DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Wielka Brytania: cytował Biblię i został usunięty z uniwersytetu. Jednak sąd przyznał mu rację

Wielka Brytania: cytował Biblię i został usunięty z uniwersytetu. Jednak sąd przyznał mu rację
Felix Ngole fot. YouTube / Christian Concern

Brytyjski sąd apelacyjny unieważnił decyzję Sądu Najwyższego o podtrzymaniu wydalenia studenta Felixa Ngole z Uniwersytetu w Sheffield. Brytyjczyk został usunięty z uczelnianego kursu za podawanie cytatów z Pisma Świętego dotyczących grzesznej natury czynów homoseksualnych. Zdaniem komentatorów, wyrok stanowi precedens, który umożliwia chrześcijanom publicznie powoływać się wyznawane wartości bez obaw o swoją karierę.

 

W 2016, pracownik socjalny Felix Ngole został usunięty z kursu odbywającego się na Uniwersytecie w Sheffield. Powodem usunięcia była krytyka homoseksualizmu umocowana w cytatach z Pisma Świętego. W 2015 roku wdał się w dyskusję na Facebooku pod postem dotyczącym decyzji jednego z amerykańskich urzędników, który odmówił zarejestrowania homoseksualnego związku. W swojej argumentacji, Felix użył cytatów z Pisma Świętego określających zachowania homoseksualne jako grzech.

 

Kilka miesięcy później na studenta złożono anonimowy donos, na podstawie którego został usunięty z kursu. W oświadczeniu podano, że Ngole „naraził profesję pracownika socjalnego na utratę reputacji”. Ukończenie prowadzonych przez uczelnię zajęć było niezbędne do otrzymania odpowiedniego stanowiska. Komisja przesłuchująca nie przyjęła argumentacji dotyczącej powołania się na poglądy wynikające z wiary. Powiedziano mu, aby wyrzekł się swoich poglądów (i w domyśle wiary) jeżeli chce kontynuować swoją karierę.

 

W 2017 roku student wniósł sprawę do Sądu Najwyższego. Ten zaś orzekł, że władze uczelni rzekomo działały zgodnie z prawem. Ngole jednak odwołał się od wyroku. Na wczorajszej rozprawie apelacyjnej sędziowie orzekli na korzyść studenta. Oceniono, że postępowanie dyscyplinarne było przeprowadzone wadliwie i niesprawiedliwie.

 

Zdaniem wielu komentatorów, wyrok sądu apelacyjnego stanowi precedens, na podstawie którego chrześcijanie nie będą musieli obawiać się swoich poglądów w obawie przed utratą pracy. „Decyzja sądu jest rezultatem rozwoju prawa. Od teraz jest oczywiste, że Chrześcijanie mają legalne prawo do wyrażania poglądów wynikających z Biblii w mediach społecznościowych i wszędzie w przestrzeni publicznej bez obaw o swoją karierę” – podaje portal Christian Concern.

 

Źródło: christianconcern.com / nczas.com

PR     


DATA: 2019-07-05 12:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakby cytował Marksa albo Koran, nie miałby kłopotów.
6 miesięcy temu / panda
 
Ale w Polsce nie ma prawa precedensowego !
6 miesięcy temu / Ben
 
Nie przesadzajcie w komentarzach że chodzi wyłącznie o to, że był Murzynem. Anglia jest wielorasowa.
6 miesięcy temu / marcin
 
Jeśli cytował słowa z Biblii -to przekazał prawdę jak Bóg zapatruje na homoseksualistów -no cóż z Bogiem nie można walczyć.
6 miesięcy temu / Hal.
 
W polskich sądach nie ma wyroków precedensowych- każdy sąd może wydać wyrok wg własnego uznania....I co mi Pan, zrobisz?!!
6 miesięcy temu / Niestety
 
gdyby to był biały to prawdopodobnie by się tak nie skończyło !
6 miesięcy temu / www
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.