DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Wielka Brytania: lewicowa Partia Konserwatywna

Wielka Brytania: lewicowa Partia Konserwatywna
Fot. Reuters/Forum

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron brnie coraz mocniej w lewackie hasła i działania będące w jawnej sprzeczności z nazwą partii, którą reprezentuje. Jest on bowiem Premierem Jej Królewskiej Mości z Partii Konserwatywnej. Lewacki wiraż Camerona oburza tradycyjny elektorat i wspólnotę anglikańską.


Cameron w tym tygodniu zaprosił na Downing Street 10 przedstawicieli wszelkiej proweniencji dewiantów. Na bankiecie dał im osobistą gwarancję, że do 2015 roku zrówna w prawach małżeństwa z układami jednopłciowymi. Pierwszy krok ku legalizacji „homomałżeństw” uczynił poprzednik Camerona Tony Blair z Partii Pracy. Jak widać „konserwatysta” podąża drogą rewolucji wytyczoną przez lewicowca. Legalizacja związków partnerskich za rządów Blaira otworzyła drogę do dalszej eskalacji żądań homolobby i ich spełnianiu przez władze.

 

Cameron nie odmówił sobie krytyki wspólnoty anglikańskiej, a przynajmniej tej jej części, która zachowała wierność prawu naturalnemu i sprzeciwia się redefinicji małżeństwa. Premier zrugał też działaczy Partii Konserwatywnej, którzy jego zdaniem „za długo w tym sporze byli po złej stronie barykady”. Nie trudno zgadnąć, że słowa te wprowadziły obecnych dewiantów w zachwyt, wywołały natomiast przerażenie wśród wielu konserwatywnych wyborców.

 

Chrześcijanie i konserwatywni wyborcy są oburzeni, ale na pewno nie zaskoczeni. Cameron od dłuższego czasu skręca bowiem w lewo. Jeszcze przed 2010 rokiem, gdy został premierem, zszokował wielu kolegów ze swojej partii, proponując, aby na pasażerów samolotów nałożyć specjalny ekologiczny podatek.

 

Wśród priorytetów, na których powinna się skupić UE według Camerona, znalazły się politycznie poprawne globalne ocieplenie i równie skwapliwie krytykowana przez lewicę globalizacja. Premier zgodnie z kanonem lewackim dużo mówi o potrzebie tolerancji. W programie torysów próżno było szukać wzmianki o obronie tradycyjnych brytyjskich wartości.


Partia konserwatywna zaczęła się coraz bardziej oddalać od swoich korzeni i ideałów. Jak pisał niedawno konserwatywny komentator Tim Montgomerie, Cameron nałożył na Brytyjczyków największe obciążenia podatkowe od czasu II wojny światowej, a brytyjska armia jest obecnie najmniejsza od czasu królowej Wiktorii.

 

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

luk

 


DATA: 2012-07-27 14:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.