DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Większość Polaków wciąż nie uległa proislamskiej propagandzie – potwierdza to kolejny sondaż

Większość Polaków wciąż nie uległa proislamskiej propagandzie – potwierdza to kolejny sondaż
Fot. Krystian Maj/FORUM
#ISLAM    #EUROPA    #UNIA    #IMIGRANCI    #POLACY    #SONDAŻ    #UCHODŹCY

64 proc. pytanych jest przekonanych, że Polska powinna zamknąć granice przed uchodźcami – wynika z przedstawionego przez Centrum im. Adama Smitha sondażu.

 

Połowa pytanych twierdzi dodatkowo, że w Polsce czuje się bezpiecznie, jednak zaledwie 32 proc. mówi o tym kategorycznie. Na przeciwnym biegunie jest 19 proc. osób, które zdecydowanie deklarują, że nie czują się bezpiecznie.

 

Z sondażu wynika, że młodzi (w wieku od 18 do 39 lat) w niektórych kwestiach mają radykalniejsze opinie niż osoby powyżej czterdziestki. Czują się np. mniej bezpiecznie i częściej są za zamykaniem granic przed uchodźcami.

 

W najmłodszej grupie wiekowej mniej osób wyraża opinię, że jesteśmy narodem przyjaznym.

 

Badanie telefoniczne objęło reprezentatywną próbę 570 dorosłych osób. Pytano je nie tylko o uchodźców i bezpieczeństwo, ale również m.in. o stosunek do polityków. W to, że spełniają oni wyborcze obietnice, wierzy zaledwie 7 proc. badanych. Brak zaufania do polityków jest niezależny od sympatii i poglądów ankietowanych – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

 

 

Źródło: rp.pl

kra

 

 


DATA: 2016-03-25 09:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Kopciuszek: wyraźnie napisałem że prezentuję pogląd KATOLIKÓW. Jeśli do nich się nie zaliczasz to oczywiście że masz prawo odrzucać nauki Pana Jezusa, św. Pawła czy św. Tomasza z Akwinu, nie wspominając o KKK. Uchodźcy-chrześcijanie nie wysadzają się mordując innych ludzi, nie wrzucaj autentycznych chrześcijańskich uchodźców do jednego worka z islamskimi nachodźcami. Słyszałeś o chrześcijankach syryjskich gwałconych przez muzułmanów w obozach w Niemczech? Jeśli nie, to może sam byś trochę poczytał zanim zajmiesz się krytykowaniem tych którzy czytają. Pomoc takim chrześcijanom, w postaci udzielenia im czasowego schronienia w Polsce by odseparować ich od oprawców muzułmańskich, byłaby pomocą rozumną. Sposób odróżniania już proponowałem: przyjmować tylko tych którzy podpiszą deklarację że są chrześcijanami, w której podadzą rodzimy kraj, a także wyrażą zgodę na natychmiastową deportację do niego gdyby oświadczenie było fałszywe lub dokonaliby konwersji na islam.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Terroryści islamscy przybędą przez nie istniejącą zachodnią granicę kraju. Najprostsze rozwiązanie. Przywrócić granice.
ponad 4 lata temu / ochrona granic
 
Nikt, ale to NIKT z mojego szerokiego sąsiedztwa ich nie chce. Znam zgorzałych platformiarzy, którzy swojego czasu za Kopacz oddaliby życie, a za złe słowo o niej robili awanturę, ale jak zaklepała kwotę to nawet ich lojalność się skończyła.
ponad 4 lata temu / kleofas
 
@Rozczarowany... Za dużo chłopie się naczytałeś? To co się dzieje w Europie to nie żaden film w kinie,czy w tv tylko smutna rzezywistość w której bez skrupułów morduje i wysadza się ludzi w powietrze kompletnie niewinnych i przypadkowych często ludzi!To nie są człowieku żarty i zanim kogokolwiek tu zaczniesz agitować i zechcesz wpuścić pomyśl wczesniej z dziesięć razy bo zachód też naiwnie, dobrodusznie i szlachetnie nawpuszczał ludzi,którzy teraz im się odpacają pięknem za nadobne.Szlachetność szlachetnością,dobroć dobrocią,ale w tym wszystkim nie należy zapominać o rozumie i lepiej użyć go wczesniej i przed tragedią nić po tragedii po której już życia ludziom nie wrócisz choć nie wiem jakbyś chciał.Swoją drogą jestem ciekaw jak chciałbyś odróżniać i jak byś odróżnił autentycznych chrześcijańskich uchodźców? Skoro nie od dzis wiadomo,że muzułmanie są bezwzględni w swoich działaniach i są w stanie zrobić wszystko,żeby tylko wyprowadzić przeciwnika w pole?!
ponad 4 lata temu / Kopciuszek
 
jakoś nie wierzę w te 36 procent za przyjmowaniem. Może z 6 %? Znam ludzi o różnym podejściu do wiary, patriotyzmu itd. i nikt nie jest za przyjmowaniem muzułman
ponad 4 lata temu / afsg
 
@countryexpert: widocznie nie obracasz się w kręgu katolików, którzy gotowi są przyjąć czasowo do Polski autentycznych chrześcijańskich uchodźców, bo uznają Przykazanie miłości bliźniego jak siebie samego, uznają nakazy Katechizmu Kościoła Katolickiego w sprawie pomocy bliźnim w potrzebie, uznają słowa św. Pawła: "A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze"(Ga6,10) i uznają słowa św. Tomasza z Akwinu: "Bardziej należy pomóc obcemu, znajdującemu się w wielkiej potrzebie, niż własnemu ojcu, nie będącemu w tak wielkiej potrzebie".
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.