DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Wielka solidarność z Alfiem Evansem. Pojawiają się nowe oddolne inicjatywy

Wielka solidarność z Alfiem Evansem. Pojawiają się nowe oddolne inicjatywy
fot. Mercury Press & Media

Alfie Evans stał się w ostatnich dniach małym bohaterem i zyskał przyjaciół na całym świecie. Jego walka o życie wzruszyła wielu Polaków, którzy postanowili wyrazić solidarność z nim i jego rodzicami. W sieci oddolni organizatorzy zachęcają do wsparcia Alfiego poprzez zapalenie świecy w oknie. Kierowcy ciężarówek mogą z kolei wkładać za szybę samochodu kartki z napisem „Save Alfie”.  

 

Miejscem, w którym rozpoczęła się wielka akcja solidarnościowa z Alfiem Evansem i jego rodzicami były media społecznościowe. Dziś kolejny dzień, w którym opublikowano tysiące wpisów i komentarzy wsparcia dla „małego wojownika” z Liverpoolu. Przez kilka dni, wpisy z hasztagami #SaveAlfie, #AlfieEvans czy #AlfiesArmy, w twitterowych trendach znajdowały się na samym szczycie. Dzięki oddolnym inicjatywom wielu Polaków, swoje wsparcie dla Alfiego można zamanifestować także w inny sposób.

 

W środę przed konsulatem Wielkiej Brytanii w Krakowie zebrały się dziesiątki osób, które przyniosły ze sobą plakaty z podobizną małego Alfiego, kwiaty, świece i dziecięce maskotki. Podczas wspólnego czuwania odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia z prośbą o uratowanie życia 23-miesięcznego chłopca. Z kolei w czwartek przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie odmówiono różaniec w intencji małego Alfiego.

 

To jednak niejedyne sposoby wyrażenia poparcia dla walki o życie małego chłopca. Na Facebooku możemy znaleźć wydarzenia zachęcające nas do zapalenia świecy i wystawienia jej w oknie. Organizatorzy wydarzenia proszą, aby dołączyć do akcji o godz. 21.00 – w momencie, w którym przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, będzie rozpoczynał się Apel Jasnogórski. „Nie możemy pozwolić na Jego śmierć w męczarniach, na brak odzewu wielkich tego świata! Wspieramy rodzinę Alfiego w staraniach o pozwolenie na transport chłopca do Włoch. Nie zgadzamy się na mordowanie Alfiego i brak poszanowania ludzkiego życia! Niech ta świeczka płonie w godzinach 21.00-21.30 w oknach naszych domów, z każdej strony świata!” – czytamy na facebookowej stronie wydarzenia.

 

Także kierowcy ciężarówek oraz samochodów osobowych mogą zaangażować się i wyrazić solidarność z Alfiem Evansem. Pomysłodawcy wydarzenia zachęcają do wydrukowania kartki papieru z napisem „Save Alfie” i zamieszeniu jej za szybą, tak by była widoczna dla kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka.

 

W mediach społecznościowych może znaleźć także informacje o planowanych w najbliższych godzinach spotkaniach modlitewnych oraz Mszach Świętych, odprawianych w intencji uratowania życia Alfiego Evansa. Odbędą się one w wielu miastach Polski oraz świata m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Nowym Jorku, Reykjaviku oraz Edynburgu.

 

 

Źródło: Facebook

WMa

 

 


DATA: 2018-04-27 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Była demonstracja pod ambasadą USA w środę o 18 zorganizowana przez ONR. To że w reżimowej telewizji o tym nie mówili to nie znaczy że jej nie było. W tej chwili życie Alfiego jest ważniejsze niż jakieś żydowskie uroszczenia.
ponad 1 rok temu / Paweł1982
 
Śpij smacznie, słoneczko !!!!! Trzymaj dalej się dzielnie, aniołku ! Mały gigant.
ponad 1 rok temu / ABC
 
Polacy demonstrowali pod ambasada UK i zapomnieli o demonstracji przed ambasada USA odnośnie 447!!!!!! Dziwny narod!!!!
ponad 1 rok temu / Hana
 
Trzymaj się Alfie, nie daj się tym draniom!
ponad 1 rok temu / PM
 
Ponad 290 tysięcy osób podpisało już petycję do królowej Elżbiety II z prośbą o łaskę dla chłopca. Petycję można podpisać tutaj (język angielski): https://www.change.org/p/the-queen-we-want-her-majesty-the-queen-to-urgently-intervene-in-the-alfie-evans-case
ponad 1 rok temu / petycja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.