DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Wielka Brytania: sąd nakazał wykonanie przymusowej aborcji u niepełnosprawnej kobiety

Wielka Brytania: sąd nakazał wykonanie przymusowej aborcji u niepełnosprawnej kobiety
Fot. Pixabay/NicciDoula

Sąd w Wielkiej Brytanii nakazał wykonanie aborcji u kobiety z niepełnosprawnością intelektualną. W orzeczeniu czytamy, że jest ona w interesie pacjentki. Taki sam wyrok zapadł w podobnej sprawie na początku tego roku, chociaż wówczas został on uchylony po protestach opiekunów niepełnosprawnej.

 

Sprawa dotyczy dwudziestoletniej kobiety w 12 tygodniu ciąży. Personalia zostały utajnione, aby chronić jej prywatność. Zdaniem brytyjskich mediów tym razem nie można oczekiwać odwołania, ponieważ opiekunowie niepełnosprawnej kobiety i jej rodzina zastępcza wspierają aborcję.

 

Orzeczenie sądu zostało wydane po rozprawie w brytyjskim Sądzie Opiekuńczym, który zajmuje się sprawami dotyczącymi osób uznanych za niezdolne do samodzielnego działania. Fundusz powierniczy NHS, odpowiedzialny za opiekę nad kobietą, zwrócił się do sądu o pozwolenie na przeprowadzenie aborcji.

 

Sędzia David Williams napisał w swoim orzeczeniu, że aborcja będzie „znaczącą ingerencją” w autonomię cielesną kobiety, ale zgodził się także, że leży to w jej najlepszym interesie, a kontynuacja ciąży może zaszkodzić jej zdrowiu psychicznemu i fizycznemu.

 

KAI

TK


DATA: 2019-10-16 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znacząca ingerencja w ciało kobiety w jej najlepszym interesie? Nie tylko w jej ciało. Chcą zabić dziecko. Za tym idą zranione serca tych którym sprawa obojętna nie jest. Syndrom poaborcyjny dotyczy nie tylko rodziny. Jezu,wybacz im bo nie wiedzą co czynią. Ochrona Boża dla ludzi i stop skutkom. Psalm 91 i 18. A tak w ogóle nie wszystko stracone,mogą się wszyscy jeszcze upamietac zanim skarb zginie.
8 miesięcy temu / Zycieniesmierc!
 
Wystarczająco sprawna do seksu a niewystarczająco by urodzić? To co robili ci opiekunowie? Czyzby wykorzystali jej niesprawność?
8 miesięcy temu / Trąbolot
 
Wystarczająco sprawna do seksu a niewystarczająco by urodzić? To co robili ci opiekunowie? Czyzby wykorzystali jej niesprawność?
8 miesięcy temu / Trąbolot
 
Co z tego , że ta kobieta jest niepełnosprawna intelektualnie. To wcale nie musi oznaczać , że byłaby złą matką. Ile rzekomo zdrowych rodziców znęca sie na dzieciach? Jeżeli nie mogłaby zajmować sie dzieckiem, to znalazłoby ono rodzine zastepczą lub wychowywało w domu dziecka. Aborcja złym rozwiązaniem, tym bardziej przymusowa, bo kłopoty zdrowotne noe oznaczają, że kobieta jest rzeczą i mozna zabronić jej posiadania potomstwa. Totalnie zdeprawowane prawo.
8 miesięcy temu / Michu.
 
Zlituj się Boże nad tym niewinnym dzieckiem. Ludzie odpowiedzialni za to morderstwo zginą na wieczność w piekle jeżeli się nie nawrócą. Fatima jest konkretną przestrogą, że wielu ludzi idzie do piekła, lecz większość w to nie wierzy...
8 miesięcy temu / Krakusik
 
Opętani tylko im zabijanie w głowach. Niedługo przyjdzie czas ze się sami pozabijaja.
8 miesięcy temu / Gosc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.