DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Wielka Brytania: od soboty 4 lipca liturgia w kościołach

Wielka Brytania: od soboty 4 lipca liturgia w kościołach
Fot. Pixabay

Kardynał Vincent Nichols, przewodniczący episkopatu Anglii i Walii, wyraził zadowolenie z możliwości publicznego sprawowania kultu od 4 lipca. O otwarciu świątyń poinformował we wtorek premier Boris Johnson, zaznaczając, że w kościołach będzie mogło przebywać najwyżej 30 osób.

 

 

Kardynał Nichols podziękował wszystkim, którzy pracowali nad umożliwieniem wiernym publicznego udziału w liturgii.

 

„Mamy nadzieję, że od 4 lipca będziemy mogli ponownie wspólnie odprawiać Mszę świętą. Cierpliwie i z utęsknieniem czekaliśmy na tę chwilę, rozumiejąc, jak ważna jest ochrona zdrowia osób w naszym społeczeństwie. Obecnie oczekujemy na możliwość ponownego wspólnego udziału w Eucharystii, która znajduje się w centrum naszej wiary” – czytamy w oświadczeniu brytyjskiego hierarchy.

Arcybiskup Westminsteru apeluje do wiernych o przestrzeganie zarządzeń sanitarnych władz, dotyczących odpowiedniego dystansu społecznego i innych środków. Zapowiada przygotowanie przez Kościół własnych wskazań, aby wszyscy mogli być pewni, że mogą bezpiecznie przyjść na Mszę świętą. Doceniając doświadczenia minionych miesięcy zachęca jednocześnie do gromadzenia się na niedzielnej Eucharystii, aby przyjąć Ciało i Krew Chrystusa. „Ta chwila jest teraz bardzo bliska i za to dziękujemy Bogu” – napisał kardynał Nichols.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 


DATA: 2020-06-23 19:33
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy coś wiadomo o Szkocji? Tutaj jest osobny rząd i nie zawsze decyzje rządu brytyjskiego pokrywają się z decyzjami rządu szkockiego. A jeśli chodzi o tutejszy KK, to jest bardzo sprotestantyzowany, ale i jest działające Stowarzyszenie Św. Piotra, którego księża odprawiają Mszę Trydencką i garstka ludzi, którzy na nowo odkrywają tradycję katolicką w tym ateistycznym, a wręcz satanistycznym kraju.
6 miesięcy temu / Miroa Mistral
 
"... będziemy mogli ponownie wspólnie odprawiać Mszę Świętą". Jak jest więc traktowana Msza Święta w Wielkiej Brytanii przez tamtejszych kapłanów ?? Czy PAN JEZUS CHRYSTUS umarł sam za nas na krzyżu czy wspólnie ze wszystkimi, którzy byli tam obecni ? Jak w ogóle można tak powiedzieć o MSZY ŚWIĘTEJ.?? Chyba, że to już nie Msza święta a zgromadzenie i uczta, to tak, wspólnie sobie odprawiają. A gdzie wtedy jest JEZUS CHRYSTUS ?? Hmmm, ciekawy ten kardynał Nichols.
6 miesięcy temu / Daro
 
w Wielkiej Brytanii?tyle się dzieje w Polsce
6 miesięcy temu / tak tylko
 
Dopiero teraz???
6 miesięcy temu / Rrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.