DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Wielka Brytania: sprzeciw wobec dyktatu LGBT w piłce nożnej

Wielka Brytania: sprzeciw wobec dyktatu LGBT w piłce nożnej
fot. James Wilson / Zuma Press

W odpowiedzi na coroczną akcję „rainbow laces” (ang. tęczowe sznurówki), mającą promować LGBT poprzez rozgrywki angielskiej Premier League, jeden z brytyjskich działaczy sportowych postanowił sprzeciwić się promowaniu tęczowej agendy w futbolu.

 

Jak co roku w grudniu, piłkarskie rozgrywki ligowe w Wielkiej Brytanii oraz spotkania międzynarodowe z udziałem reprezentacji Irlandii i Stanów Zjednoczonych posłużą do promowania agendy LGBT. W ramach akcji „raibow laces”, piłkarze angielskiej Premier League mają obowiązek noszenia tęczowych sznurówek, niektóre drużyny zobowiązują swoich kapitanów do noszenia opasek w kolorach tęczy, a reprezentacje umieszczają na swoich koszulkach symbole homoseksualizmu.

 

Akcji promowania tęczowej, oraz każdej innej politycznej agendy sprzeciwił się jeden z brytyjskich działaczy sportowych, Jennifer Brysson. Poprzez inicjatywę Let All Play (ang. niech grają wszyscy), namawia do rezygnacji z promowania politycznej, szkodliwej dla zwłaszcza kobiecego futbolu akcji.

„Symbol tęczy lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych (LGBT) nie jest elementem boiska, ani ubioru zawodnikow w piłce nożnej” – czytamy na oficjalnej stronie.

 

„Tęcza LGBT jest symbolem politycznym. Zgodnie z Przepisami Gry Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (IFAB) Na ubiorze nie mogą znajdować się żadne treści o charakterze politycznym, religijnym, osobistym lub oświadczenia czy ilustracje (Artykuł 04.5). Przepisy FIFA dotyczące sprzętu dodają, że zakaz obejmuje jakiegokolwiek symbole polityczne lub podobne (Artykuł 8.3). FIFA powinna egzekwować swoje własne zasady” – Brysson uzasadnia swoją inicjatywę obowiązującymi przepisami.

 

Twórca inicjatywy Let All Play przedstawia argumenty przeciwko promowaniu jakiejkolwiek agendy mającej na celu uprzywilejowanie jednej grupy społecznej kosztem innej. „Nie wszyscy zgadzają się z treściami reprezentowanymi przez tęczę LGBT. Gracze, którzy odmówili noszenia symbolu tęczy LGBT w międzynarodowych i ligowych rozgrywkach, byli nękani i teraz ryzykują, że będą w gorszej sytuacji zawodowej”.

 

„Niektórzy nie zgadzają się z poglądami reprezentowanymi przez symbol tęczy LGBT, z powodów religijnych lub sprzeciwiają się zagrożeniu jakie transgenderyzm stwarza dla piłki nożnej dla dziewcząt i kobiet. Te oraz inne osoby nie powinny być wykluczane z gry w piłkę nożną tylko dlatego, że mają opinie, które są sprzeczne z zwolennikami ruchu LGBT i vice versa”.

 

„Nikt nie powinien być zobowiązany do noszenia symbolu politycznego, z którym się nie zgadza (…) FIFA i IFAB muszą zagwarantować, że wszyscy są mile widziani” – apelują inicjatorzy akcji.

 

Źródło: lifesitenews.com / letallplay.org

PR

               

Czytaj także:
DATA: 2019-12-03 08:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma obowiązku trollowania na portalu polskim. Możesz się przenieść na portal rosyjski, chiński, północnokoreański czy gdzie tam twa lewicowa wola.
ponad 1 rok temu / @ala wilk
 
Nie ma obowiązku gry w lidze angielskiej. Można się przenieść do ligi rosyjskiej, węgierskiej, chińskiej, irańskiej czy gdzie tam wola.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Każdy musi promować dziadowską propagande, inaczej jest homofobem i czeka go conajmniej ostracyzm. Tak jest już na zachodzie, a czasami zdarza się także u nas.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Jeżeli ja nie chce nosić tęczowych opasek to powinienem mieć do tego prawo czy nie?
ponad 1 rok temu / Karoll102
 
Niedawno oglądając mecz ligi angielskiej zauważyłam, że nawet chorągiewki w rogach boiska były tęczowe. Dobrze że są jeszcze ludzie, którzy się nie boją politycznej poprawności. Inna sprawa, że pewnie prędko straci pracę, jeśli nie powstanie większy ruch sprzeciwu wobec tej nachalnej propagandy, który go wesprze.
ponad 1 rok temu / Iw
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.