DZIŚ JEST:   26   SIERPNIA   2019 r.

MB Częstochowskiej
Św. Joanny Bichier de Ages
Św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars
 
 
 
 

Wielka Brytania: trzeba chronić prawa… pedofilów

Wielka Brytania: trzeba chronić prawa… pedofilów
fot.creationc/sxc.hu

Trzech sędziów Sądu Najwyższego orzekających w sprawie pedofila recydywisty stwierdziło, że powstały w następstwie brutalnego zabójstwa ośmioletniej Sary Payne, rejestr przestępców seksualnych narusza niektóre prawa oprawców. Sędziowie wyjaśnili, że musi on zostać zmieniony, ponieważ pedofile mają prawo do poszanowania prywatności i życia rodzinnego.


Jeden z sędziów sir John Thomas zauważył, że w rejestrach karnych i innych bazach grupujących dane przestępców seksualnych często znajdują się niedokładne informacje. W związku z tym policja, zanim ujawni takie informacje np. rodzicom poszkodowanego dziecka, powinna wcześniej porozumieć się z pedofilem.

 

W rezultacie nowego orzeczenia rodzicom trudniej będzie odszukać pedofilii z powodu ochrony ich danych osobowych. Nie będą już mogli swobodnie korzystać z informacji zawartych w rejestrze przestępców seksualnych, chcąc się upewnić co do tożsamości pewnych osób.

 

Sąd orzekał w sprawie mężczyzny z Sheffield, który był dwukrotnie skazany z powodu molestowania seksualnego nieletnich. Rodzice pewnego dziecka zwrócili się do policji z prośbą o informacje na temat podejrzanego o przestępstwo seksualne. Sąd uznał, że policja przed ujawnieniem danych powinna była wcześniej zapytać podejrzanego o pozwolenie.

 

Tak zwane Prawo Sary,jak określa się ustawę o rejestrze przestępców  seksualnych (CSOD), zaczęło obowiązywać w 2008 roku. Pozwala ono rodzicom dowiedzieć się od policji, czy podejrzana przez nich osoba była kiedykolwiek notowana za przestępstwa seksualne.

 

Zdaniem sędziów wytyczne CSOD w określonych przypadkach mogą nie być zgodne z obowiązującymi zasadami prawnymi.Sędziowie powstrzymali się jednak od obalenia systemu CSOD całkowicie, twierdząc, że byłoby to „nieproporcjonalne ryzyko szkodliwe dla dzieci”.

 

Ustawa o rejestrze przestępców seksualnych będzie jednak musiała być zmieniona, aby prawa przestępców seksualnych były przestrzegane.

 

Sprawę o naruszenie praw wniósł pedofil-recydywista, który przyznał się do dwóch napaści na dzieci w Sheffield w 1990 r. i został skazany przez tamtejszy sąd na dwa lata więzienia. W 1996 roku dopuścił się on czterech kolejnych ataków seksualnych na nieletnich, za co został skazany na cztery lata pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: The Daily Telegraph, AS. 

 


DATA: 2012-10-26 11:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A zaczęło się od zniesieni kary śmierci, jako niehumanitarnej, gdyż morderca też ma prawa, cóż z tego, że sam je odbiera innym. Jego prawa są ważniejsze. No to teraz mamy poszanowanie praw pedofilów i wszelkiej maści dewiantów. To tylko konsekwencja.
ponad 6 lat temu / Iw
 
nic tylko pogratulować
ponad 6 lat temu / ketel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.