DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Wielka Brytania: propozycja leczenia homoseksualizmu zagrożona karą

Wielka Brytania: propozycja leczenia homoseksualizmu zagrożona karą

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Brytyjskiej Rady ds. Psychoterapii, terapeuta, który zaproponuje homoseksualnemu klientowi szukającemu pomocy terapię pozwalającą przezwyciężyć homo-skłonności, dopuszcza się przestępstwa. 


Doktor Michael Davidson, dyrektor organizacji „CoreIssues” wyjaśnia, że brytyjskie ośrodki terapeutyczne od pewnego czasu zamiast koncentrować się na pomaganiu osobom, które się do nich zgłaszają, coraz częściej realizują programy „poprawności politycznej.”

 

Davidson mówił, że gdy zaczynał swoją praktykę jako terapeuta był bardzo otwarty i opowiadał klientom – pederastom szukającym pomocy - w jaki sposób on sam przezwyciężył skłonności homoseksualne. Jednak dwa lata później wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Zabroniono mu prowadzenia terapii, uczestnictwa w szkoleniach i wypowiadania się na temat terapii naprawczej, pozwalającej przezwyciężyć upodobanie seksualne do osób tej samej płci.

 

Od czasu opublikowania zaleceń dla terapeutów, zdaniem Davidsona powstał nieznośny klimat w środowisku psychoterapeutów, którzy twierdzą, że homoseksualizm nie jest lub nie musi być stałym stanem. Grożą im poważne zarzuty, a nawet utrata zawodowych licencji.

 

Dr Davidson mówi, że stworzono w kraju system, który uniemożliwia homoseksualnym pacjentom podjęcie terapii, pozwalającej porzucić skłonności homoseksualne.

 

Stowarzyszenie terapeutów, do którego należał Davidson - UK Psychodrama Association jest powiązane i podlega brytyjskiej Radzie ds. Psychoterapii (UKCP). Niedawno UKCP opublikowała wytyczne dot. praktykowania zawodu terapeuty. Zgodnie z nimi „psychoterapeuta, który zaproponuje klientowi leczenie, mające całkowicie lub częściowo  wyeliminować pociąg seksualny do osób tej samej płci, dopuszcza się przestępstwa, gdyż homoseksualizm nie jest chorobą.”

 

Władze Stowarzyszenia uważają, że proponowanie tego typu terapii „nie jest w najlepszym interesie klienta.”

Kłopoty dr Davidsona z prawem zaczęły się od udzielenia wywiadu radiu BBC, w którym „wyraził ideę, że terapeutyczne wsparcie powinno być dostępne dla tych, którzy chcą uwolnić się od homoseksualizmu." Przełożeni uznali, że nie miał prawa mówić takich rzeczy. Jego przyszłość pozostaje pod znakiem zapytania.

 

Davidson broni swojego stanowiska. Twierdzi, że udokumentowane badania pokazują, iż ludzie mogą przezwyciężyć skłonności homoseksualne. Niektórzy stają się heteroseksualistami, inni wstrzymują się całkowicie od jakichkolwiek kontaktów seksualnych, a jeszcze inni po prostu nie są w stanie pokonać swoich skłonności.

 

Brytyjski psychiatra ubolewa, że Królewskie Kolegium Psychiatryczne wdraża wytyczne, które uniemożliwiają prowadzenie rzetelnych badań klinicznych dot. zmiany upodobań seksualnych. W efekcie z góry wyklucza się jakąkolwiek krytyczną debatę. Niektóre badania - zwłaszcza te dotyczące czynników neurologicznych decydujących o tym, że ktoś jest kobietą albo mężczyzną - zostały celowo wstrzymane z powodu politycznej stronniczości.

 

 

Źródło: LSN, AS.


DATA: 2012-04-22 20:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla mnie kompletnie dobra decyzja...
ponad 6 lat temu / KrisPJ
 
Jest rzeczą niezrozumiałą,że ludzie nauki psychiatrii , psychoterapeuci ulegają ograniczeniom biurokratycznych instytucji i rezygnują poprzez zastraszanie i zagrażane karą w poszukiwaniu prawdy!Jak można mówić o nauce, która tworzy obszary cenzury? Podobnie było z komurkami macierzystymi. Tu były obawy przed reakcja koscioła, ale te ominięto bo czymżez jest siła wpływu współczesnego kościoła. Można go lekceważyć. Tu, kościół wspiera poszukiwaniu prawdy, chce pomagać w rozwoju terapii choć sam odwołuje sie do praw naturalnych. Mam nadzieję,bo znam przypadki,że homoseksualizm można leczyć skutecznie.
ponad 6 lat temu / Mark
 
Jeśli tak dalej będzie to hetero będą spychani na margines społeczny (nawet jeśli pozostaną w większości) i wtedy ci wszyscy, którzy podejmują teraz takie decyzje bezsensowne dopiero zobaczą jakie piwo paskudne naważyli. Będzie tak, że większe prawa będą mieli homoseksualiści niż hetero.
ponad 7 lat temu / HaGie
 
Jeśli sytuacja taka nastąpiła, to trzeba przyznać - jest naprawdę BARDZO źle. Chciałbym się jednak zapytać o dokładne źródło, bo ustanowienie literalnie - oferowania pomocy ludziom chcącym zmienić orientację - przestępstwem, byłoby nielichym ewenementem. (Znalezione przeze mnie źródła angielskie mówią tylko o problemach Davidsona z UKCP i restrykcjach tej organizacji (a nie jest to jedyna organizacja zrzeszająca terapeutów na Wyspach, mógłby iść do dowolnej innej).)
ponad 7 lat temu / Chrx
 
Przyjmijmy: zła relacja z matką - to choroba? Nie, ale jeżeli ktoś chcę się "pozbyć" tej relacji to zwraca się do psychoterapeuty, aby mu w tym pomógł. Analogicznie - jeśli ktoś chce "pozbyć się" skłonności homoseksualnych (co jak w artykule i wg poprawności politycznej też chorobą nie jest) również zwraca się z tym do terapeuty, bo nie jest mu tym dobrze. Więc chyba ma prawo uzyskać informacje jak z tym sobie poradzić?
ponad 7 lat temu / doremi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.