DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Wielka Brytania: „otwierając” kraj po blokadzie rząd lekceważy wierzących

Wielka Brytania: „otwierając” kraj po blokadzie rząd lekceważy wierzących
Fot. Pixabay

„Dla premiera Borisa Johnsona i jego ministrów nie liczy się fakt, że wiara religijna jest istotną częścią życia licznych obywateli brytyjskich” – tymi słowami Brendan Walsh, kierujący katolickim tygodnikiem „The Tablet” skomentował decyzję rządu Wielkiej Brytanii o przedłużeniu zamknięcia kościołów chrześcijańskich i innych miejsc kultu. Nadal nie można w nich będzie nie tylko odprawiać publicznych liturgii, ale także przychodzić na prywatną modlitwę.

 

Rząd postanowił, że kościoły zostaną otwarte w trzeciej fazie znoszenia blokady, razem z fryzjerami i kinami w sobotę 4 lipca. Katoliccy biskupi, widząc że sklepy ogrodnicze i salony samochodowe są już otwarte, a innym sklepom pozwolono na to od poniedziałku 15 czerwca, poprosili, by kościoły mogły być otwarte choćby na prywatną modlitwę. W tym celu przedstawili rządowi szczegółowy plan, pokazujący, iż są w stanie je otworzyć z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa sanitarnego niezbędnych do zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19 – powiedział dyrektor „The Tablet” włoskiej agencji SIR.


A jednak rząd postanowił powiedzieć nie. Trzeba stwierdzić, że rząd nie traktuje poważnie potrzeb wspólnot religijnych – dodał Walsh.


Według redaktora „The Tablet”, „Kościoły nie wnoszą znaczącego wkładu w brytyjską gospodarkę i z tego powodu są przez rząd Borisa Johnsona uważane za pozbawione znaczenia”, gdyż jego „priorytetem w tej chwili jest ożywienie gospodarki, nawet jeśli otwarcie sklepów i przedsiębiorstw stwarza poważne ryzyko dla zdrowia publicznego”.

 

Ponieważ kościoły nie mają znaczenia dla dochodów państwa, rząd postanowił, że będą nadal zamknięte. Ta postawa, ukazująca, że nie zwraca się żadnej uwagi na ludzi wierzących, bez względu na to, do jakiej religii należą, wywołała rozczarowanie katolickich biskupów, którzy dotychczas podzielali decyzję rządu o zamknięciu miejsc kultu – tłumaczy Walsh.

To dlatego w wywiadzie dla BBC i w homilii w uroczystość Zesłania Ducha Świętego arcybiskup Westminsteru kardynał Vincent Nichols wezwał do otwarcia kościołów, zaś arcybiskup Southwarku John Wilson napisał list do premiera Johnsona, w którym dał wyraz niezadowoleniu biskupów.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-06-02 16:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pandemia o skali światowej jaką teraz mamy jest ostatnim Boskim ostrzeżeniem przed zagładą cywilizacji.
4 miesiące temu / marcnova
 
To nie jest lekceważenie tylko aktywna i otwarta walka z chrześcijaństwem. Nawet już się z tym zbytnio nie maskują i sytuacja staje się całkiem klarowna dla wszystkich, którzy nie chcą za wszelką cenę udawać, że nic specjalnego się nie dzieje. Oby to też przyniosło otrzeźwienie, zarówno pozostałych tam jeszcze wiernych jak i pasterzy. Nasi biskupi powinni też powinni jak najszybciej zacząć wyciągać z tego wnioski bo jasno widać, że jedna ręka tym steruje.
4 miesiące temu / abc
 
Napiszcie o latającej myszy od SpaceX która sobie latała od 2017, 2019 i 2020 roku. Całe youtube się śmieje z odtwarzanych efektów CGI.
4 miesiące temu / mysz
 
z punktu widzenia gospodarki i ludzi niewierzących maja prawo tak myśleć ,bez wygód wiary się nie traci
4 miesiące temu / ale ale
 
wlasnie tak bylismy zapatrzeni z zachwtem w ten kraj mielismy nawet rzad londynski a walczylismy na ich niebie a oni od czasow Tudorow nenawidza katolikow i jest to w nazwie Imperium swiatowe
4 miesiące temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.