DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Wielka Brytania: 1500 lekarzy przeciwnych eutanazji. Wystosowano specjalny list

Wielka Brytania: 1500 lekarzy przeciwnych eutanazji. Wystosowano specjalny list
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

1500 brytyjskich lekarzy podpisało list adresowany do Królewskiego Uniwersytetu Medycznego, który w ostatnim czasie wykazuje chęć zmiany od dawna ugruntowanej postawy przeciwnej eutanazji. Autorzy listu podejrzewają, że kierownictwo uczelni znalazło się pod wpływem grupy lobbującej na rzecz upowszechnienia „wspomaganego zabójstwa”.

 

Do tej pory 1442 lekarzy zwróciło się do władz Uniwersytetu o zatrzymanie przeprowadzenia – ich zdaniem – „niedemokratycznego i niesprawiedliwego” sondażu badającego stanowisko członków Uniwersytetu wobec eutanazji. Królewski Uniwersytet Medyczny od lat stał w opozycji do przedwczesnego skracania życia. Władze stowarzyszenia ustanowiły zasadę, że oficjalne stanowisko może zostać zmienione jedynie w przypadku wykazania, że ponad 60 proc. członków popiera wspomagane zabójstwo.

 

Niedawno Uniwersytet zapowiedział przeprowadzenie sondażu w tej sprawie. Po wstępnej lekturze pytań, część lekarzy nie ma wątpliwości o manipulacyjnym i niesprawiedliwym charakterze zapowiedzianego badania. Ich zdaniem, pytania specjalnie sformułowano w taki sposób by uzyskać wymagane poparcie dla zmiany stanowiska Uniwersytetu. „Zwracamy się do władz uczelni, by odrzucili ten sondaż, i jednocześnie – jeżeli nadal tego pragną – przeprowadzili badanie w uczciwy i demokratyczny tak jak podchodzono do tego typu spraw w przeszłości” – napisano.

 

Lekarze obawiają się, że w następstwie badania, Uniwersytet odrzuci od lat ugruntowaną postawę sprzeciwiającą się wspomaganemu zabójstwu. W zamian tego, oficjalnym stanowiskiem wobec eutanazji będzie „neutralność”. Część ekspertów wskazuje, że w tej kwestii jakakolwiek „neutralność” to mit, będący stanem pośrednim pomiędzy całkowitą akceptacją eutanazji.

 

„Neutralność w tym kontekście wydaje się iluzoryczna. Poprzez zwrot w kierunku neutralnej postawy, Uniwersytet otwarcie mówi, że nie jest formalnie przeciwny lekarzom przepisującym śmiertelne środki by pacjenci mogli zakończyć swoje życie. W prostych słowach, neutralność to błędne określenie i jest niczym więcej jak przyzwoleniem na wspomagane zabójstwo” – podkreśla Dr David Randall, jeden z współautorów inicjatywy.

 

Dodatkowo, część lekarzy przekonuje o przejęciu uniwersyteckiej rady przez lobbystów. Co więcej, ich zdaniem „neutralność” już została przyjęta jako oficjalne stanowisko. „Na ostatnim spotkaniu została apriorycznie przyjęta postawa neutralna wobec eutanazji, jeszcze przed ogłoszeniem zapowiedzi przeprowadzenia sondażu (…) Niestety wygląda na to, że rada poprzez obecność kilku prominentnych działaczy na rzecz wspomaganego zabójstwa może znajdować się pod wpływem lobbystów” – wskazują autorzy listu.

 

Źródło: lifenews.com / spuc.org.uk

PR


DATA: 2019-02-12 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czy eutanazja w Wielkiej Brytanii jest dozwolona ?
2 miesiące temu / trooper
 
Eutanazja nigdy nie była i nie jest żadnym miłosierdziem, żadnym aktem dobrej woli. Tego rodzaju stwierdzenie jest zwyczajnym kłamstwem. Ludzie, którzy cierpią z różnych powodów- psychicznych, fizycznych- potrzebują drugiego człowieka, jego bliskości, serdeczności, obecności, potrzymania za rękę. Lekarze najwyraźniej nie chcą brać udziału w tej 'mokrej robocie' i oczywiście nie ma się co temu dziwić.
2 miesiące temu / marcin
 
Wielka Brytania wychodzi z UE ma szanse odwrócić, odbić się od dna
2 miesiące temu / Kot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66084"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.