DZIŚ JEST:   07   KWIETNIA   2020 r.

Św. Jana Chrzciciela de la Salle
 
 
 
 

Wielka Brytania: wbrew wcześniejszym informacjom rząd z powodu pandemii nie zezwoli na aborcje w domu

Wielka Brytania: wbrew wcześniejszym informacjom rząd z powodu pandemii nie zezwoli na aborcje w domu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Maria Oswalt)

W związku z pandemią choroby COVID-19 powodowanej przez nowego koronawirusa pojawiła się informacja, że brytyjski rząd zezwoli kobietom na mordowanie w domach, poprzez dwuetapową aborcję farmakologiczną, dzieci poczętych. We wtorek Departament Zdrowia stwierdził jednak, że wcześniejsze stanowisko w tej sprawie zostało opublikowane błędnie, a doniesienia o zmianach w przepisach nie są aktualne. Informację dotyczącą tematu przekazał gazecie „The Independent” rzecznik DHSC.


W poniedziałek w dokumencie opublikowanym na stronie internetowej brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej (DHSC) stwierdzono, że kobiety nie muszą już iść do szpitala lub kliniki, aby dokonać aborcji medycznej. Stało się tak, ponieważ dom – zarówno pacjenta, jak i lekarza – tymczasowo zmieniał status prawny, by umożliwić aborcję farmakologiczną. Ponadto konsultacje z lekarzem mogłyby odbywać się za pośrednictwem łącza wideo lub telefonu. Teraz jednak DHSC wycofuje się z tych zmian – wynika z doniesień „The Independent”.


Umożliwienia aborcji w domu i maksymalnego uproszczenia „procedury” oczekiwały organizacje proaborcyjne. Wysunięcie żądań tłumaczono pandemią i swoiście rozumianą troską o kobiety – by nie musiały wychodzić do placówek, by uśmiercić swoje dziecko.


W poniedziałek wiele organizacji i instytucji napisało list do sekretarza zdrowia Matta Hancocka. Przekonywano w nim, że w związku z pandemią kobiety nie będą mogły uzyskać dostępu do „opieki zdrowotnej” i będą „zmuszone” stawić się na aborcję w bardziej zaawansowanej ciąży. Ponadto, jak zauważono, kobiety zainteresowane zamordowaniem dziecka wychodząc z domu, ryzykują zarażeniem się koronawirusem i jego rozprzestrzenieniem na innych. Pod listem znajdziemy podpisy przedstawicieli 13 podmiotów takich jak m.in. Royal College of Midwives, Royal College of Obstetricians and Gynaecologists i British Pregnancy Advisory Service.


W liście stwierdzono, że w zwykłej sytuacji takie rozwiązanie nie byłoby potrzebne, ale teraz – w związku z pandemią – publiczna służba zdrowia znajduje się pod presją i chce zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Dodano, że wedle szacunków w ciągu najbliższych 13 tygodni 44 tys. kobiet w Anglii i Walii będzie „potrzebowało” dostępu do wczesnej aborcji medycznej.


W poniedziałek na stronie brytyjskiego rządu pojawiło się oświadczenie następującej treści: „Sekretarz stanu ds. zdrowia i opieki społecznej zatwierdził w Anglii dwa tymczasowe środki w celu ograniczenia przenoszenia koronawirusa (COVID-19) i zapewnienia ciągłego dostępu do usług wczesnej aborcji medycznej. Kobiety i dziewczęta będą mogły przyjmować obie pigułki wczesnej aborcji medycznej we własnym domu, bez konieczności przybycia do szpitala lub kliniki. Praktykujący lekarze będą mogli przepisać obie pigułki w celu wykonania wczesnej aborcji medycznej we własnym domu”.


Decyzję ministerstwa zdrowia potępiło Stowarzyszenie Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) wskazując, że naraża się kobiety na niebezpieczeństwo. Ponadto rząd „wykorzystuje czas kryzysu krajowego, aby przyspieszyć zmianę opartą na ideologii”.


– To niebezpieczny, ale przemyślany ruch – komentowała Antonia Tully, dyrektor ds. kampanii SPUC. – Mifepriston i mizoprostol są silnymi lekami mającymi zabić nienarodzone dziecko. Nie można w ten sposób zmieniać zasad regulujących ich stosowanie – zaznaczyła.


Okazuje się także, że pomysł aborcji w domu pojawił się jeszcze przed przed pandemią koronawirusa. Royal College of Obstetricians and Gynecologists (RCOG) od miesięcy prowadzi kampanię mającą ułatwić takie działania. Tamtejsi medycy twierdzą, że pigułki aborcyjne są „bezpieczne” i proste w użyciu.


Tymczasem analizy wskazują, że tzw. aborcje domowe są śmiercionośne nie tylko dla dzieci, ale także stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia kobiet. W jednym z badań, w którym sprawdzano kobiety mieszkające w środowisku wiejskim, odnotowano wzrost powikłań z 4,2 proc. w 2008 roku do 8,2 proc. w 2015 roku. Zdaniem autorów powodem są właśnie aborcje wykonywane w domu – przypomina portal lifesitenews.com.


Z kolei John Smeaton, dyrektor generalny SPUC, stwierdził na Facebooku: „rząd Borisa Johnsona nie zdaje sobie sprawy, że koronawirus jest karą między innymi za zabijanie niewinnych dzieci w łonach matek. (…) Musimy modlić się o skruchę i nawrócenie ze strony nas wszystkich” – apelował.


W ubiegłym tygodniu lekarze z USA zauważyli, że przeprowadzanie aborcji podczas pandemii jest „medycznie nieodpowiedzialne”. W oświadczeniu przesłanym do LifeSite amerykańskie stowarzyszenie Prolife OB / GYNs (AAPLOG) oświadczyło, że „aborcje oferują kobietom zerowe korzyści zdrowotne i nie leczą procesu chorobowego”. Wezwano do przerwania wykonywania aborcji, tak, jak wydano zalecenia dotyczące ograniczenia procedur elekcyjnych i uczęszczania do pracy.

 


Źródło: lifesitenews.com / independent.co.uk
AS

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-24 13:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kochani pamiętajmy jutro o rozpoczęciu Duchowej adopcji. Najlepsza rzecz jaką można zrobić nawet nie wychodzac z domów z powodu tego korona wirusa.
14 dni temu / Jan
 
Demon aborcji ZAWSZE będzie chciał więcej i więcej, nigdy nie będzie dość kolejnych etapów zbrodni na niewinnych dzieciach. Dlaczego? Bo jego nienawiść do Boga, Dawcy życia i do każdego człowieka jest tak wielka, że posunie się do wszystkiego. Boże ześlij opamiętanie na nas, słabych w wierze. Ześlij Łaskę przebaczenia i pokuty za życia tym, którzy dopuścili się tej zbrodni lub w niej uczestniczyli. Dodaj nam odwagi by o tym mówić bez lęku i w prawdzie.
14 dni temu / Matka Polka
 
"koronawirus jest karą między innymi za zabijanie niewinnych dzieci w łonach matek" - mądrze powiedziane. Może świat zakończy holokaust małych dzieci. Amen
14 dni temu / ks. Wróbel
 
Co za potworny, obrzydliwy grzech ! Sam stosowalem z moja dziewczyna kilka razy tabletki poronne kilkanascie lat temu i nie ma dnia, zebym o tym nie myslal... Jakis czlowiek byl glupi, durny i smaolubny !! Gdybym tak mogl cofnac czas.. Zwlaszcza teraz, gdy mamy z zona 2 pieknych dzieci.. Boze wybacz.
14 dni temu / Nie!
 
Kiedy zakaże spać na lewym czy prawym boku?
14 dni temu / independed
 
Świety Boże, Święty Mocny Święty a Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami!
14 dni temu / ela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.