DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Wielka Brytania: obowiązkowe lekcje z gender. Uczniowie usłyszą, że istnieje sto różnych płci

Wielka Brytania: obowiązkowe lekcje z gender. Uczniowie usłyszą, że istnieje sto różnych płci
fot.Brian Branch Price/FORUM

Brytyjskie ministerstwo edukacji zapowiedziało wprowadzenie zajęć do szkół podstawowych zajęć obejmujących zagadnienia ideologii gender. Uczniowie podczas obowiązkowych lekcji będą zmuszeni do poznawania „różnych rodzajów rodzin”, w tym także tych złożonych z „rodziców tej samej płci”. Na zajęciach dzieci usłyszą również, że „istnieje ponad 100 różnych płci”.

 

Wielka Brytania zrobiła kolejny w krok na drodze upowszechnienia założeń ideologii gender wśród najmłodszych. Tym razem ministerstwo edukacji zapowiedziało wprowadzenie do programu szkół podstawowych oraz średnich obowiązkowych zajęć, obejmujących swym zakresem ideologię gender. Ideologizacji i seksualizacji swych dzieci sprzeciwiają się rodzice zapowiadając uliczne manifestacje.

 

Największe obawy budzi to, że ma to być przedmiot obowiązkowy i dzieci będą musiały w nim uczestniczyć nawet wobec wyraźnego sprzeciwu rodziców. Dotąd rodzice mieli prawo nie zgadzać się na udział dziecka w zajęciach z edukacji seksualnej. Nowa polityka edukacyjna jest bardziej ideologiczna i stanowi realizację przyjętej w 2010 r. tzw. ustawy antydyskryminacyjnej.

 

Warto podkreślić, że projekt nauczania nowego przedmiotu został przygotowany przez Andrew Maffatę, nauczyciela, który jest zadeklarowanym homoseksualistą i aktywistą ruchu LGBT. Nowy program będzie wspierany w szkołach filmem wyprodukowanym przez BBC, tłumaczącym uczniom m.in., że „jest ponad sto różnych płci, między którymi mogą wybierać”.

 

We wstępie do nowego programu nauczania, narzucającego brytyjskim szkołom gender czytamy: „Musimy przekonać nasze dzieci do tego, by zechciały być częścią społeczeństwa gender. Musimy być w stanie sprzedać im to pragnienie, ponieważ dla wielu może nie być ono czymś naturalnym”. Materiały dla edukatorów tłumaczą, że celem wprowadzenia tego przedmiotu jest sprawienie, by „kończąc szkołę dzieci stawały się entuzjastami życia w społeczeństwie pełnym różnic zarówno tych dotyczących kultury, zdolności osobistych, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku oraz religii”. Lekcje mają zostać „wzbogacone” o zajęcia praktyczne.

 

Ministerstwo edukacji przygotowuje też specjalne podręczniki do nowego przedmiotu. Można w nich znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie: co mam powiedzieć swemu dziecku, kiedy spyta mnie, jak dwóch mężczyzn może mieć dziecko? Podręcznikowa odpowiedź brzmi: „Niektóre rodziny mają dwie mamy lub dwóch ojców. Każda rodzina jest odmienna i jest to normalne”. Terminem „gej” podręcznik definiuje „dwóch kochających się mężczyzn”.

 

Środowiska katolickie zapowiadają, że nie zgodzą się na postępującą ideologizację dzieci w szkołach i że jeśli nie zostanie uszanowane ich prawo do wychowania dzieci w wolności i zgodnie z wyznawanymi wartościami wyjdą na ulice w proteście sumienia.

 

 

Źródło: KAI, vaticannews.va

WMa

 


DATA: 2019-09-12 17:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Walka z wiedzą o występujących zjawiskach, zwaną "ideologią" w tym przypadku "gender", to przejaw wyjątkowego cynizmu. Oto za pomocą półprawd, przekłamań i przeinaczeń walczy się o wartości i postawy, niczym przez tę wiedzę nie zagrożone. Mało tego, proces nauczania nazywa się propagowaniem.
5 miesięcy temu / -jacyk
 
@Kasiakasia: Pociąg seksualny do osoby tej samej płci nie jest naturalny. Jest to zaburzenie, czyt. choroba. Zostało to dowiedzione w badaniach naukowych. Przyczyną wystąpienia zaburzenia u chłopców jest często odrzucenie przez ojca. Masz rację, że z choroby nie trzeba się spowiadać. Spowiadać należy się wyłącznie z aktów homoseksualnych, o ile do nich doszło. Z istnienia samego pociągu nie trzeba się spowiadać. Każdy człowiek, jest zobowiązany kontrolować swój popęd, do kogokolwiek/czegokolwiek nie byłby nieraz chorobliwie skierowany.
5 miesięcy temu / kid
 
Wszystkie ideologie lewackie z czasem są dyktaturą i niszczą moralność
5 miesięcy temu / Andrzej
 
Genderyzm to nowa forma lewactwa. Kiedyś komuniści byli zbrodniarzami. Dziś genderyści są debilami.
5 miesięcy temu / Michu.
 
Może muzułmanie jakoś pomogą. Chyba w nich teraz jedyna nadzieja...
5 miesięcy temu / Pppp
 
Mówienie o jakieś określonej liczbie płci to DYSKRYMINCJA wszystkich płci jeszcze nieokreślonych, których jest nieskończona ilość!!! I to jest nowoczesność??! A propos "nowoczesnej" rodziny, to dwóch gejów, czy lesbijek ma prawo do dziecka, a co z prawem dziecka do posiadania biologicznej matki i biologicznego ojca????! Świat zwariował i na białe karze mówić czarne, bo jak nie ...............
5 miesięcy temu / Król Artur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.