DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Wielka Brytania: Spada społeczna akceptacja dla homoseksualizmu

Wielka Brytania: Spada społeczna akceptacja dla homoseksualizmu
fot. needpx.com

W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od ponad 30 lat spadła społeczna akceptacja dla homoseksualizmu. Nieuporządkowane zachowania seksualne krytycznie ocenia 30 proc. mieszkańców Wysp.

 

W Wielkiej Brytanii w 1983 roku jeszcze 80 proc. społeczeństwa uważało, że relacje seksualne pomiędzy osobami tej samej płci są niewłaściwe i traktowano je krytycznie. Później odsetek osób mających takie poglądy zaczął spadać. Jednak jak wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjskie Narodowe Centrum Badań Społecznych, akceptacja homoseksualizmu w ostatnim czasie nieco się zmniejszyła – po raz pierwszy od ponad 30 lat.

 

Obecnie około 30 proc. Brytyjczyków uważa, że stosunki homoseksualne nie są normalne.

„Liberalizacja w stosunku do relacji seksualnych obserwowana od momentu pierwszych badań w latach 80-tych zaczęła zwalniać” - podało w komunikacie o badaniu Centrum. W opinii ośrodka wynika to prawdopodobnie z podziału społeczeństwa na część religijną i niereligijną.

 

„Chociaż zmieniły się normy społeczne, to istnieje znacząca mniejszość ludności, której nie podobają się relacje homoseksualne i w związku z tym być może doszliśmy do punktu zastoju” - wskazano dalej.

 

Jeszcze w 2017 roku 68 proc. Brytyjczyków akceptowało homoseksualizm; dzisiaj to 2 punkty procentowe mniej. Z badania wynika jednoznacznie, że skrajnie liberalne podejście do seksualności jest związane z brakiem przynależności do wspólnoty religijnej. Przykładowo o ile 73 proc niereligijnych Brytyjczyków dopuszcza homoseksualne związki, to wśród anglikanów odsetek ten wynosi 67 proc., a wśród katolików i „innych chrześcijan” już tylko 58 procent.

 

Najmniejsza akceptacja dla takich związków jest wśród wyznawców „innych religii”, podaje badanie, pod czym należy prawdopodobnie rozumieć przede wszystkim islam oraz różnego rodzaju wierzenia indyjskie. Tutaj na homoseksualne związki zgadza się jedynie 34 proc. przebadanych.

 

Przeprowadzone przez Centrum badanie wskazuje przy okazji, jak wielki jest w Wielkiej Brytanii wymiar apostazji. W 1983 roku dwie trzecie Brytyjczyków podawało się za chrześcijan; dzisiaj czyni to już jedynie 38 proc. badanych. Większość – 52 proc. - mieszkańców Wysp to ludzie uważający się za niereligijnych. Katolików jest w Wielkiej Brytanii 7 proc., niewiele więcej niż muzułmanów (6 proc.).

 

Źródło: LifeSiteNews.com 

Pach


DATA: 2019-07-12 18:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiem skąd te dane. Ale ja widzę ich coraz więcej na ulicach. Facetów w spudnicach i dziewczyny trzymające się za ręce.
4 miesiące temu / Polak
 
Akceptują czy nie akceptują to jest nieistotne. Najważniejsze jest ilu obywateli gotowych jest wyjść na ulice i walczyćbo swoje poglądy. Zazwyczaj to jest max 1% społeczeństwa. I to jest miarodajny sondaż.
4 miesiące temu / Niko
 
Jedno badanie nie jest miarodajne. Nie wiadomo jak je przeprowadzono, na jakiej grupie, w jakiej ilości badanych etc.
4 miesiące temu / ollek
 
Obecnie wiekszosc "Brytyjczykow" to potomkowie imigrantow z Afryki, Indii Pakistanu.Jak wiadomo ta mieszanka kulturowa ma negatywny stosunek do zwiazkow homo,stad ten "zaskakujacy" wynik.
4 miesiące temu / Jaro76
 
Nic dziwnego. W końcu Polaków na zmywak do Wielkiej Brytanii wciąż napływa :D
4 miesiące temu / Rudy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.