DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Wielka Brytania „wyszczepia” mieszkańców. Na pierwszy ogień starsi i służba zdrowia

Wielka Brytania „wyszczepia” mieszkańców. Na pierwszy ogień starsi i służba zdrowia
Fot. Pixabay

Rząd Wielkiej Brytanii zatwierdził w środę wprowadzenie do obiegu szczepionki przeciwko  COVID-19, wyprodukowaną przez Pfizer-BioNTech. Już w przyszłym tygodniu ruszy masowe „wyszczepianie”.

 

 

„Rząd przyjął dziś zalecenie niezależnej Agencji Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA), aby zatwierdzić do użytku szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy Pfizer-BioNTech. Jest to następstwem miesięcy rygorystycznych badań klinicznych i dokładnej analizy danych przez ekspertów z MHRA, którzy stwierdzili, że szczepionka spełnia surowe normy bezpieczeństwa, jakości i skuteczności” – ogłosiły władze centralne w Londynie.

 

Jako priorytetowe grupy, które w pierwszej kolejności przyjmą preparat, określeni zostali mieszkańcy domów opieki, pracownicy służby zdrowia oraz osoby w starszym wieku.

 

„Ochrona, którą uzyskamy dzięki szczepionkom, ostatecznie pozwoli nam wrócić do życia i ponownie uruchomić gospodarkę” – ogłosił rozentuzjazmowany premier Boris Johnson, który informację o zatwierdzeniu specyfiku uznał za „fantastyczną”.

 

Na początku produkt Pfizera trafi między innymi do szpitali w północno-zachodniej Anglii. Armia brytyjska przejmuje część stadionu sportowego w tamtej części kraju aby przeprowadzić program masowych szczepień. Szacuje się, że w ciągu każdego tygodnia podda się im w tym miejscu aż 110 tysięcy osób.

 

Matt Hancock, sekretarz zdrowia Wielkiej Brytanii zaprzeczył jakoby akcja była częścią rządowego planu wprowadzenia „paszportów szczepionkowych”, umożliwiających mieszkańcom, w zamian za poddanie się zabiegowi, dostęp do usług publicznych, w tym gastronomii, a także na przykład miejsc kultu religijnego.

 

Zapytany o ten aspekt polityki władz minister nie argumentował jednak, że uzależnianie możliwości korzystania z pełni życia społecznego od przyjęcia szczepionki byłoby naruszeniem praw jednostki.

- Chociaż wiemy, że ta szczepionka chroni przed zachorowaniem na COVID, to jeszcze nie wiemy, jak bardzo hamuje transmisję COVID, dopóki nie wprowadzimy jej w szerokim zakresie – odparł w odpowiedzi na tę kwestię.

 

Wprowadzeniu do obiegu szczepionki Pfizera towarzyszy kampania dyskredytowania osób sceptycznie nastawionych wobec masowego aplikowania substancji, która powstała i została zatwierdzona w o wiele krótszym okresie niż ma to miejsce zazwyczaj w przypadku takich preparatów.

 

W poniedziałek Nadhim Zahawi, niedawno mianowany minister odpowiedzialny za szczepionki powiedział, że rząd „przygląda się” technologii tak zwanych paszportów szczepionkowych i spodziewa się, że restauracje, bary, kina, obiekty sportowe i inne miejsca użyteczności publicznej będą wpuszczały w swe podwoje tylko osoby, które przyjmą specyfik.

 

Z jednej strony Zahawi stwierdził, że uważa za słuszną dobrowolność przyjmowania szczepionki, z drugiej zaś dodał, iż rząd będzie wspierał firmy we wdrażaniu masowej technologii weryfikującej dowody szczepień.

  

Premier Boris Johnson już w lipcu z lekceważeniem wyrażał się o sceptykach. Wspomniany tu wcześniej Matt Hancock wezwał polityków, aby „stanęli ramię w ramię” przeciwko tym, którzy „zagrażają życiu”, sprzeciwiając się szczepionkom. Przewodniczący Izby Gmin, Jacob Rees-Mogg, nazwał niedawno takie osoby wariatami.

 

Po przeciwnej stronie barykady sytuują się tacy politycy jak deputowany Izby Gmin Steve Baker. – Nie wystarczy po prostu powstrzymać się od przymusu. Rząd musi również zwrócić uwagę na ukryty przymus – to znaczy sytuację, w której rząd przymyka oczy na zezwalanie firmom takim jak linie lotnicze i restauracje na odmowę wpuszczania ludzi, chyba że są zaszczepieni. Rząd musi zdecydować, czy chce pozwolić ludziom na dyskryminację na takiej podstawie – argumentował.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 


DATA: 2020-12-03 07:11
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zabory nie zmogły, Adolf nie dał rady, wujaszkowi Józefowi też niezbyt wyszło a eskimosi jednak nas załatwili i to na własne życzenie.
1 miesiąc temu / Johnny
 
Chciałabym wiedzieć, czy nasz rząd zamierza złamać konstytucję i zmuszac do zaszczepienia i dyskryminowania inaczej myślących? Czy Polski Rząd wezmie odpowiedzialność za skutki uboczne po szczepieniu, albo czy zagwarantuje nam, że po szczepieniu nie zachorujemy? Pytam się jakim prawem Rząd chce zmusić nas do szczepień przeciwko wirusowi, którego śmiertelność jest niższa niż wirus grypy? Zastanówcie się bo zdrowie ma macie jedno i nikt się o nie lepiej nie zatroszczy niż Wy sami.
1 miesiąc temu / Marta
 
Czy komendant znanego obozu miał jakieś dylematy moralne, wykonywał przecież rozkazy i działał według niego w słusznej sprawie.
1 miesiąc temu / Johnny
 
Skoro zaszczepieni będą bezpieczni to o co chodzi?? I mam takie wrażenie że rządzący państwami zakładają że wszyscy się zaszczepią ...co się stanie jeśli się mocno przeliczą...?
1 miesiąc temu / Anna
 
zaczynają od starych? bo co za mało umarło na coronę?
1 miesiąc temu / aha
 
Ciekawe czy rząd Morawieckiego pójdzie drogą Johnsona i co zrobi polski rząd gdy chęć zaszczepienia wyrazi 10% Polaków i miliardy złotych mogą być wyrzucone w błoto. Najważniejsze jednak, by każdy myślący Polak przeczytał minimumlist otwarty polskich lekarzy i naukowców do premiera, ministra zdrowia i instytucji akceptującej leki o niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniem. I w oparciu o tą choćby wiedzę dokonał świadomego wyboru. Biorąc pod uwagę to, że skutki spowodowane szczepieniami mogą być widoczne po kilku latachnp. niepłodność, choroby układu nerwowego Polacy powinni bardzo rozważnie podejść do sprawy.
1 miesiąc temu / Marzena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.