pana w Jego Świątyni damy świadectwo i uprosimy łaski. Jak nasi pradziadowie od wiek wieków. Nie dajmy się zwieść. Odwagi! Bo jak powiedział Jezus: Kto przyzna się do mnie przed ludźmi, do tego przyznam się i ja przed Ojcem Niebieskim.
3 miesiące temu / palec1906
 
Bracia i Siostry. Nie musimy stosować się do wszystkich zakazów. Tym bardziej, że wymysł pięciu osób w Kościele jako budynku jest absurdalnym nonsensem, uchybiającym zdrowemu rozsądkowi. Przychodźmy do Pana Jezusa tłumnie, uczestniczmy we Mszy Świętej. Z zachowaniem oczywiście podstawowych środków ostrożności. Porozmawiajmy ze swoimi proboszczami, pokażmy się im, niech zobaczą ile nas jest. Wesprzyjmy ich swoją postawą, modlitwą, ale i swoim świadectwem. Niech oni też się nie lękają otworzyć nam Kościoły na Eucharystię. Razem uklęknijmy przed Zbawicielem. On tam mieszka. To On jest naszym zdrowiem, życiem, jest wszystkim. Nie zostawiajmy Pana Jezusa samego w okresie Wielkiego Postu. Bóg dał nam Siebie. Powiedział przecież, aby przychodzić do Niego w strapieniu. Nie chowajmy się po domach, nie dajmy sobie wmówić, że telewizor wszystko załatwi. Chrystus na Ołtarzu znów oddaje życie! Za mnie, za Ciebie, za nas. Nie zostawiajmy Go samego. On nigdy nas nie opuszcza, nie opuśćmy Go więc
3 miesiące temu / palec1906
 
Mamy słabych biskupów, jak można było się zgodzić na 5 osób.... gdzie są katolicy, którzy powinni walczyć, od kiedy zdrowie jest Naszą naczelną wartością... jestem załamana postawą duchowieństwa i wiernych...
3 miesiące temu / XXX
 
Gdzie się podziali cudowni uzdrowiciele, Marcin Zieliński, Witek Wilk i inni co to tabunami uzdrawiali i wskrzeszali ludzi. Do dzieła charyzmatycy, użyjcie swoich mocy by oddalić epidemię koronawirusa!
3 miesiące temu / ada
 
Cóż, jeśli zamykanie kraju i kościołów ma się odbywać co roku, gdy wirus będzie atakował marzec/kwiecień i grudzień, może czas pomyśleć o przeniesieniu wszystkich świąt na lato - tylko ciekawe, co wtedy wymyślą, żeby zamykać?
3 miesiące temu / lol
 
Sytuacja ma się unormować po Wielkanocy, a tymczasem w internecie chodzą informacje, że kolejna fala wirusa szykuje się na listopad. Jak zrozumiałam przed Bożym Narodzeniem. Jest to ewidentnie atak szatana na Kościół! Ale tak być musi. Nadchodzi OHYDA SPUSTOSZENIA. Zgaśnie czerwona lampka przed Tabernakulum. Ustanie odprawianie Eucharystii. Czas oddzielenia ziarna od plew. Kościół oczyścić się musi we krwi. Pan Jezus mówił o tym w "Orędziach do kapłanów" księdzu Ottavio Miccheliniemu...
3 miesiące temu / parafianka
 
@abc Sprzeciwianie się prawdzie to sprzeciwianie się Chrystusowi. Prawdą jest, że biskupi mają wyłączną jurysdykcję nad sprawowaniem publicznego kultu Boga w świątyniach i to biskupi SĄ ZOBOWIĄZANI aby autonomiczne decydować ile osób zechcą wpuścić do świątyni. Żaden odpowiedzialny ojciec rodziny nie powie swoim dzieciom: "Rząd mi zakazał was nakarmić i odziać, więc od dziś wykarmcie i odziejcie się same". Trudno się dziwić, że Polacy odchodzą od prawdziwej katolickiej wiary skoro od kilkudziesięcioleci są opuszczeni przez pasterzy, za sprawą UPADKU KANONICZNEJ RZYMSKIEJ LITURGII, upadku nauczania katechizmu, upadku dyscypliny wśród kapłanów, zakonników i świeckich. Ze świątyń katolicy byli systematycznie wypychani na sale i stadiony gdzie na niezrozumiały bełkot fałszywego uzdrowiciela publika reaguje diabelskim chichotem. Wypychani do prywatnych stowarzyszeń i sekt, w których mężczyzni i kobiety uzurpują sobie władzę pasterską oraz misję nauczania.
3 miesiące temu / Murem
 
Rozumiem, że stan grzechu śmiertelnego mieści się w pojęciu "w sytuacjach wyjątkowych".
3 miesiące temu / K.
 
Adoracja nie jest zakazana. Proponuję więc aby oburzeni na biskupów, rząd i kogo się da zamiast, klepać w klawiaturę udali się do swojego proboszcza, lub tam gdzie jest otwarta świątynia i zaproponowali pomoc: że będą koordynować ruch, aby w kościele jednocześnie nie było więcej jak 5 osób. Jak podejmą się tego eksperymentu, to zrozumieją że są tam niepotrzebni, bo nie ma więcej niż 2 osób na raz, a najczęściej to pies z kulawą nogą nie zajdzie. I uczciwie by się trzeba zastanowić nad własną postawą - jeśli w sytuacji ograniczenia dostępności mszy do 50 osób i światowego zagrożenia pandemią ktoś nie spędził więcej czasu w kościele na indywidualnej modlitwie to jego oburzenie nie ma wiele wspólnego z miłością do Jezusa Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza.
3 miesiące temu / abc
 
Takie właśnie owoce zbiera posoborowy kościół.
3 miesiące temu / AK
 
Dlaczego w Małopolsce są miejsca, gdzie wciąż jeszcze nawet w obecnej sytuacji da się zrobić dyżury w konfesjonale, nawet pomimo odprawiania Mszy św. bez ludzi, a w archidiecezji katowickiej "tylko wyjątkowe sytuacje"? Co to są te wyjątkowe sytuacje? Jak mam przeżyć Wielkanoc bez spowiedzi? A jak mi przyjdzie odejść z tego świata zanim sytuacja wróci do normy?
3 miesiące temu / Aga
 
niezrozumiałe te ograniczenia dla katolików i Kościoła,w świetle dzisiejszego oświadczenia posła Bielana/PiS/,że życie w Polsce wróci do normalności zaraz po Świętach...a dlaczego nie przed?tego nie powiedział.
3 miesiące temu / marq
 
"Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je".
3 miesiące temu / TZ.
 
Ciekawe, czy biskupi ?negocjowali? ?kwoty wiernych??
3 miesiące temu / Brave
 
Jak można zabraniać Sakramentów Świętych...? Akt żalu? A kto da pewność, że po takim akcie ktoś faktycznie odzyskał łaske uświęcającą? Żenada.
3 miesiące temu / tito
 
O! To ten sam abp, który zachęcał do propagowania programu duszpasterskiego "Eucharystia daje ŻYCIE", od dziś nie pozwala nawet piątce osób być w kościele. Jeden z portali opublikował dziś list pracownika dużej sieci handlowej, przez który przewinęło się 1 500 osób i wcale nie po artykuły pierwszej potrzeby.
3 miesiące temu / Jagna
 
W autobusach po kilkanaście osób a w kościołach PIĘĆ! Ohyda spustoszenia stoi w drzwiach.
3 miesiące temu / Noe
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.