DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Wielka akcja solidarności z Arcybiskupem! 55 tys. podpisów wręczonych metropolicie krakowskiemu

Wielka akcja solidarności z Arcybiskupem! 55 tys. podpisów wręczonych metropolicie krakowskiemu
Na zdjęciu: Sławomir Olejniczak i abp Marek Jędraszewski. FOT.: PCh24.pl

We wtorek trzeciego września prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu księdzu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu wyjątkową księgę poparcia. Zawiera ona nazwiska pięćdziesięciu pięciu tysięcy osób, które za pośrednictwem serwisu popierajmy.pl stanęły w obronie hierarchy i wyraziły z nim solidarność.

 

Podczas Mszy świętej celebrowanej w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił homilię, w której wskazał, że groźną niegdyś „czerwoną zarazę” zastąpiła inna, również niebezpieczna – „tęczowa zaraza”. Po tych słowach na metropolitę krakowskiego spadła fala krytyki – często niesprawiedliwej, a nawet chamskiej i brutalnej. Niestety w ataku na pasterza Kościoła katolickiego w Krakowie – mieście papieskim, królewskim i uniwersyteckim – uczestniczył nie tylko lewicowo-liberalny establishment polityczno-dziennikarski, ale również niektórzy przedstawiciele środowiska „katolików otwartych”.

 

W odpowiedzi na nagonkę skierowaną przeciw wiernemu Prawdzie metropolicie krakowskiemu wydawany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej portal popierajmy.pl uruchomił akcję „Murem za arcybiskupem Jędraszewskim!”. Solidarność z hierarchą odważnie ostrzegającym przed współczesnymi zagrożeniami wyraziło ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy osób.

 

 

Pięćdziesiąt pięć tysięcy nazwisk osób wspierających arcybiskupa znalazły się w wyjątkowej księdze poparcia. We wtorek trzeciego września prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał ją abp. Markowi Jędraszewskiemu.

 

 

Arcybiskup Marek Jędraszewski podziękował organizatorom akcji oraz osobom z Polski i całego świata, które wyraziły wsparcie dla metropolity krakowskiego.

  

 

PCh24.pl

MWł

 

  

  

   

Czytaj także:
DATA: 2019-09-10 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ tamiko. Nie rozumiem : na jakie czyny i decyzje pan/pani czeka ? Jeszcze jedno : na czyny i decyzje Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, a może na czyny i decyzje Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi ? Na czym miałyby polegać te "czyny i decyzje" ? Może @ tamiko to nam dopowie ?
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Podpisałam. Ale na kredyt. I teraz czekam, czy za słowami pójdą wreszcie jakieś czyny i decyzje. Jeśli pozostaną tylko słowa, to będzie to czysta propaganda obliczona na ugłaskanie tych co bardziej konserwatywnych wiernych.
ponad 1 rok temu / tamiko
 
ten czas, kiedy po homilii trzeba zbierać podpisy poparcia : :
ponad 1 rok temu / żenada
 
Zważywszy na to jak usilnie stara się wprowadzać lgbt czyli tęczowych do kościoła trudno o poparcie takich wystąpień całego tegoż kościoła. Gdyby wszyscy byli po tej stronie wystąpienie Abp Jędraszewskiego wcale nie byłoby aktem odwagi. Napewno gorzej by było gdyby nie było wogole takich wystąpień.
ponad 1 rok temu / jw
 
@xyz spokojnie, bardzo dużo osób nie podpisuje żadnych ksiąg poparcia, bo ma takie zasady, np. ja, co nie oznacza że nie wspiera.
ponad 1 rok temu / bjs
 
W moich modlitwach i w sercu! : Dziękuję! P.S. @ann Jestem zdecydowanie za utworzeniem takiego święta i rozpropagowaniem tychże objawień.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.