DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Wielka Brytania: w podręczniku nie ma państwa Izrael, jest „Okupowana Palestyna”

Wielka Brytania: w podręczniku nie ma państwa Izrael, jest „Okupowana Palestyna”
fot.lusi/sxc.hu

W podręczniku dla obcokrajowców, pośrednio sponsorowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii, pojawiła się mapa, na której w miejsce państwa izraelskiego umieszczono „Okupowaną Palestynę”. Żydzi są oburzeni.

 

Wypowiadając się dla „The Algemainer”, żydowskiej gazety wydawanej w USA, nauczycielka Liz Wiseman zauważyła, że książka jest „jednym z bardziej popularnych podręczników do nauki języka angielskiego, a wydawnictwo Garnet, które je wydało, jest wydawcą mainstreamowym”.

 

Samuel Westrop twierdzi, że wpływ na spółkę Garnet ma pro-syryjski nacjonalista, magnat medialny Tahseen Khayat. Jego córka założyła brytyjskie firmy, w tym właśnie wydawnictwo Garnet.

 

Kilka lat temu należąca do koncernu medialnego Khayata stacja TV New promowała prace niemieckiego pisarza Jürgena Kaina Külbela, który twierdził, że Mosad (służba wywiadowcza Izraela) był odpowiedzialny za zamordowanie prezydenta Libanu Rafica Hariri. Zarzuty za zamach postawiono jednak czterem członkom Hezbollahu.

 

Córka Khayata Nadia prowadzi wydawnictwa Garnet i Ithaca. W spotach reklamowych przedstawiane są one jako wiodący wydawca podręczników akademickich na Bliskim Wschodzie.

 

Żydzi zarzucają obu firmom, że prowadzą zakrojoną na szeroka skalę akcję propagandową i promują libańską organizację terrorystyczną Hezbollah.

 

W 2003 roku Tahsin Khayat wydał oświadczenie podkreślając, że jest patriotą i nacjonalistą arabskim, a Izrael i USA uważa za wrogów, ze względu na to, w jaki sposób oba te państwa potraktowały palestyńskie powstanie.

 

Książki edukacyjne publikowane przez wydawnictwo Garnet są wykorzystywane do nauczania języka angielskiego dla imigrantów z całego świata. British Council - powołana przez rząd brytyjski i sponsorowana przez MSZ - chwali wydawcę, twierdząc, że jest ono nowoczesne i cieszy się światową renomą.

 

Żydzi zastanawiają się, dlaczego rząd brytyjski sponsoruje wydawnictwo. Przypominają, że w 2007 r. King Fahd Academy School of London korzystała z podręczników, które rekomendował minister oświaty Arabii Saudyjskiej. Można było w nich przeczytać, że Żydzi to „małpy”, a chrześcijanie to „świnie”. „The Times” donosił, że starszy wykładowca na University of Central Lancashire, Mahmmed Chandia uczył, iż poprzez muzykę Żydzi szerzą satanistyczne strony internetowe, które psują młodzież muzułmańską.

 

W 2010 r. wiodący podręcznik do geografii zachęcał brytyjskich uczniów do zadawania pytań w stylu: „dlaczego Żydzi zagarnęli ziemie, na których obecnie znajduje się Izrael?". Według gazety, podręcznik „starał się usprawiedliwić terroryzm”, informując uczniów szkół średnich, że „Palestyńczycy czują się bezsilni, nie mają państwa, żadnego rządu, armii i nieposiadają znaczących zasobów, dlatego więc uciekają się do zamachów terrorystycznych”.

 

 

Źródło: The Gatestone Institute, AS.


DATA: 2013-01-07 15:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

prawda jest taka izrael zagarnol ziemie za pozwoleniem innych narodow nie pytajac o zdanie wlascicieli tych ziem. biblia nie jest DOKUMENTEM ktory daje prawo do ziemi. Rodowici wlasciciele zostali WYPEDZENI
10 miesięcy temu / ja
 
Izrael, coś słyszałem. Był taki zespół...
ponad 7 lat temu / Siemko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.