DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Większy dystans, ograniczenia w sklepach. Rząd wprowadza nowe restrykcje w walce z koronawirusem

Większy dystans, ograniczenia w sklepach. Rząd wprowadza nowe restrykcje w walce z koronawirusem
Fotograf: Krystian Maj / KPRM

Polski rząd od 1 kwietnia wprowadza nowe restrykcje związane z walką z pandemią koronawirusa. To zaostrzenie zasad izolacji w miejscach publicznych, czy sklepach. Nowe zasady wprowadzone zostają najpewniej na 2 tygodnie – jeśli walka z pandemią pójdzie zgodnie z planem.

 

Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w podejmowanych działaniach chodzi o wypłaszczenie krzywej zachorowań na koronawirusa. Chodzi o to, by uniknąć „scenariusza włoskiego”. Jak mówił premier, albo sytuacja będzie „dramatycznie gorsza w najbliższych miesiącach”, albo „trudna ale możliwa do zarządzania”.

 

Jedynym skutecznym rozwiązaniem w walce z pandemią jest izolacja i kwarantanna. Dlatego rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń.

 

To przede wszystkim dalsze zwiększenie dystansu społecznego. Jest konieczne, ale też jesteśmy w najtrudniejszym momencie w walce z epidemią, bo czeka nas szczyt zachorowań.

 

Bezwzględnie konieczne jest też przestrzeganie odstępu 2 metrów od drugiej osoby w przestrzeni publicznej (dotyczy także rodzin - poza dziećmi idących z opiekunem). To też ograniczenia w dostępnie do parków, plaż, skwerów – wynika to z faktu, że społeczeństwo nie zachowało dyscypliny.

 

Rząd wprowadził również zakaz korzystania z rowerów miejskich i zakazał działalności punktów kosmetycznych, fryzjerskich etc.

 

Wprowadzono też limit osób przebywających w sklepie – to maksymalnie 3 osoby na jedną kasę. W urzędach pocztowych może być to do 2 osób na jedno okienko. Na bazarach i targowiskach na świeżym powietrzu – są to 3 osoby do jednego stoiska.

 

Wprowadzony został też obowiązek nakładania rękawiczek przed sklepami. W weekendy zamknięte mają być sklepy budowlane. Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, apteki, drogerie.

 

Ponadto sklepy spożywcze, drogerie, apteki w godzinach 10-12 mają być otwarte tylko dla osób starszych powyżej 65 roku życia.

 

Nowe zasady będą obowiązywały także w zakłady pracy. Przy zachowaniu warunków higienicznych, dystansu można pracować w biurowcach – ale muszą być zapewnione odpowiednie środki dezynfekcji.

 

Rząd zdecydował też o zamknięciu hoteli i miejsc noclegowych (poza wyjątkami związanymi z wykonywaną pracą).

 

Wprowadzona zostaje też rozszerzona kwarantanna. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na kwarantannę - od tej chwili - zostaną poddane całkowitej izolacji - także od rodziny – chyba, że kwarantanna odbywać się będzie wraz z domownikami.

 

Wprowadzony zostaje limit miejsc u przewoźników prywatnych - jak w komunikacji miejskiej (co drugie miejsce zajęte). Wstrzymane zostają zabiegi medyczne, rehabilitacyjne (poza koniecznymi). To również nakaz dezynfekowania dystrybutorów po każdym kliencie oraz wyposażenia – tam gdzie jest kontakt ludzi z urządzeniem.

 

Kary od 5 do 30 tys. zł będą bezwzględnie egzekwowane, bo jeżeli nie przestrzegamy tych zasad, możemy zarazić drugą osobą, a ta może umrzeć – argumentował premier.

 

Ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych (do pięciu osób) pozostają bez zmian.

 

Jak dodał Morawiecki, w kwietniu chcemy wracać do życia gospodarczego, ale to zależy od przestrzegania wprowadzonych zaostrzonych zasad. Te nowe zostają nałożone od 1 kwietnia na 2 tygodnie. To czy w tym okresie ulegną dalszym zmianom zależy od efektów jakie będą przynosiły.

 

MA

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-31 15:18
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jeśli w kościele będzie 6 osób, to kto ma zapłacić karę? Losowo wybrany "szósty" czy wszyscy? Czy ksiądz, bo postępował zgodnie z sumieniem i nikomu nie zamykał drzwi do spotkania z Bogiem?
9 miesięcy temu / Polka
 
Szukajcie Dr Wolfgang Wodarg
9 miesięcy temu / Kironaświrus
 
Pisiory, Bóg was sprawiedliwie ukarze za to dręczenie ludzi!!!
9 miesięcy temu / Sprawiedliwoś
 
uwaga do Olka SZwedzi na dzien dzisiejszy sa wolni i wlasnie sie bawia w swoim kraju i miedzy innym swietuja ze spacyfikowali tez Polakow czy to nie wymowne
9 miesięcy temu / Jan
 
Do klatek. Zamknąć wszystkich do klatek, pieniadze zarekwirować i założyc kagańce na pysk. Niedługo tak skończymy
9 miesięcy temu / Lew
 
Jak to zrozumieć skoro jest tak złe ,wręcz tragicznie ,a PiS już dziś widzi ze po połowie kwietnia już będzie po kłopocie ,ja tez tak myśle ,a to dlatego ze wybory musza się odbyć w terminie bo jak nie to dopiero będzie problem,ale dla PiS i p prez Dudy. Pozdrawiam
9 miesięcy temu / Kazimierz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.