DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Wielka Brytania: rośnie liczba osób z zaburzeniami psychicznymi. Powodem „pandemia koronawirusa”

Wielka Brytania: rośnie liczba osób z zaburzeniami psychicznymi. Powodem „pandemia koronawirusa”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Wzrasta odsetek poważnych zaburzeń psychicznych w związku z pandemią COVID-19. W Wielkiej Brytanii oczekuje się, że zapotrzebowanie na pomoc psychiatryczną może wzrosnąć w najbliższym czasie aż o 20 proc.”, wynika z raportu brytyjskiej służby zdrowia NHS.

 

Z analizowanych danych wynika, że w momencie największego nasilenia pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii o ponad 30 proc. zmniejszyła się liczba pacjentów zgłaszających się do ośrodków psychiatrycznych. Obecnie sytuacja jest totalnie odwrotna, bowiem wzrost zapotrzebowania na pomoc psychiatryczną jest największy w historii kraju i wszystko wskazuje na to, że liczba potrzebujących tego typu pomocy będzie nadal rosła.

 

NHS zwraca uwagę, że głównym powodem tak masowego wzrostu liczby pacjentów placówek psychiatrycznych jest kilkumiesięczna izolacja społeczna w Wielkiej Brytanii wprowadzona w związku z pandemią koronawirusa. Chodzi m.in. o wzrost nadużycia używek, przemoc domową oraz brak poczucia bezpieczeństwa wywołanego pogorszeniem sytuacji gospodarczej.

 

„Nie chcemy wszystkich kłopotów medykalizować. Całkiem normalne jest pogorszenie samopoczucia oraz odczuwanie lęku, szczególnie w tych niepewnych czasach” – podkreślają eksperci NHS.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK


DATA: 2020-08-12 17:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do Prawy większość społeczeństwa jest zastraszona przez totalne media i niestety państwowe też. Gdyby zamiast zastraszania podały prawdziwe informacje o aborcji, invitro i zabójczych metodach antykoncepcyjnych oraz zwyczajnym dbaniu o higienę już dawno tych problemów by nie było.
1 miesiąc temu / Obserwator
 
Więc po etapie przymusowej izolacji i obowiązkowego noszenia kagańca nadchodzi etap zamykania ludzi w psychiatrykach. A wszystko w trosce o nasze dobro. Pozostaje poprosić o azyl w Białorusi.
1 miesiąc temu / vera
 
Wojtek - mówiąc krótko: nie popełnia przestępstwa ten kto popełnia przestępstwo, ale wyciera sobie twarz mitycznym Covidem. To świadczy już nie tylko o braku poszanowania przez postmagdalekowców dla konstytucji i prawa naturalnego, ale również dla logiki i zdrowego rozsądku. Najgorsza w tym wszystkim jest jednak ogólnospołeczna akceptacja dla takich bzdur pijanego wariata.
1 miesiąc temu / Prawy
 
Wojtek - to bardzo groźny zapis i może być szeroko interpretowany. Najgorsze zastosowanie jakie mi przychodzi na myśl, to że przepis ten może posłużyć do zmuszenia ludzi do szczepień p-ko wirusowi, naruszając przepisy o wolności i prawie do wyboru sposobu leczenia.
1 miesiąc temu / gośc
 
A ja myślę, że niewiara w Boga i panoszące się LGBT są przyczynami.
1 miesiąc temu / Janunge
 
A może to po prostu -jak i u nas, w Polsce bywa- ucieczka na zwolnienie lekarskie, żeby uniknąć bezrobocia. W końcu niełatwo sprawdzić czy kogoś deprecha naprawdę gryzie czy nie.
1 miesiąc temu / Marianna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.