DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Wielka Brytania nie opuści 29 marca Unii Europejskiej. Bruksela podaje nowe terminy

Wielka Brytania nie opuści 29 marca Unii Europejskiej. Bruksela podaje nowe terminy
Theresa May. HM Government [OGL 3 (http://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/3)], via Wikimedia Commons

To już pewne, że w nocy z 29 na 30 marca nie nastąpi „twardy brexit”. Bruksela zgodziła się na przesunięcie daty wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i podała dwa nowe terminy.

 

W grę wchodzą dwie opcje; w przypadku przyjęcia wynegocjowanego w listopadzie porozumienia, termin brexitu przesunie się na 22 maja. Jeżeli premier May nie uda się przekonać Izby Gmin do tej opcji, groźba „twardego brexitu” nastąpi nie wcześniej niż 12 kwietnia, a Wielka Brytania będzie musiała poinformować Unię co dalej.

 

Ponadto do 12 kwietnia Londyn musi poinformować Brukselę czy weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem brytyjskiej premier, dalsze opóźnianie brexitu i wzięcie udziału w wyborach do Europarlamentu określiła jako niewłaściwe. Wobec unijnych propozycji wypowiedział się  szef Rady Europejskiej, Donald Tusk. Oznajmił, że na jakiś czas udało się odsunąć czarny scenariusz i wciąż pozostają scenariusze optymistyczne.

 

Theresa May we środę zgromiła brytyjskich parlamentarzystów za opóźnianie procedury brexitowej, a podczas swojego przemówienie w Izbie Gmin zwróciła się wprost do społeczeństwa, podkreślając zrozumienie dla zmęczenia jakie wynika z całego zamieszania. Część deputowanych zarzuciło premier nawoływanie do agresji, gdyż ich zdaniem przedstawiła ich jako osoby sprzeciwiające się woli narodu wyrażonej w referendum.

 

Źródło: rmf24.pl

PR


DATA: 2019-03-22 08:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ty Rysiu nie rozumiesz faktów. Wielka Brytania sama siebie przeciągała bo tutejsze elity nie chcą wyjść z UE.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Unia Europejska osiągnęła swój cel podstawowy, "przeczołgała" Wielką Brytanię na oczach całej Europy !!! Czy znajdą się chętni na powtórkę po takiej lekcji ? Dla eurosceptycznych Polaków najlepsze rozwiązanie, ażeby jednak odejście z euro kołchozu się dokonało, ścieżki dla następców zostaną otwarte i przetarte. Druga sprawa, jakbym był Anglikiem to byłbym za tym, ażeby jak najszybciej zakończyć ten żenujący spektakl. Gdzie podziali się dumni Anglicy, w nazwie Wielka Brytania, a tu schylają przed lewactwem z Brukseli plecy.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
euromiernoty,nędza europejskich elit z Tuskiem na czele
ponad 1 rok temu / marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.