DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Wielka Brytania: Zabijanie dzieci w domu może stać się prawną normą

Wielka Brytania: Zabijanie dzieci w domu może stać się prawną normą

Brytyjski gigant aborcyjny, British Pregnancy Advisory Service (BPAS), chwali się najwyższą w historii liczbę aborcji domowych, jakich dokonano w pierwszej połowie tego roku. Organizacja uznaje to za „jeden z nielicznych sukcesów opieki zdrowotnej w czasie pandemii.”

 

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej w zeszłym tygodniu, w ciągu sześciu miesięcy od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 r. w Anglii i Walii uśmiercono 109 tys. 836 dzieci poczętych.

 

To wzrost o 4 tys. 296 dzieci w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku, w którym wykonano 105 tys. 540 aborcje.

 

W całym roku kalendarzowym liczba aborcji w 2019 roku była najwyższa w historii w Anglii i Walii, i wyniosła 200 tys. 608.

 

W swoim komunikacie prasowym na temat rekordowych liczb BPAS zaznaczyła: „Liczby te ilustrują, że dostęp do opieki aborcyjnej był jednym z niewielu sukcesów zdrowotnych w czasie tej pandemii”.

BPAS zaapelowała także, by tzw. mordowanie typu „zrób to sam” pozostało na trwałe w brytyjskim prawie.

 

Znaczący wzrost liczby zabitych dzieci zbiega się z tzw. covidową regulacją rządu, zezwalającego na przeprowadzanie tzw. domowych aborcji typu „zrób to sam.”

 

BPAS wezwała do ich stałego udostępniania, twierdząc, że stały się „standardem wysokiej jakości opieki skoncentrowanej na kobietach w krajach na całym świecie”.

 

Wskutek „aborcji domowych,” polegających na zażyciu pigułek poronnych wypisanych za pośrednictwem tele-medycyny, zmarły co najmniej dwie kobiety. Policja wszczęła także dochodzenie w sprawie morderstwa dziecka, które według nich urodziło się żywe, mimo że matka brała „domowe” pigułki aborcyjne „zrób to sam”.

 

W ramach ogólnokrajowego tajnego śledztwa znaleziono dowody na to, że „aborcje domowe” narażają kobiety na znaczne ryzyko, ponieważ nie diagnozuje się ich i nie przeprowadza podstawowej kontroli przed wysłaniem pigułek aborcyjnych.

 

Wiele kobiet zgłosiło się do szpitali z poważnymi zaburzeniami, których doświadczyły po zażyciu pigułek aborcyjnych.

 

Rząd Wielkiej Brytanii niedawno ogłosił, że rozpocznie konsultacje w sprawie pozostawienia na stałe możliwości zabijania dzieci w domu.

 

Rzeczniczka Right To Life UK, Catherine Robinson wyraziła oburzenie twierdzeniem, że „wzrost liczby aborcji jest historycznym sukcesem. - To nie powód do świętowania – zaznaczyła. - To narodowa tragedia – dodała.

 

- Każda ze 109 tys. 836 aborcji, które miały miejsce, to porażka naszego społeczeństwa w zakresie ochrony życia dzieci w łonie matki i niemożność zapewnienia pełnego wsparcia kobietom w nieplanowanej ciąży.

 

W tym roku zjednoczyliśmy się jako naród i dokonaliśmy wielkich poświęceń, aby chronić osoby bezbronne przed Covid-19. Niestety, w tym samym czasie chroniliśmy jedną grupę bezbronnych osób, ale jako społeczeństwo mordowaliśmy tysiące młodych bezbronnych żyć poprzez aborcję – komentowała.

 

- Ten znaczący wzrost liczby aborcji zbiega się z tymczasowymi środkami umożliwiającymi przeprowadzanie aborcji w domu. Odkąd rząd Wielkiej Brytanii zezwolił na domowe aborcje typu „zrób to sam”, wyszły na jaw historie o nielegalnych późnych aborcjach i naruszeniach bezpieczeństwa. Wraz z innymi działaczami na rzecz życia ostrzegliśmy, że śmierć kobiety w wyniku domowej aborcji „zrób to sam ”to tylko kwestia czasu. Tragiczne jest to, że w ramach rządowego programu aborcji domowej życie straciły dwie kobiety i dziesiątki tysięcy dzieci – dodała.

 

- Te sprawy i trzynaście toczących się dochodzeń to prawdopodobnie tylko wierzchołek góry lodowej, biorąc pod uwagę datę wycieku wiadomości e-mail. Grupy świadczące usługi aborcyjne, takie jak BPAS i Marie Stopes International, które chcą na stałe przeprowadzać aborcje domowe typu„ zrób to sam ”, raczej nie będą chciały ujawnić, ile komplikacji lub poważnych incydentów powstało w wyniku ich„ usług” – komentowała obrończyni życia, dodając, że programy aborcji domowej typu „zrób to sam” powinny zostać natychmiast zawieszone.

 

Źródło: righttolife.org.uk

 

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-09-18 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani Mario, niekoniecznie. W USA dozwolona jest "late term abortion" zwana inaczej "partial delivery abortion" - aborcja wykonywana do momentu... urodzenia się główki dziecka. Proszę to sobie sprawdzić, może Pani też obejrzeć na YT wystąpienie dr Anthony Levatino, byłego aborcjonisty. Czyli w USA profesjonalny morderca może dokonać legalnie zabójstwa na zlecenie, i to na zlecenie matki, w dowolnym momencie trwania ciąży. Ciężko mi uwierzyć, że to naprawdę się dzieje, ale takie są fakty. Poza tym, niezależnie od etapu rozwoju dziecka, aborcja jest zabiciem istoty ludzkiej!
1 miesiąc temu / Waarnemer
 
"Nowy wspaniały świat" ang. Brave New World, Aldous Huxley, 1931 r.
1 miesiąc temu / Ryś
 
słyszałem że stanowią również element procesu tworzenia, niektórych kosmetyków.
1 miesiąc temu / do anna
 
Aniu, to jest jak plamka na żółtku, trudno mówić o ciałku.
1 miesiąc temu / Maria
 
Ja się pytam co się dzieje z ciałkami tych zamordowanych dzieci ? Ładują w kanalizacji, na śmietnikach ? To jest wizerunek współczesnego świata :: Wypisz wymaluj
1 miesiąc temu / Anna
 
?Liczby te ilustrują, że dostęp do opieki aborcyjnej był jednym z niewielu sukcesów zdrowotnych w czasie tej pandemii?. Opieka aborcyjna? Sukces zdrowotny? MORDERCY!MORDERCY!MORDERCY!MORDERCY!MORDERCY!MORDERCY!
1 miesiąc temu / JAN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.