DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Wielka Brytania: czy aborterzy będą musieli mówić klientkom o cierpieniu dzieci?

Wielka Brytania: czy aborterzy będą musieli mówić klientkom o cierpieniu dzieci?
Fot. Pixabay

Prawna batalia, która może doprowadzić do tego, że brytyjskie placówki aborcyjne będą musiały powiedzieć kobietom część prawdy o tak zwanych zabiegach, rozpoczyna się w Wielkiej Brytanii. Ana-Maria Tudor, która zleciła zabicie swego dziecka w 23. tygodniu ciąży w klinice BPAS w Richmond, oskarża władze placówki. Według jej opinii, nie została uprzedzona, iż nienarodzony w tej fazie rozwoju może odczuwać ból – donosi brytyjski dziennik „Daily Mail”.

 

 

Zdaniem prawników 32-letniej Tudor, która dziś żałuje swojej decyzji, jest wysoce prawdopodobne, że nienarodzone dzieci mogą odczuwać ból po już w 18. tygodniu życia. Pełnomocnicy kobiety chcą tego dowieść podczas prawnej batalii i zmusić kliniki do informowania klientek, że płód odczuwa ból podczas tzw. przerywania ciąży.

W oficjalnych wytycznych obowiązujących w klinikach BPAS (British Pregnancy Advisory Service) – organizacji zajmującej się finansowaniem aborcji z pieniędzy ubezpieczenia społecznego, nie ma ani słowa o możliwości odczuwania bólu przez płód. Wynika to z założenia, że nie jest on w stanie odczuwać cierpienia fizycznego przed 24. tygodniem ciąży.

Tudor z Newcastle przyznała, że nie dowiedziała się wcześniej, że dziecko w 23. tygodniu życia może odczuwać ból. Powiedziano jej o tym dopiero po aborcji. – To sprawiło, że czułam się okropnie i teraz bardzo żałuję swojej decyzji – dodała.

Lekarze i naukowcy anestezjolodzy z Birmingham podkreślają, że im późniejsza decyzja o przerwaniu ciąży, tym większe prawdopodobieństwo, że zabijane dziecko będzie odczuwało ból. Na podstawie przeprowadzonych badań odnotowali wzrost hormonu stresu u płodów między 17. a 35. tygodniem, zaobserwowany podczas pobierania krwi. Badaniami objęto zarówno matki jak i ich potomstwo, jednak stwierdzono, że reakcja nienarodzonego była niezależna od reakcji kobiety.

 

 

Źródło: KAI/„Daily Mail”

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-05-05 17:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

V Nie zabijaj, a w dokładnym tłumaczeniu z hebrajskiego: Nie morduj, czyli nie zabijaj z premedytacją w sposób zaplanowany. Dlatego zabicie w obronie własnego życia nie jest rozpatrywane jako morderstwo. Z tego właśnie powodu ABORCJA JEST MORDERSTWEM, zaplanowanym, intencjonalnym, a nie "zwykłym" zabiciem. Poza tym z prawnego punktu widzenia karę za czyny dorosłych ponosi dziecko, które nie jest w żadnym stopniu winne !!! Tak więc czy jest to matka, czy lekarz, czy pielęgnairka współasystująca, każda z osób uczestnicząca w tym procederze jest MORDERCĄ bezpośrednim lub mordercą ze współudziału. Efekt końcowy jest ten sam.
28 dni temu / jou
 
To pokazuje twoj poziom intelektualny.
28 dni temu / @grazyna
 
aborcja to samo zło ale większość kobiet które się na to decydują robi to od razu ,i stąd przekonanie o braku bólu skoro nie ma jeszcze układu nerwowego natomiast później tak ,poza tym nie mieści mi się w głowie co powoduje tak późne decyzje i wydaje mi się ze to nie są decyzje tych kobiet tylko są zmuszane przez nieodpowiedzialnych partnerów
28 dni temu / do ot co
 
Normalnie szok mordowane dziecko cierpi . Ciekawe
28 dni temu / X
 
No, ja nie mogę! Zdziwieni, że mordowane dziecko, może czuć ból. Ludzie cą rozkoszni.
28 dni temu / ot co
 
Ja także nigdy nie słyszałam,że mordowane w ten sposób dzieci czują ból.
29 dni temu / Grażyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.