DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Wielka Brytania: polscy katolicy wykluczeni z ważnego forum o Brexicie

Wielka Brytania: polscy katolicy wykluczeni z ważnego forum o Brexicie
fot. pixabay

Polscy katolicy w Wielkiej Brytanii zostali pozbawienia możliwości udziału w forum na temat stosunków polsko-brytyjskich po Brexicie i wspólnych wartości, które łączą oba społeczeństwa.

 

Rozczarowania nie kryje ks. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej na Wyspach. – W sprawie forum nikt z nami nawet nie próbował się kontaktować. A jesteśmy przecież i liczną, i licząca się tu wspólnotą o jasno sprecyzowanych, trwałych wartościach. Organizatorzy powinni brać to pod uwagę – powiedział duchowny.

 

Misja to obecnie 120 księży w 220 parafiach i ośrodkach duszpasterskich na terenie Anglii i Walii. Trudno zatem zrozumieć dlaczego pominięto ją w Polish-British Belvedere Forum. 

 

Roli i znaczenia Kościoła i wiernych organizatorzy nie wzięli pod uwagę także w zeszłym roku również nie zapraszając na podobne forum strony kościelnej.

 

Sponsorowane zarówno przez rząd brytyjski, jak i polski forum odbędzie się w dniach 3-4 marca w Londynie. Jak podają organizatorzy weźmie w nim udział ponad 300 gości – parlamentarzystów, naukowców, aktywistów z organizacji pozarządowych, biznesmenów oraz media.

 

Ksiądz Wylężek na łamach magazynu „The Tablet” powiedział, że omówi wykluczenie katolików z Forum Belvedere podczas rozmów, które odbędą się pod koniec lutego z przedstawicielami Konferencji Episkopatu Polski. Katolickie Biuro Medialne Konferencji Biskupów Anglii i Walii odmówiło odpowiedzi na pytania dotyczące forum i nie zaproszenia na nie polskiego Kościoła.

Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński powiedział, że wykluczenie przedstawicieli Kościoła ze „sfery wspólnego dialogu i działania” jest „obrazą”.

 

Źródło: „The Tablet”

ChS


DATA: 2020-02-24 07:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Angole są ..., jeśli tak kochają UE i chcą na nią płacić... ich problem! Po co mieszać w to Polaków i jeszcze katolików?! a fe...
3 miesiące temu / PI Grembowicz
 
Niestety proza życia jest taka że do biedy się nie wraca. Nawet do biedy pierwszej kategorii i biedy Ojczystej. Pozdrawiam.
3 miesiące temu / @vera
 
Niezbyt mogą, bo brexit
3 miesiące temu / @vera
 
na Wyspach i w Irlandii katolicyzm ostatnimi laty źle się kojarzy ,to fakt i trzeba mieć tego świadomość
3 miesiące temu / akurat
 
Przecież rząd PiS to lewica, spadkobiercy PPS, do czego przyznaje się Morawiecki. Kaczyński wiele lat temu gdy zakładał PiS to potwierdził, postanowił jednak nie występować otwarcie przeciw Kościołowi, aby zdobyć większy elektorat. Nagrania tych wypowiedzi są dostępne w internecie. Z tego powodu PiS mówi co innego a robi co innego. Rząd PiS bezczelnie kłamie i oszukuje Polaków.
3 miesiące temu / są nagrania
 
Czyli wina raczej jest po stronie Episkospatu Polski, który to lekceważy Polaków na wyspach bo o gorszej możliwości, bo nie chcę wierzyć że jest to zrobione naumyślnie.
3 miesiące temu / ot co
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.