DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Wielka Brytania: DNA od trzech osób czyli zabawa życiem dziecka

Wielka Brytania: DNA od trzech osób czyli zabawa życiem dziecka
fot. Laurent Hamels/MAXPPP
#RODZINA    #IN VITRO    #KOBIETA    #DZIECKO    #OJCIEC    #MATKA    #MĘŻCZYZNA    #POCZĘCIE    #DNA

W 2015 roku w Wielkiej Brytanii urodzi się mniej więcej kilkanaścioro dzieci poczętych od trzech rodziców. będzie to pierwszy kraj na świecie, w którym urodzą się dzieci o zmodyfikowanych genach posiadające DNA trzech osób. Wniosek do rządu o akceptację kontrowersyjnej metody złożyła organizacja Human Fertilisation and Embryology Authority.

 

Początkowo pomysł spotkał się z oburzeniem i falą krytyki ze strony wielu środowisk konserwatywnych. Ryzykowna gra brytyjskich medyków polega na pobraniu genów od trzech osób: ojca i dwóch matek. W praktyce wkład genetyczny komórki-dawcy jest minimalny. Takie rozwiązanie problemu ma, zdaniem jego pomysłodawców, pozwolić na urodzenie zdrowego dziecka kobiecie cierpiącej na choroby mitochondrialne.

 

Mitochondria odpowiadają za odżywianie komórek organizmu, są w 100 proc. dziedziczone od matki. Jeżeli jeden komplet genów byłby wadliwy, automatycznie dziecko dostałoby kopię od „drugiej matki”. Dla coraz liczniejszej grupy zwolenników, metoda ta jest gwarantem zdrowia dziecka.

 

Jednak sceptycy oskarżają rząd o przerażające zaniedbania bezpieczeństwa i etyki. Twierdzą, że nikt nie może zagwarantować zdrowia dziecka urodzonego w ten sposób. Powołują się na zakazy obowiązujące w tych kwestiach w innych rozwiniętych krajach. Słychać głosy, że brytyjski pomysł doprowadzi do „kreowania” dzieci tak by ich wygląd zgadzał się z oczekiwaniami rodziców. Zmieniany miałby być kolor włosów i barwa oczu.

 

Ministerstwo Zdrowia liczy, że przez kilka następnych lat na świat będzie przychodzić od 10 do 20 dzieci poczętych w wyniku skrzyżowania materiału pobranego od trzech osób. Docelowo jednak prawdopodobnie uda się zwiększyć tę liczbę do 125 dzieci rocznie. Nowa ustawa wejdzie w życie prawdopodobnie pod koniec tego roku.

 

 

Źródło „Daily Mail”, BBC

ChS


DATA: 2014-03-16 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tan protestancko-pogański naród wyginie na włąsną prośbę.Historia anglii powinna być dla nas przestrogą.To właśnie anglicy zapłacili njwiększą cenę za obłęd swego władcy,czy nie jesteśmy w podobnej sytuacji?Niestety wielu polaków życzyłoby sobie żyć w takim protestanckim kraju-zagrożenie jest poważne i niewidoczne niemal do śmierci,jednak naturalnie wystepują ostrzeżenia-to jest kolejnym.
ponad 6 lat temu / Hugon de Payns
 
Zabawa \'nałukowa\' zdemoralizowanych uczonych w Pana Boga, Stwórcę i Prawodawcę źle się skończy dla nich i dla nas. Oby Jedyny Ojciec był nie tylko Sprawiedliwy dla nas, ale i Baaaaardzoooo MIŁOSIERNY. Różnych wielkich i małych grzechów mamy co raz więcej na swych sumieniach. Czas na opamiętanie, a nie opętanie. Czas na pokutę i żal za grzechy, spowiedź i zadość uczynienie
ponad 6 lat temu / nie prorok
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.