DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ tamiko. Nie rozumiem : na jakie czyny i decyzje pan/pani czeka ? Jeszcze jedno : na czyny i decyzje Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, a może na czyny i decyzje Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi ? Na czym miałyby polegać te "czyny i decyzje" ? Może @ tamiko to nam dopowie ?
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 
Podpisałam. Ale na kredyt. I teraz czekam, czy za słowami pójdą wreszcie jakieś czyny i decyzje. Jeśli pozostaną tylko słowa, to będzie to czysta propaganda obliczona na ugłaskanie tych co bardziej konserwatywnych wiernych.
4 miesiące temu / tamiko
 
ten czas, kiedy po homilii trzeba zbierać podpisy poparcia : :
4 miesiące temu / żenada
 
Zważywszy na to jak usilnie stara się wprowadzać lgbt czyli tęczowych do kościoła trudno o poparcie takich wystąpień całego tegoż kościoła. Gdyby wszyscy byli po tej stronie wystąpienie Abp Jędraszewskiego wcale nie byłoby aktem odwagi. Napewno gorzej by było gdyby nie było wogole takich wystąpień.
4 miesiące temu / jw
 
@xyz spokojnie, bardzo dużo osób nie podpisuje żadnych ksiąg poparcia, bo ma takie zasady, np. ja, co nie oznacza że nie wspiera.
4 miesiące temu / bjs
 
W moich modlitwach i w sercu! : Dziękuję! P.S. @ann Jestem zdecydowanie za utworzeniem takiego święta i rozpropagowaniem tychże objawień.
4 miesiące temu / Czytelniczka
 
Brawo! Niestety jak na taki kraj to bardzo mało. Idziemy w kryzys ale to przecież banał bo każdy to widzi. Tych podpisów powinno być milion.
4 miesiące temu / xyz
 
10 września 2001 roku powstał kolejny list do polskich biskupów-delegatów Episkopatu Polski na sesję synodu w Rzymie poświęconą biskupiej posłudze: ?Prosimy o podniesienie podczas obrad kwestii możliwości obrony Kościoła lokalnego przed niemoralnymi, błędnymi lub szkodliwymi działaniami miejscowego biskupa. Ośmielamy się o to prosić w związku z sytuacją, której od pewnego czasu doświadczamy w archidiecezji poznańskiej. Chodzi o działania Księdza Arcybiskupa Juliusza Paetza, które przez osoby bezpośrednio nimi dotknięte w tym przez kleryków arcybiskupiego seminarium w Poznaniu odbierane są jako homoseksualne? ? cytuje ? list podpisany przez dziekana Wydziału Teologicznego UAM ks. prof. Tomasza Węcławskiego, rektora seminarium ks. Tadeusza Karkosza, redaktora naczelnego tygodnika ?Przewodnik Katolicki? ks. Jacka Stępczaka, proboszcza ks. Marcina Węcławskiego i prezesa Ogólnopolskiego Porozumienia Ruchów Obrony Życia Pawła Wosickiego
4 miesiące temu / Szymon
 
?Jak możesz mówić bratu: Pozwól, bracie, że wyjmę pyłek, który jest w twoim oku, skoro we własnym oku belki nie widzisz? Obłudniku! Wyjmij najpierw belkę ze swojego oka, a wtedy będziesz widział, jak wyjąć pyłek z oka swego brata? Łk 6:42 Bp ?Jeżeli cały czas nierozliczone są skandale homoseksualne wewnątrz polskiego Kościoła, czego przykładem jest sprawa abp. Juliusza Paetza, to trudno się spodziewać, że głos sprzeciwu wobec ideologii LGBT będzie brzmiał tak mocno, jak mógłby brzmieć. Szczególnie, że abp Jędraszewski, człowiek naprawdę o dużych zasługach, pochodzi z Poznania i był biskupem pomocniczym u abp. Paetza. Powiem tak: nie można jasno i wyraziście sprzeciwiać się ideologii LGBT, nie przyjmując jednocześnie tak samo twardej postawy wobec homolobby w Kościele. Bo to są dwie strony tego samego zjawiska i żeby zachować wiarygodność, trzeba tym obu problemom sprzeciwiać się z taką samą mocą? T.Terlikowski, Facebookhttps://roux.neon24.pl/post/150122,homilia-abp-
4 miesiące temu / Szymon
 
Wyrazy szacunku dla Jego Ekscelencji Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego !
4 miesiące temu / Frondo z Krainy
 
Cacy, ale kiedy rewizja SWII?
4 miesiące temu / Krzysiek
 
Podpisy,podpisami,rzeczywiste fakty nie zmienią trendu ku zmianą kultury.
4 miesiące temu / nn
 
Podpisałem, ale warunkowo. Warunkiem jest odrzucenie przez Księdza Arcybiskupa ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego, przyjęcie ortodoksyjnego znaczenia prawd wiary "poza Kościołem nie ma zbawienia", "poza katolicką wiarą nikt nie może się zbawić" oraz dołączenia do krytyków Amoris Laetitia, działań i wypowiedzi Franciszka.
4 miesiące temu / M.
 
Zaszczytem moim i mojej żony jest to, że nasze podpisy także tam są.
4 miesiące temu / Marek
 
To wzruszające być w tej księdze, ale tak naprawdę jest nas zaledwie mały odsetek. Nie wystarczy też się podpisać, choć to z pewnością miłe dla Arcybiskupa, ale trzeba się też za niego i innych odważnych oraz wiernych Jezusowi duchownych modlić jak najwięcej. Pozdrawiam wszystkich.
4 miesiące temu / L
 
Moj podpis też tam jest ! Cieszę się! :
4 miesiące temu / Ann
 
Każdy ma stać za wartościami KATOLICKIMI,DEKALOGU- to nasza religia Polska to Nasza Ojczyzna. Katolik otwarty to ten z Tygodnika Powszechnego finansowanego przez?
4 miesiące temu / Ostoja
 
Sal mylisz pojęcia.
4 miesiące temu / Alan
 
Podpisałam, jak wielu wiernych czekałam na jasny i decydowany głos Episkopatu. Teraz czas na ustanowienie przez Polski Episkopat Święta Boga Ojca zgodnie z objawieniami danymi s. Eugeni Ravasio.
4 miesiące temu / ann
 
A czy ekscelencja stanie murem za mszą świętą w tradycyjnym rycie rzymskim? Oby Pan Bóg to sprawił, ale ekscelencja nadal forsuje nowy porządek mszy zamiast tej mszy świętej, dzięki której Polska przetrwała tysiąclecie.
4 miesiące temu / Sal
 
Podpisałem!
4 miesiące temu / M
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.