DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Wielka Brytania: podano sondażowe wyniki wyborów. Boris Johnson triumfuje

Wielka Brytania: podano sondażowe wyniki wyborów. Boris Johnson triumfuje
Boris Johnson, fot. Phil Noble/Reuters

Jak wynika z sondażowych wyników exit pool, Partia Konserwatywna zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych, zdobywając aż 368 mandatów. Oznacza to, że premier Boris Johnson w nowej kadencji będzie dysponował na tyle silną reprezentacją w Izbie Gmin, że będzie w stanie skutecznie doprowadzić do długo oczekiwanego Brexitu.

 

Punktualnie o godzinie 23.00 czasu polskiego zamknięto lokale wyborcze w Wielkiej Brytanii, gdzie trwało głosowanie w związku z przedterminowymi wyborami parlamentarnymi. Jak wynika z wstępnych informacji opartych na badaniach sondażowych exit pool, Partia Konserwatywna uzyskała zdecydowane poparcie Brytyjczyków, zdobywając aż 368 mandatów w Izbie Gmin. Aby móc sprawować samodzielne rządy, partia premiera Borisa Johnsona musi obsadzić co najmniej 320 miejsc w 650-osobowej Izbie Gmin.

 

Brytyjskie media informują, że Boris Johnson odniósł wielkie zwycięstwo, a wynik jego partii jest najwyższym zwycięstwem Torysów od 1987 roku, kiedy powstał trzeci rząd Margaret Thatcher. Rozmiar zwycięstwa oznacza również, że Partia Konserwatywna będzie posiadała, aż 50 parlamentarzystów więcej, niż miało to miejsce po wyborach w 2017 roku.

 

Na drugim miejscu uplasowała się Partia Pracy, która będzie dysponowała liczbą zaledwie 191 parlamentarzystów. Jeśli te wyniki znajdą odzwierciedlenie w ostatecznym rozrachunku, będzie to oznaczało, że partia zarządzana obecnie przez Jeremy’ego Corbyna, uzyskała najniższy wynik do 1935 roku.

 

W reakcji na wyniki sondażu wyborczego, były szef konserwatystów George Osborne oświadczył, że Wielka Brytania „wkracza w erę brytyjskiej polityki Borisa Johnsona”. „Zdobył ogromną większość, największą konserwatywną większość od czasów Margaret Thatcher” – podkreślał.

 

Swoich reprezentantów w Izbie Gmin będą mieli również Liberalni Demokraci, którzy zgromadzili 13 mandatów, a także Szkocka Partia Narodowa, która zgromadziła wynik pozwalający na wprowadzenie 55 posłów. W Izbie Gmin zasiądzie również 1 przedstawiciel Zielonych oraz 22 reprezentujących inne środowiska polityczne. Zaskakujące, że żadnego parlamentarzysty nie będzie miała partia Brexit, zarządzana przez Nigela Farage’a.

 

Boris Johnson poinformował, że jeśli wyniki sondażu exit pool potwierdzą się, będzie starał się doprowadzić do Brexitu w obecnie obowiązującym terminie tj. do 31 stycznia 2020 roku.

 

 

Źródło: theguardian.com, bbc.com

WMa

 

 


DATA: 2019-12-13 11:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@naxa Ale oni przyjmują i będą przyjmować najeźdźców niezależnie od bycia w UE. Oni bardziej szanują muzułmanów ze swoich byłych kolonii niż chrześcijan z Polski.
8 miesięcy temu / angol
 
Wynik jest zły. Wybory powinny być powtórzone - do skutku !!!
8 miesięcy temu / Demokrata
 
Najlepszą opcją dla WB jest "no deal exit". Możliwe że czekają ich wtedy ze 2 trudne lata, lecz następne będą cieszyć sie poważnym ożywieniem gospodarki. No i nikt nie będzie im mówił o prostowaniu bananów czy konieczności przyjmowania najeźdźców.
8 miesięcy temu / naxa
 
Prawica na całym świecie rośnie w siłę dzięki głupim lewaczkom.
8 miesięcy temu / buu
 
ON WIE CO TO JEST ZIELONY LAD A WLASCIWIE TO JEST REALIZOWANY ROZPAD EUROPY BEDZIEMY WLASNIE MY ZIELONA WYSPA TO TAK JAK ZWIERZETA W ZOO ALE NADZORCY Z NAHAJAMI JUZ SA I KLATKI TAKZE
8 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
Wyjdą z UE i będą znowu zarządzać połową Europy.
8 miesięcy temu / alao
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.