DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Wielka Brytania: minister wzywa Kościół do zmiany nauczania

Wielka Brytania: minister wzywa Kościół do zmiany nauczania
Fot. Ceridwen (Own work) [CC BY-SA 2.0 fr (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/fr/deed.en)], via Wikimedia Commons

Penny Mordaunt, brytyjska sekretarz stanu ds. międzynarodowego rozwoju, spotkała się z przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia, arcybiskupem Vicenzo Paglią. Przekonywała go, że Kościół katolicki powinien zmienić nauczanie dotyczące stosowania środków antykoncepcyjnych.

 

Jak informuje brytyjski dziennik „The Telegraph”, minister w trakcie rozmowy stwierdziła, że każdego dnia 800 kobiet umiera z powodu powikłań ciążowych i połogowych. Jej zdaniem, szerszy dostęp do środków antykoncepcyjnych „złagodziłby ten problem”. Mordaunt przekonywała, że przywódcy religijni powinni zmienić swoje „głębokie przekonania i postawy”, aby umożliwić kobietom szerszy dostęp do „prokreacyjnej opieki medycznej”.

W rozmowie z „The Telegraph” polityk podsumowała swoje spotkanie z arcybiskupami: Vicenzo Paglią i Paulem Gallagherem, sekretarzem ds. relacji z państwami watykańskiego Sekretariatu Stanu. Mówiła o potrzebie pomocy młodym kobietom, rzekomo narażonym na utratę życia i zdrowia m.in. w związku z niedostateczną dostępnością środków antykoncepcyjnych. 

Kościół katolicki może nam w tym pomóc, a moim apelem było, aby pomógł nam w ratowaniu życia, zwłaszcza młodych matek – mówiła. Prasowe relacje nic nie wspominają, czy choćby zająknęła się o ochronie istnień nienarodzonych zagrożonych tak zwaną aborcją.

Wystąpienie minister Mordaunt  zbiegło się w czasie z przypadającym za kilka dni jubileuszem 50-lecia ogłoszenia encykliki Humanae Vitae papieża Pawła VI, która porządkowała nauczanie Kościoła m.in. w kwestii antykoncepcji. Jak przypomina „Catholic Herald”, w ubiegłym miesiącu blisko 500 księży z Wielkiej Brytanii podpisało się pod dokumentem wyrażającym wdzięczność za zawarte w encyklice nauczanie i podtrzymującym całkowity sprzeciw przeciwko sztucznej antykoncepcji. 

„Jako księża, pragniemy poprzeć, w 50. rocznicę Humanae Vitae tę szlachetną wizję miłości życiodajnej, jak zawsze nauczał Kościół i jak ją rozumiał. Wierzymy, że prawdziwa ludzka ekologia, ponowne odkrycie dróg natury i szacunku dla godności ludzkiej, są kluczowe dla przyszłości naszego narodu: zarówno katolików, jak i nie-katolików. Proponujemy ponowne odkrycie Humanae Vitae, nie tylko w wierności Słowu Bożemu, ale jako klucz do uzdrowienia i trwałego rozwoju naszego społeczeństwa” – napisali w dokumencie brytyjscy księża.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2018-07-17 21:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@do trooper Niue jestem obrzezany. Nie chodzę nago publicznie, tylko tak, by inni ludzie nie widzieli mnie nagiego.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Baaa, Pan Jezus nie tylko chodził ubrany. Pan Jezus był też obrzezany. Ty jesteś? Jeśli odpowiesz "tak" - wszystko układa się w logiczną całość. Jeśli odpowiesz "nie" - zaorałeś sam siebie tego rodzaju argumentacją :) Hmmmm, serio nigdy nie chodziłeś nago? Sugerujesz, że nigdy nie korzystałeś z wanny czy kabiny prysznicowej, czy może sugerujesz że "myjesz" się kompleksowo razem z ubraniem w pralce? :)
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper 1 Ale Pan Jezus chodził ubrany. 2. Pan Jezus pozwolił się ubiczować, rozebrać i ukrzyżować. 3. Sugerujesz, że chodzenie nago to nie grzech?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Rdz3,21 nie zawiera żadnego NAKAZU. Kpł18,6-18 dotyczy ZAKAZÓW a nie nakazów. Poza tym nie ma tam zakazu odsłaniania WŁASNEJ nagości, czyli to też nie jest nakaz chodzenia w ubraniu. Pan Jezus sam się nie rozebrał tylko został rozebrany wbrew własnej woli, więc ten przykład nie ma nic do rzeczy.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Rdz 3,21 czyli po coś dał im, Kpł 18,6-18. Poza tym Pan Jezus nago nie chodził tylko był ubrany. Tu są nakazy chodzenie w ubraniach. Nagi był jedynie na krzyżu i wtedy ludzie widzieli jego nagość.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Podaj ZAPIS (ZAPIS, NIE WYWÓD) z Pisma Świętego w którym Pan Bóg rzekomo "nakazał chodzić w ubraniach". I co z tego że Pan Bóg stworzył ludzi nago? Czy gdziekolwiek NAKAZAŁ im chodzić nago, na podobieństwo błogosławieństwa i nakazu "bądźcie płodni i rozmnażajcie się"?
ponad 1 rok temu / do trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.