DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Wielka Brytania: ortodoksyjni Żydzi przeciw przymusowej edukacji genderowej

Wielka Brytania: ortodoksyjni Żydzi przeciw przymusowej edukacji genderowej
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Ultraortodoksyjni rabini w Wielkiej Brytanii sprzeciwiają się pro-homoseksualnym programom nauczania. Przeciwko planom rządu brytyjskiego wydali w połowie lutego stosowne oświadczenie – donosi „The Jewish Chronicle”.

 

Autorzy oświadczenia twierdzą, że ich szkoły „nie mogą opisywać stylów życia uczniów, zabronionych przez Torę”. Żydowskie placówki powinny dopilnować, by inspektorzy rządowi nie poruszali tych kwestii. Inspektorów rządowych należy grzecznie, ale i stanowczo poinformować o odmowie prowadzenia takich zajęć. 

 

Tak zwana ustawa o równości w Wielkiej Brytanii wymaga nawet od niezależnych szkół przekazywania informacji o osobach, których preferencje seksualne nie wpisują się w tradycyjny model. Jednak według „The Journal” nie wykluczało to możliwości pewnej elastyczności dla szkół religijnych.

 

Jednak inspektorzy oświatowi domagali się wprowadzenia nauki o mniejszościach seksualnych już w szkołach podstawowych. W tym celu Biuro ds. Równości współpracowało z progenderową organizacją Stonewall. Stwierdzono ponadto, że nauka o związkach „LGBT” jest niezbędna na pewnym etapie edukacji.

 

W przypadku szkół, które przyjmą te wytyczne, oznaczałoby to, że dzieci w wieku pięciu lat dowiadywałyby się o „rodzinach” homoseksualnych praktycznie na każdych zajęciach. Rabini walczą o zwolnienie ich placówek z tego wymogu.  

 

Rabinat Chinuch UK podjął negocjacje z władzami. Na pewnym ich etapie wydawało się, że uniknięto ryzyka zamknięcia placówek. Następnie po kontrolach okazało się, że sytuacja pozostaje napięta. David Landau w rozmowie z „Jewish Cronicle” wyraził zaniepokojenie działaniami kuratorów.   

 

Deklaracja rabinów Chinuch w Wielkiej Brytanii wynika z listów, jakie otrzymano niedawno od Departamentu Edukacji. Czwartkowe oświadczenie obejmuje londyńską Unię Ortodoksyjnych Kongregacji Hebrajskich (UOHC), Federację Synagog oraz społeczności Gateshead i Manchester Charedi.

Brytyjskie władze wymagają od niezależnych szkół krzewienia szacunku do osób należących do grup wymienionych w ustawie o równości. Wytyczne obejmują także konieczność permisywnej edukacji seksualnej i akceptacji dla związków mniejszości seksualnych.

 

Źródła: cnsnews.com / thejc.com

AS

 


DATA: 2020-02-19 14:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Złodziei ukradł, a dla niepoznaki krzyczy: łapać złodzieja! Przecież cała ta rewolucja neomarksistowska z hasłami różnych dewiacji i sodomitów to plan żymian od dawna. Internauci oprzytomnijcie chociaż tu na pch24!
1 miesiąc temu / gość
 
No i dobrze, może przynajmniej oni będą mieli jakiś wpływ na tę demoralkę.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
w UK jest najgorsza sytuacja i najgorsza indoktrynacja, wręcz totalitaryzm LGBT !
1 miesiąc temu / szok
 
Gdzie jak gdzie, ale właśnie w tej sprawie powinna się pojawić współpraca katolicko-żydowska. Widomy skutek dialogu.
1 miesiąc temu / Ryś
 
A co na to Kościół Rzymsko-Katolicki w Wielkiej Brytanii?
1 miesiąc temu / Ryś
 
Odrzucenie Praw Bożych prowadzi do totalitaryzmu i promocji zboczeń.
1 miesiąc temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.