DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Wielka Brytania: rośnie liczba dorosłych chcących przyjąć chrzest w Kościele katolickim

Wielka Brytania: rośnie liczba dorosłych chcących przyjąć chrzest w Kościele katolickim
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0/Rosangelaresende

W Wielkiej Brytanii systematycznie rośnie liczba osób dorosłych przygotowujących się do chrztu w Kościele katolickim. Uczestniczą one w specjalnej formacji katechumenów prowadzonej we wszystkich diecezjach w kraju. Tylko w Katedrze Westminsterskiej w Londynie chrzest w tym roku przyjmie ponad 400 dorosłych osób.

 

Po okresie ewangelizacji i zasadniczego katechumenatu, który jest najdłuższym etapem drogi formacji, kandydaci do chrztu wchodzą w etap tzw. wybrania. Ceremonia z nim zawiązana odbywa się tradycyjnie na początku Wielkiego Postu, który stanowi ostatni etap przed sprawowaniem sakramentów wtajemniczenia w czasie Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

 

W katedrze w Westminsterze w ceremonii wybrania wzięło udział ponad 400 osób. 200 z nich to katechumeni, czyli osoby, które nie były wcześniej ochrzczone, natomiast 219 kolejnych, to kandydaci ochrzczeni w innych wspólnotach chrześcijańskich, którzy dokonują nawrócenia, pragnąc pełnej jedności z Kościołem katolickim. Specjalnej liturgii sprawowanej dla dorosłych chcących przyjąć chrzest w Kościele katolickim przewodniczył kard. Vincent Nichols. Hierarcha podkreślał, że takie uroczystości pokazują, jak wiele dobrego Bóg czyni w brytyjskim społeczeństwie, wzbudzając nowych uczniów Chrystusa.

 

Podobne ceremonie wybrania odbyły się w innych diecezjach. W diecezji Clifron uczestniczyło w nich 47 osób, w tym 19 katechumenów, w Lancasterze - 32, w tym 17 katechumenów, a w Birmingham - 182.

 

 

Źródło: KAI

WMa


DATA: 2019-03-14 21:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety, Msza posoborowa niewiele sie różni od nabożenstwa protestanckiego , a jesli dodamy nauczanie papieża Franciszka i Jego popularnosc, to mamy komplet. Chyba ze ten Chrzest odbywa się w starym rycie - wtedy szacun, bo i nauczanie inne!
2 miesiące temu / Donata
 
@lil ma Pani prawo do swojego zdania, dostrzegam jedynie, że jest ono niezgodne z nauczaniem Kościoła Świętego.
3 miesiące temu / Ioannes
 
to mój pogląd ,mam prawo mieć takie zdanie
3 miesiące temu / lil do Ioannes
 
..w jakim Kościele? przeglądałem własnie profil osoby na fb, oblepiony nieortodoksyjnymi cytatami Franciszka, okraszonymi jego zdjęciem z tęczową flagąchyba z dni młodzieży?. więc moje pytanie: w jakim Kościele zaobserwowano ten wzrost ? - chyba nie jest bezzasadne. Druga rzecz, która mnie zdumiała w tej informacji - połowa z pragnących przyjąć sakrament stanowią osoby ochrzczone już w innych wspólnotach chrześcijańskich. Zatem albo dziennikarze wykazali się ignorancją albo celowo wprowadzają w błąd to taka mania ekumenistów. Otóz chrzest wszczepia tylko i wyłącznie w Kościól katolicki niezależnie w jakiej heretyckiej "denominacji" został udzielony. można więc udzielać chrztu sub conditione ewentualnie jeśli są wątpliwości czy został udzielony w imię Trócy Przenajświętszej, a nie chrzcić ponownie. Benedykt XIV: " Ten, kto otrzymuje chrzest w rycie heretyckim, zostaje członkiem Kościoła katolickiego." Wiem, że 400 osób wygląda lepiej niż 200-choć to i tak dużo!
3 miesiące temu / Piotr
 
@lil, proszę nie wprowadzać czytelników w błąd. Zalecam lekturę chociażby św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
3 miesiące temu / Ioannes
 
Wigilia Paschalna jest w Niedzielę Zmartwychwstania, a nie w Wielką Sobotę!. Ale wstyd taka pomyłka!
3 miesiące temu / K
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66859"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.